Skocz do zawartości

Decyzja Premiera na temat miejsc publicznych - Dobra czy zła?


SnuFFy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już większość osób wie, dzisiaj ok. godziny 11:00 doszła do Polaków wiadomość, że wszystkie miejsca publiczne (w tym szkoły, przedszkola itp.) zostają zamknięte na dwa tygodnie. Z jednej strony, niby dobrze. Nie rozprzestrzeniamy wirusa bo siedzimy w domach, fajnie dla ludzi w szkole, którzy mają tak jakby przedłużone ferie, no ale według mnie też z jednej strony źle, no bo patrząc na np. maturzystów, to mają powtórkę z poprzedniego roku i strajku nauczycieli. Co o tym myślicie? Dobrze zrobili czy źle?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł zamknięcia szkół nie jest zły, ale wydaje mi się, że i tak to do końca nie przemyślane jest. 

Wiadomo przecież, że osoby, które chodzą do szkoły i tak będą sobie gdzieś w tym wolnym czasie wychodzić. (galerie itd.)

I właśnie o to chodzi. Co da zamknięcie szkół, skoro większość ludzi, którzy będą umierać w swoich domach z nudów i będą się wybierać na miasto, lub różne spotkania? Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się szybciej niż uważano (a chociażby ja uważałem, że nie będzie to tak szybko). To miłe, że chcą zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, ale jak już podejmują takie kroki, to powinni to troszkę bardziej przemyśleć.

Już na początku powinniśmy się zamknąć jak Korea Północna :kappa: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freunde bobby napisał:

Z zamknięciem szkół powinna pójść też decyzja o wspomnianych wyżej galeriach/centrach handlowych, ale ogólnie decyzja na plus.

No właśnie ale tutaj też pada pytanie. Co mają zrobić ludzie, których nie stać na zapasy na dwa tygodnie? Mają głodować? Trzeba wziąć pod uwagę każdą opcję. Ja dodatkowo słyszalem, że wojsko ma reagować i patrolować ulice miast, sprawdzając ludzi pod kątem wirusa i gdy takiego znajdą, to mają brać takiego do kwarantanny. Jak dla mnie to z tego może wyjść państwo policyjne, a jak sytuacja się pogorszy (Bo wg mnie dalej wirus będzie się rozprzestrzeniać) to możliwe, że będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, to nie państwo które może postąpić i zniszczyć epidemię jak Chiny zamykając dostęp mieszkańcom na zewnątrz, gdzie mogli wychodzić tylko raz na dwa dni aby zrobić zakupy. Nie ma złotego środka, ale zamknięcie galerii spowoduje zmniejszenie zarażeń, ruch przejdzie na mniejsze lokalizacje/sklepy, których nie brakuje, ale nie będzie to na aż taką skalę i mimo wszystko jest lepszym ruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności