Skocz do zawartości

Zasady wyciągnięte z 4 liter


Huczin

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tego posta, ponieważ dzisiaj miała pewna sytuacja z częścią administracji, która nie wie tak naprawdę jakie zasady panują na serwerze. Na pewno wielu z Was nieraz miało taką sytuację na serwerze, że administracja mówiła o pewnym zasadach, które okazuje się nie są nigdzie zapisane na naszym forum. Albo jeden admin powiedział jedną rzecz, a drugi admin kompletnie co innego, gdy obaj się starali rozwiać problemy wątpliwości graczy w związku niejasnością regulaminu. 

Z czego to się bierze? Niezdarność adminów? Niedoinformowanie adminów o nowych zasadach? Słaba organizacja? 

Przykład

Byłem wardenem. Zaprowadziłem więźniów na ruletkę na mapie. Miała to być pierwsza zabawa dla nich (nie przypuszczałem, że ostatnia). Wszyscy więźniowie weszli do jednego pomieszczenia, ze śmiechem, że co ja teraz zrobię. To nie była pierwsza taka sytuacja na tym serwerze, więc wiedziałem jak to się może dla nich skończyć. Oczywiście klasyczny początek: "pierwsza reakcja..." "wybrany kolor...". Nieszczęśliwie padło na śmierć wszystkich TTków. Oczywiście wszyscy zginęli zgodnie z zasadami: sami wybrali pomieszczenie, a jeden z TT zdecydował o właściwości wybranego koloru. 

Admin/guard (nie będę podawał jego nicku, żeby nie robić mu możliwego przypału) powiedział, że jestem zmuszony dać zabawę dla TT. Dlaczego? Ponieważ, w każdej zabawie powinna przeżyć minimum połowa więźniów oraz zabicie wszystkich więźniów na zabawie to jest Gra pod kille. Gdy poprosiłem o podanie konkretnych punktów regulaminu, to kazano mi to samemu sprawdzić, później stwierdził, że co prawda nie ma takiego punktu, ale Opiekun mu tak powiedział, to tak ma być. Tłumaczenie się opiekunem nie jest żadnym argumentem, dlatego że zauważyłem, że każdy opiekun/zastępca opiekuna w historii JB miał na pewne tematy różne opinie, a nie były odzwierciedlane one w regulaminie, a powinny być (według mnie).

Gdy zasięgnąłem rady od innego admina to odpowiedź brzmiała "Bezsens, przecież od zawsze się wszystkich zabiło"

To w takim dużym skrócie

Sedno sprawy

O co się czepiam? O to, że tak naprawdę administracja kieruje się zasadami, które nie mają oparcia w regulaminie oraz zasady te są przez adminów różnie interpretowane. A zdanie opiekunów przestało mieć dla mnie znaczenie od dłuższego czasu, ponieważ każdy z ostatnich lat wymyślał sobie zasady tak z tyłka, a na ich podstawie gracze byli karani.  Przypominam, że podstawą do karania graczy powinien być regulamin, do którego dostęp ma każdy i za jego pomocą można szybko zweryfikować zachowania administracji jak i graczy.

Więc, albo niech zasady te będą zapisywane w konkretnym miejscu na forum lub niech administracja poprawi swoją organizację i niech się nauczą  informować siebie o wszystkim, nie myląc przy tym graczy!

Może być tak, że przesadzam, ale wolę to mieć oficjalnie wyjaśnione, niż dalej się irytować tym zjawiskiem.

Jestem ciekaw co inni myślą na ten temat

Pozdrawiam 

PS: Celowo nie piszę do opiekuna wyjaśniać tę sprawę, ponieważ to nie jest pierwsza taka sytuacja na tym serwerze. Podczas kadencji poprzednich opiekunów było to samo. Także czat prywatny mija się z celem, a chciałbym żeby również inni mogli wyrazić swoją opinię na ten temat. 

Miałem wiele więcej do powiedzenia związaną z tą sytuacją, ale nie chciałem się rozpisywać. Poczekam na wszelkie odpowiedzi

Edytowane przez Suiryu
Sprawdzałem coś i akurat wykorzystałem ten post.
  • Like 10
  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się wypowiem ;) 

31 minut temu, Huczin napisał:

O co się czepiam? O to, że tak naprawdę administracja kieruje się zasadami, które nie mają oparcia w regulaminie oraz zasady te są przez adminów różnie interpretowane. A zdanie opiekunów przestało mieć dla mnie znaczenie od dłuższego czasu, ponieważ każdy z ostatnich lat wymyślał sobie zasady tak z tyłka, a na ich podstawie gracze byli karani.

Piszesz o tym, że to administracja jest słabo zorganizowana, a wiesz dobrze o tym, że tak już było od dawna. Dobrze wiesz też to, że nie WSZYSTKO jest zapisywane w regulaminie, bo na serwerze są czasami sytuacje, które się zdarzają bardzo rzadko. Więc można powiedzieć, że to: 

36 minut temu, Huczin napisał:

O co się czepiam? O to, że tak naprawdę administracja kieruje się zasadami, które nie mają oparcia w regulaminie

Nie powinno mieć tutaj miejsca. Jak administracja ma radzić sobie z rzeczami, których po prostu nie ma w regulaminie? Wiem już jak to działa, bo ta sytuacja to NIE BYŁA TWOJA WINA. Można się tu oczywiście przyczepić do administratora, który się do tego przyczepił, ale mógł się podeprzeć tym:

Cytat

4.18 Tak zwane "granie pod kill'e" tzn. Zabijanie więźniów dla statystyk lub wydawanie poleceń typu "Kto chce zginąć niech..." jest ZAKAZANE. W przeciwnym przypadku taki gracz może dostać kicka lub bana. Jeżeli więzień chce zginąć powinien wpisać w konsole kill lub poprosić strażnika o zabicie go

Bo może mógł pomyśleć, że jak już zabiliście wszystkich TT to specjalnie nabiliście sobie fragi, a to wyszło przez zachowanie TT, bo to przecież oni wybrali sobie taki kolor ruletki.

I jeśli miałeś dać tylko zabawę, a nie skończyło się to dla Ciebie banem lub czymś innym to nie ma co robić zamieszania wokół tego. Mogłeś jednak napisać do opiekuna.

Jak dla mnie temat  troszkę bez sensu, ponieważ 

45 minut temu, Huczin napisał:

Może być tak, że przesadzam, ale wolę to mieć oficjalnie wyjaśnione, niż dalej się irytować tym zjawiskiem.

Jak coś to...

Sytuacja została od razu po tym przeniesiona na grupę i tam wszystko zostało wyjaśnione, wiem że ty o tym nie wiedziałeś, ale grasz tu na tyle długo, że z własnego doświadczenia powinieneś wiedzieć to, że nie zrobiłeś nic złego.

Pozdrawiam Huczina ❤️ 

I chętnie posłucham dalszej historii tego opisu co miałeś dać, ale podobno za długie 😜 jak coś to na pw zapraszam.

  • Like 3
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huczinku... że Ci się chce pisać takie długie posty XD

Tutaj jest temat propozycji zmian w regulaminie.

Jeżeli czegoś nie ma wystarczy napisać nawet własnymi słowami jak by miał taki punkt wyglądać.

Tak jak wyżej napisał  @Medve nikt nie jest w stanie przewidzieć każdej możliwej sytuacji i uwzględnić jej w regulaminie a niektóre sytuacje zdarzają się na tyle rzadko, że nie ma sensu poświęcać im miejsca w regulaminie.

A jeżeli sytuacja się powtarza to zamiast pisać felietony o niezgranej administracji lepiej napisać propozycje ;d.

  • Like 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 21:31, Medve napisał:

I jeśli miałeś dać tylko zabawę, a nie skończyło się to dla Ciebie banem lub czymś innym to nie ma co robić zamieszania wokół tego. Mogłeś jednak napisać do opiekuna.

Jak dla mnie temat  troszkę bez sensu, ponieważ 

Według mnie dobrze, że taki temat powstał. Sam z mojego doświadczenia wiem, że nie zawsze skutkuje tylko rozmowa z opiekunem. Ta sytuacja wymaga dyskusji i dobrze, że jest to na forum.
Ogólnie to chciałbym się odnieść do tej sytuacji. Pisałem już huczinowi co o tym sądzę i nie chcę pisać tego drugi raz więc po prostu skopiuje moją wypowiedź:
"Ogólnie, to że musi zostać połowa więźniów przyjęło się ze względu na to żeby właśnie nie grać pod kille, i to jest odwołujące się do tego punktu. Ale właśnie to obowiązuje na zabawach typu race, parkour, bhop i inne zabawy tego typu. Nielogicznym jest podciągnanie tego pod zabawę "ruletka" z tego względu że to jest losowość. Na takiej zabawie powoływanie się na tego typu punkt lub zasadę wyglądałoby w ten sposób. Osoby dzielą się na 7 osób(zielone pole) 3 osoby(czerwone pole) Wylosowane zostaje pole zielone jako te które ginieWedle tej zasady można zabić tylko 5 z 7 osób na zielonym polu i co teraz? Zabijmy te pięć osób i zostawmy te dwie na zielonym i 3 na czerwonym żeby było wedle tej zasady i nikt nie mówił że jest to gra pod kille. Tym sposobem łamiemy punkt regulaminu mówiący o faworyzacji i niszczymy samą logikę tej zabawy. Jednak taka sytuacja nigdy nie wystąpiła. W takim razie dlaczego zabicie wszystkich więźniów jest grą pod kille? Porównam to do zabawy typu 4 corners. Wszyscy gracze wybiorą jedno pole i zginą. Co wtedy? Ożywiamy pół drużyny więźniów bo jest taka NIBY ZASADA? Nie, to jest losowość zabawy, nie chodzi o to że tam nie zdobywa się killi, bo tak samo jak na ruletce w tej zabawie decyduje losowość i nikt nie ma prawa powiedzieć że gramy pod kille zabijając osoby które zostały wybrane przez LOS.
To jest moje zdanie, tego się trzymałem."

 

 


 

Edytowane przez Suiryu
  • Like 3
  • Dziękuję 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że to dział dyskusyjny, więc pisanie kolejnych postów jest nawet wskazane, żeby w ogóle się w tej dyskusji odnaleźć. 

 

@Medve

Jeśli administracja jest słabo zorganizowana, nawet od zawsze, to oznacza coś tutaj jest nie tak. Nie może być, że coś nie działa, ale tego się nie naprawi bo było tak od zawsze i nikomu się nie chce tego zmieniać. Coś nie działa to się to naprawia. Proste!

15 minut temu, Medve napisał:

Dobrze wiesz też to, że nie WSZYSTKO jest zapisywane w regulaminie, bo na serwerze są czasami sytuacje, które się zdarzają bardzo rzadko. 

Jak administracja ma radzić sobie z rzeczami, których po prostu nie ma w regulaminie?

Oczywiście, że nie da się absolutnie każde sytuacji uregulować regulaminem, jeśli nie miały one wcześniej miejsca, bo to mija się z celem, jest niemożliwe. Ale chodzi o to, że powinien być on regularnie aktualizowany (no niby jest ale...), i bogacony o te sytuacje, które miały swój "pierwszy raz" na serwerze. 

Mój zamysł jest taki: Coś się wydarzyło o czym regulamin nie mówi? To jak najszybciej administracja powinna uzgodnić, co robić w takich sytuacjach w przyszłości i dodać punkt do regulaminu. Jeśli admin jest w takiej w sytuacji, to oczywiste jest, że musi zareagować w najlepszy sposób jaki może: nic nie zrobić/upomnieć/kick/ban. CO zrobi to już zależy od niego i jego oceny sytuacji. 

Nie przeszkadza mi to, że admin musi sobie sam radzić bo w regulaminie o tym nic nie ma. Ale chodzi o to, że nie jest to regulowane tak szybko tak jak powinno. 

28 minut temu, Medve napisał:

Wiem już jak to działa, bo ta sytuacja to NIE BYŁA TWOJA WINA. Można się tu oczywiście przyczepić do administratora, który się do tego przyczepił, ale mógł się podeprzeć tym:

 W odniesieniu do tamtej sytuacji. 

Wiem, że nie byłem winny, ale wiem też że tamten admin jest sam w tym wszystkim pokrzywdzonym, z racji jak to wszystko funkcjonuje. Dlatego nie mam mu nic za złe :) 

To, że mógłby podczepić to pod ten punkt to rozumiem, ale czemu jest tak że wcześniej admini/gracze tego nie robili, a teraz niektórzy robią? Bo nie wiadomo czy powinniśmy odnosić się do tej zasady w przypadku ruletki.

43 minuty temu, Medve napisał:

I jeśli miałeś dać tylko zabawę, a nie skończyło się to dla Ciebie banem lub czymś innym to nie ma co robić zamieszania wokół tego. 

Nie zirytowało mnie to, że musiałem dać zabawę i nie chodzi tylko o tę sytuację. Bo takich sytuacji było wiele na serwerze, zbyt wiele według mnie. To się we mnie zbierało od bardzo dłuższego czasu i dlatego postanowiłem napisać ten post.

47 minut temu, Medve napisał:

Mogłeś jednak napisać do opiekuna.

Nie zrobiłem tego dlatego, że:

 

1 godzinę temu, Huczin napisał:

PS: Celowo nie piszę do opiekuna wyjaśniać tę sprawę, ponieważ to nie jest pierwsza taka sytuacja na tym serwerze. Podczas kadencji poprzednich opiekunów było to samo. Także czat prywatny mija się z celem, a chciałbym żeby również inni mogli wyrazić swoją opinię na ten temat. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już powoli tego serwera nie rozumiem. Ta sprawa została poprawnie wyjaśniona i załatwiona rok temu gdy Patrik był opiekunem. Poszła skarga na admina Majk o to, że nadał bana ctkowi, który wybił ponad połowę osób na skanowaniu. Ile razy można wam tłumaczyć? Ile razy ktoś musi się upominać, żeby "masa" zaczęła to rozumieć? No bo ja nie widzę w całej tej sytuacji ani jednego przewinienia admina. Jeżeli mógłbyś zrobić coś takiego jak na ruletce to na serwerze panowałby jeszcze większy chaos niż panował 2 miesiące temu, teraz nie wiem jak jest bo nie gram. 

Dlatego żeby ułatwić wam wszystkim rozumowanie, możecie teraz ładnie przeczytać to co tutaj napiszę i to zapamiętać RAZ na ZAWSZE. Dopóki nie zmieni tego główny opiekun w regulaminie, to tego typu sytuacje zawarte są do punktu, który podał @Medve (Brawo młody, dobrze Ci idzie), oraz o ile dalej w regulaminie ten punkt jest, to "Jeżeli więźniowie wykonają jakieś polecenie źle i jest ich więcej niż połowa, to nie można ich zabić tylko dać karniaki" to ten punkt też. Mam nadzieję, że może w końcu to gdzieś zostanie zapisane, skoro ludzie nagle po upływie roku NAGLE zapomnieli jak to w końcu jest.

  • Like 2
  • Dziękuję 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, offen napisał:

Jeżeli czegoś nie ma wystarczy napisać nawet własnymi słowami jak by miał taki punkt wyglądać.

Tak jak wyżej napisał  @Medve nikt nie jest w stanie przewidzieć każdej możliwej sytuacji i uwzględnić jej w regulaminie a niektóre sytuacje zdarzają się na tyle rzadko, że nie ma sensu poświęcać im miejsca w regulaminie.

A jeżeli sytuacja się powtarza to zamiast pisać felietony o niezgranej administracji lepiej napisać propozycje ;d.

W propozycje niewiele osób zagląda. Chodziło mi o dyskusję na ogólny problem który przedstawiłem, a nie uregulowanie tej konkretnej sytuacji i dalej się z tym męczyć.

Jest to problem uciążliwy od dłuższego czasu, i widzę po reakcjach, że nie tylko  ja tak uważam. Dyskusje takie są potrzebne, a dział propozycji ich nie zastąpi.

 

14 minut temu, SnuFFy napisał:

Ta sprawa została poprawnie wyjaśniona i załatwiona rok temu gdy Patrik był opiekunem. Poszła skarga na admina Majk o to, że nadał bana ctkowi, który wybił ponad połowę osób na skanowaniu.

 

ROK TEMU. Mało kto pamięta właśnie sytuacje z przed roku, bo nie wszyscy z tamtego czasu grają teraz, a jest przecież wielu nowych graczy, którzy nie wiedzą w jaki sposób się zachowywać w takich sytuacjach, szczególnie gdy admini mają z tym problem. 

Poza tym co z tego, że poprzedni opiekun rozwiązał taką sytuację w ten sposób, skoro nigdzie jej w regulaminie nie uregulował, a następny opiekun może mieć inne zdanie na ten temat? Szczególnie jest to widoczne, gdy zmienia się opiekun. Nowy wprowadza własne porządki i zasady oraz każe zachowywać się adminom w taki, a nie inny sposób. Wszystko fajnie, pięknie, ale co z tego, jeśli nie poinformuje o tym oficjalnie na forum? Niby to samo, ale inaczej.

32 minuty temu, SnuFFy napisał:

 No bo ja nie widzę w całej tej sytuacji ani jednego przewinienia admina. Jeżeli mógłbyś zrobić coś takiego jak na ruletce to na serwerze panowałby jeszcze większy chaos niż panował 2 miesiące temu, teraz nie wiem jak jest bo nie gram. 

Ten post nie ma na celu oczernienia admina, bo również nie widzę w tym jego winy. Dla mnie zawinił ogólny, dość luźny stosunek do regulaminu, który mam wrażenie trwa od może ostatnich 3 kadencji, może nawet dłużej.

34 minuty temu, SnuFFy napisał:

 

Dlatego żeby ułatwić wam wszystkim rozumowanie, możecie teraz ładnie przeczytać to co tutaj napiszę i to zapamiętać RAZ na ZAWSZE. Dopóki nie zmieni tego główny opiekun w regulaminie, to tego typu sytuacje zawarte są do punktu, który podał @Medve (Brawo młody, dobrze Ci idzie), oraz o ile dalej w regulaminie ten punkt jest, to "Jeżeli więźniowie wykonają jakieś polecenie źle i jest ich więcej niż połowa, to nie można ich zabić tylko dać karniaki" to ten punkt też. Mam nadzieję, że może w końcu to gdzieś zostanie zapisane, skoro ludzie nagle po upływie roku NAGLE zapomnieli jak to w końcu jest.

Mam nadzieję, że ta dyskusja poskutkuje zmianą podejścia do regulaminu, ponieważ do tej pory takie pisanie i uczenie ludzi w "luźnych" postach nie miało sensu, bo po prostu z czasem one tracą na znaczeniu

@Gemciu @offen @SnuFFy @Medve

Nie skupiam się na wymienionej przeze mnie sytuacji, ale chodzi o ogół problemu. Jestem osobą, która uważa: Regulamin o tym nie mówi? No to tego nie ma!!

Ale najwyraźniej są osoby, którym wystarczy argument "Bo tak opiekun powiedział" i mogą żyć dalej, kiedy mnie skręca od środka!

  • Like 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Huczin napisał:

Poza tym co z tego, że poprzedni opiekun rozwiązał taką sytuację w ten sposób, skoro nigdzie jej w regulaminie nie uregulował, a następny opiekun może mieć inne zdanie na ten temat? Szczególnie jest to widoczne, gdy zmienia się opiekun. Nowy wprowadza własne porządki i zasady oraz każe zachowywać się adminom w taki, a nie inny sposób. Wszystko fajnie, pięknie, ale co z tego, jeśli nie poinformuje o tym oficjalnie na forum? Niby to samo, ale inaczej.

Ty chyba nie rozumiesz o co tutaj dokładnie chodzi. Regulamin ma być regulaminem, czy poradnikiem dla osób głupich? Regulamin jest po to, żeby OGÓLNIKOWO regulować to co można, a czego nie można, nie opisywać szczegóły. Skoro masz taki podpunkt jaki dał Medve, to jednym z zadań admina jest INTERPRETOWANIE sytuacji do PUNKTÓW w regulaminie. To chyba nie jest takie trudne? Próbujesz tutaj zauważyć, że aktualny jak i poprzedni opiekuni mieli sobie regulamin na totalnym luzie robiony i nic z tym dobrze nie zrobili. Ty wiesz w ogóle ile jest roboty przy wymyśleniu jakiegoś sensownego punktu, który cokolwiek rozwiąże? Nie widzę punktu w dyskusji, którą zacząłeś. Nie trzeba być wybitnie mądrym, żeby wiedzieć, że regulamin się interpretuje i dzięki niemu się działa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SnuFFy napisał:

Ty chyba nie rozumiesz o co tutaj dokładnie chodzi. Regulamin ma być regulaminem, czy poradnikiem dla osób głupich? Regulamin jest po to, żeby OGÓLNIKOWO regulować to co można, a czego nie można, nie opisywać szczegóły. Skoro masz taki podpunkt jaki dał Medve, to jednym z zadań admina jest INTERPRETOWANIE sytuacji do PUNKTÓW w regulaminie. To chyba nie jest takie trudne? Próbujesz tutaj zauważyć, że aktualny jak i poprzedni opiekuni mieli sobie regulamin na totalnym luzie robiony i nic z tym dobrze nie zrobili. Ty wiesz w ogóle ile jest roboty przy wymyśleniu jakiegoś sensownego punktu, który cokolwiek rozwiąże? Nie widzę punktu w dyskusji, którą zacząłeś. Nie trzeba być wybitnie mądrym, żeby wiedzieć, że regulamin się interpretuje i dzięki niemu się działa.

Interpretować spoko, ale szkoda, że nie jest to robione w jednomyślny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Huczin napisał:

Ale najwyraźniej są osoby, którym wystarczy argument "Bo tak opiekun powiedział" i mogą żyć dalej, kiedy mnie skręca od środka!

Tu nie chodzi o to, że opiekun powiedział. No bo tak szczerze od tego jest opiekun żeby pomagać ludziom na serwerze i dawać wskazówki innym jak co ktoś źle zrobił itd. 

Poza tym często problemy i różne zdania ludzi nie tworzy sobie sam opiekun czy coś, tylko są one same ustawiane przez graczy którzy sobie grają na serwerze, a opiekun może  nie mieć na to wpływu bo może o tym nawet nie wiedzieć, bo sytuację nie dzieją się w jego obecności. 

8 minut temu, Huczin napisał:

Jest to problem uciążliwy od dłuższego czasu, i widzę po reakcjach, że nie tylko  ja tak uważam. Dyskusje takie są potrzebne, a dział propozycji ich nie zastąpi.

Jak już pisałem. 

Takiego czegoś możliwe że się nie zmieni. Bo jeśli coś ustawiasz to i tak w przyszłości pojawią się sytuacje, które mogą być ciężkie dla graczy. Widać czasem na serwerze, że ludzie żyją według własnego regulaminu i tworzą własne historyjki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem jednej rzeczy. O co wam chodzi z "Bo opiekun tak powiedział"? Z tego co mi się wydaje, to właśnie opiekun jest czynnikiem decydującym (oczywiście nie licząc Karola) i skoro to on jest tym czynnikiem decydującym to oczywiste jest, że powinno się słuchać tego, co ma do powiedzenia. Logicznym jest również to,że ludzie różnią się od siebie i różni opiekuni interpretują coś inaczej, że dla przykładu ja różniłem się od większości opiekunów tym, że większość punktów w regulaminie interpretowałem na swój sposób i czym to skutkowało? No tym, że był spokój, poleciało trochę banów i ja sam też popełniłem kilka błędów, co nie zmienia faktu, że na serwerze panował spokój i kozacka atmosfera. Regulamin jest od tego, żeby kierować się nim i go interpretować. Najlepszym tego przykładem jest sam taryfikator, bo jest powiedziane, że ADMIN ma się nim KIEROWAĆ w zależności od sytuacji, a nie z automatu nawalać Pmuty za brak mutacji tak jak tam jest to pokazane. Nigdy właśnie nie rozumiałem takiego gadania "no bo opiekun tak powiedział". On od tego jest i ludzie powinni to w końcu rozumieć, bo tylko na tym serwerze się tak dzieję i według mnie jest to dlatego, że to na JB jest najwięcej osób, które za grosz szacunku nie mają do właśnie administracji, która działa +/- jak rodzice. Wydaje wam się, że uprzykrza wam życie i robi wszystko wam na przekór, ale tak na prawdę to ona czegoś pilnuje i robi to dla waszego dobra, żeby to wam się na serwerze grało przyjemnie i spokojnie.

Edytowane przez SnuFFy
  • Like 3
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak czytam to wszystko następnego dnia to mogę przedstawić oczywiste wnioski: 

- nie wszystkiego da się zapisać w regulaminie

-kazdy opiekun może rozumieć regulamin na swój sposób

- administracja powinna umieć interpretować regulamin...

- ...najlepiej aby to robiła w uzgodniony i jednomyślny sposób

I tu się odnoszę do ostatniego podpunktu, którego wcześniej, chyba jednak tak wyraźnie, nie przedstawiłem, a  reszta osób tutaj o nim zapomniała.

@SnuFFy Nie zrozumiałeś mojej krytyki wobec tłumaczenia się zdaniem opiekuna. Nie chodzi o to,  że każdy opiekun inaczej rozumie regulamin.

Gracze często miewają wrażenie, że opiekun przekazuje swoje interpretacje, w sposób nieskuteczny, reszcie administracji. Niby wytłumaczy adminom jak teraz mają tłumaczyć serwer graczom, ale zawsze jest tak, że dwóch, a nawet więcej adminów rozwiązuje daną sytuacje w odmienne sposoby, 

Gdyby to zjawisko dotyczyło tylko obecnego składu administracji to nawet nie rozpoczynałbym tej dyskusji.

To się powtarzało za kadencji Patrika, Snuffika, Gemcia i teraz Freshmana.

Łatwo zauważyć, że to nie tylko występuje podczas stanów przejściowych po zmianie opiekuna, ale również po dłuższym czasie ich "rządzenia". Nawet były systuacje, że opiekun z zastępcą różnie intepretowali pewne aspekty regulaminu i przez jakiś czas był niezły cyrk na serwie. Najlepszym przykład duetu Patrik-Snuffy, którzy mieli obaj swoje własne wizje dotyczące kontrabandy. Przedstawili je graczom oraz administracji, a ci później nie mogli się dogadać, więc dochodziło do nieporozumień i absurdalnych sytuacji. Co prawda obaj później doszli do porozumienia w taki czy owaki sposób, ale nie mówcie, że takie zjawisko jest czymś normalnym.

Wiem jak sposoby komunikowania się administracji wyglądają od środka bo przecież dwukrotnie sam do nich należałem. Grupa na forum oraz wspólna konwersacja na FB nie wystarczają, aby zminimalizować omawiane wyżej zjawisko.

I tu moje pytanie!

Co zrobić aby dochodziło do takich sytuacji jak najrzadziej?

Nie wiem czy opiekun @freshman stosuje  inne, nieznane mi metody komunikowania się z adminami, ale czy są skuteczne? Nie wiem, za rzadko gram od jego przejęcia serwera jako opiekun. Mogą to potwierdzić albo temu zaprzeczyć gracze, którzy częściej grają ode mnie, jak i sama administracja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Huczin Kochany co to sytuacji z tą ruletką to ja ci powiem tylko to że ja mu(wiesz komu) wytłumaczyłem ale jest jedna sprawa.

On zadał pytanie czy prowadzący może zabić połowę TT na pierwszej zabawie, więc mu odpowiedziałem że nie powinien tak robić i może to traktować jako granie pod fragi.

Dopiero po jakimś czasie inna osoba rozwinęła wątek i powiedziała mi wtedy że tą pierwszą zabawą była właśnie ruletka i wtedy mu to wszystko wytłumaczyłem i powiedziałem że ruletka jest niezależna od CT i to TT wybrało sobie pomieszczenie/kolor i tak jak Gemciu napisał Ruletka jest totalnie losowa i ani TT ani CT nie ma na nią wpływu. Rozumiem o co ci chodzi ale dostałem skróconą wersje dlatego oni się nie dogadali na serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freshman Ta konkretna sytuacja nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, bo skupiam się na ogólnym problemie, który opisałem wyżej. Już trzeci raz tłumaczę że już wyjaśniono mi dlaczego guard tak myślał, a nie inaczej. Nie mam za złe nikomu za tę sytuację.

Irytuje mnie sprzeczność interpretacji regulaminu przez graczy jak i administrację. Rozpocząłem tę dyskusję po to, aby upewnić się, że jest to duży problem i nie tylko mi on przeszkadza. Ważne żeby się przekonać czy jest możliwe ten problem w jakikolwiek rozwiązać. A jeśli tak, to w jaki sposób można zminimalizować tego typu zjawiska do minimum.

Zachęcam abyś ty @freshman, jako opiekun, oraz reszta administracji się do tego ustosunkowali tutaj na forum, ponieważ w głównej mierze to was dotyczy i tylko od was zależy czy rzeczywiście można coś z tym zrobić.

Bo do tej pory tak naprawdę wypowiedział się tylko jeden guard (który raczej nie prezentuje stanowiska was wszystkich) oraz były opiekun, który nie gra od trzech tygodni na serwerze, więc ciężko w ten sposób o wartościową dyskusję.

 

 

 

Oczywiście dobrze byłoby gdyby inni gracze również się wypowiedzieli na ten temat, bo reakcje/lajki na posty niewiele dają.

 

 

 

@freshman Poczekam do momentu włączenia się innych graczy do dyskusji. Jeśli rzeczywiście nie będzie zainteresowania, to dyskusję sam zamknę. Jeśli ktoś się zgłosi, wtedy porozmawiamy o regulaminie 

 

Edytowane przez Huczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chciałbym poznać pkt. w regulaminie lub sytuacje z którymi zdarzają sie sprzeczki i nieporozumienia bo rzucanie ogółami nie rozwiąże problemu(jeśli taki jest)

2. Aktualnie wypowiadasz się tylko ty, lecz gdy zauważę że będzie większe zainteresowanie tym tematem ze strony graczy i mają podobne zdanie jak ty nie widzę problemu by się nawet spotkać na TS(oczywiście chętne osoby) i omówić ze mną te sprawy by nie powtarzały się one w przyszłości.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Huczin zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności