Skocz do zawartości

Ku przestrodze!!!


RyKoS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj w nocy tj. około godziny 1:30 część osób, która ma mnie w znajomych na steam otrzymała taką wiadomość:

scam.PNG.4327e378d7a274a90d6cc6b7465c7b3c.PNG

 

Spotkałem się z tym już jakiś czas temu, ktoś z graczy COD201 raz wysłał mi taką wiadomość, nie otwierałem wtedy tych linków, a mimo to jakoś dopadło i mnie też. Nie mam pojęcia jak to robią bo:

  • nie loguję się na żadne strony przez konta steam
  • mam włączone wszystkie zabezpieczenia na steam, a mimo to, co ważne, NIE MIAŁEM ALERTU, ŻE KTOŚ SIĘ ZALOGOWAŁ!

Polecam użyć tego: 

https://help.steampowered.com/en/accountdata/SteamLoginHistory

steam'owe narzędzie pokazujące dokładnie kto, kiedy i gdzie się logował do waszego konta steam. Ja na przykład znalazłem tam coś takiego:

Scam2.PNG.4d85819fa86614b348ffb14387a8cc79.PNG

 

Co ciekawe, bot ten jest bardzo rozwinięty, bo:

  • po wysłaniu pierwszej wiadomości "hej" piszę dalej tylko po odpisaniu przez osobę, do której wysłał wiadomość
  • osoby, które coś podejrzewają i zaczynają zadawać pytania, są blokowane i usunięte ze znajomych (zrobił mi tak z dwójką znajomych, ale dzięki jednej z nich, która odezwałą się do mnie na facebooku szybko zareagowałem)
  • z jakiegoś powodu przy jednym znajomym nagle odpuścił

SCAM3.PNG.d9ffe8511955c03fa3b3eb2609d8be3e.PNG

  • pierwsze wiadomości jak widać, nie mają polskich znaków, natomiast ta jak odpuszcza jest już w pełni poprawna, nawet z przecinkami.

 

Nie mam pojęcia co jest ich celem i co z tego mają, nie znalazłem w sieci, żadnych informacji na ten temat, ze swojej strony polecę wam tylko:

  • ustawianie unikalnych haseł na każdym koncie
  • włączenie wszystkich możliwych zabezpieczeń na koncie, mimo, że mogą być uciążliwe z pewnością się przydadzą
  • pamiętajcie by posiadać zapisany chociaż jeden klucz do gry na STEAM, dzięki temu łatwo jest otrzymać do niego dostęp po utracie
  • usuwajcie z maili wszystkie wiadomości, w których są podane klucze do waszych gier na steam
  • myślcie, zawsze więcej niż dwa razy i bądźcie czujni jak mój znajomy, który od razu odezwał się do mnie na facebook'u

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności