Skocz do zawartości

Porozmawiajmy o [MultiArena 1v1]


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

Witajcie,

Zgodnie z ankietą

trzecim serwerem był 1v1.
Zapraszam Was do podrzucania propozycji dotyczących tej modyfikacji.

 

W tym temacie możecie podrzucić mapy, pluginy, etc -> jak ma wyglądać serwer.
1 post na osobę, więc proszę korzystać z opcji EDYTUJ, a jeśli się z kimś zgadzasz, zostaw reakcje pod jego postem

*Mapy tylko i wyłącznie z workshop

  • Like 2
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo arena 1v1 to nie jest żadna magia, więc nie muszę chyba wypisywać, że są 3 tryby:karabiny, awp i pistolety :kappa: to przejdźmy do konkretów.

Ogólne:

  • Oczywiście na serwerze powinien być system punktów, które powinniśmy zdobyć za fraga, a za śmierć tracimy oczywiście, dodatkowo zdobywamy pkt za mvp(pierwsza krew) czy za bycie na 1 arenie pod koniec mapy.
  • Dodałbym na serwer rangi tak jak są FFA od silvera do globala, które otrzymuję się po jakiejś konkretnej ilości zdobytych pkt.
  • Poza normalną topką z najwyższą ilością pkt stworzyłbym topki trybów, czyli po prostu kto najwięcej razy wygrał/zdobył w poszczególnym trybie punktów i w miarę możliwości obok nicku gracza i liczby wygranych rund/zdobytych punktów dodać jaki to był % win ratio.
  • Nie dodawałbym żadnych rs czy modeli, i tak są na niektórych arenach modele, ale to strasznie przeszkadza więc jeśli ktoś to zaproponuję to z góry jestem na nie. Pomyślałbym ewentualnie o dźwiękach quake.
  • To już bardziej z czasem i na forum, a mianowicie stworzyć Sale Chwał, czyli temat z graczami, którzy pod koniec edycji byli top1 w głównym rankingu, jak i w poszczególnych trybach, dodatkowo takie osoby w ramach nagrody otrzymałby prefiks na serwerze na czas całej następnej edycji np. [Legenda] oraz jak będą takie osoby wchodzić na serwer reszcie graczom będzie się wyświetlać na czacie informacja o wejściu Legendy, takie małe upamiętnienie największych spoceńców na serwerze.
  • Myślę, że serwery typu deathmatch, arena potrafią zdobyć sporo graczy z poza sieci i warto to wykorzystać i dlatego proponuje na serwerze komendę /serwery gdzie będą wszystkie wspierane przez sieć serwery i wybierając poszczególny serwer przeniesie nas na niego.
  • Dodałbym też system losowania graczy na poszczególne areny pod koniec rozgrzewki, żeby nie było sytuacji, że ktoś ma lepszy komputer/łącze i przez to każdą mapę zaczyna na 1 arenie, a inni gracze muszą się wspinać po szczeblach kariery :)
  • Zablokowałbym dmg z kosy na rundach snajperskich, bo jednak po to się wchodzi na serwer i gra tryb snajperski żeby strzelać z awp, a nie skakać jak małpa i bić z kosy.

VIP:

Co do kwestii vipów to ciężko coś rozsądnego wymyślić i tutaj taka moja propozycja. Wiadomo vip będzie posiadać tag i rezerwację slota, dodatkowo dodałbym mu dostęp do komendy /knife i /gloves, a zwykli gracze będą mieć tylko dostęp do komendy /ws. Można pomyśleć o pokazywaniu na czacie zadawanego dmg, dodatkowo myślałem też, żeby vip zdobywał minimalnie więcej pkt za fraga, ale myślę, że to już może być przesada, zresztą pewnie inni coś na ten temat napiszą i coś wymyślimy.

Post będzie jeszcze aktualizowany, obecnie jestem skacowany i nie mam sił zbytnio na rozpisywanie się.

 

 

Edytowane przez DraY
  • Like 7
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapy do arenek znajdziemy tutaj

Nie będę wrzucał wszystkich po kolei 

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=polish&id=249376192

komendy które mógłby by się znajdować na serwerze 

  • !top - Ranking graczy na serwerze.
  • !rank - Twoje ogólne statystyki.
  • !chal - wyzwanie wybranego gracza na pojedynek.
  • !res - Ustawienia muzyki
  • !guns - Zmiana broni oraz wybór granych rund.
  • !ws - Wybór skinów.
  • !knife - Zmiana noża.
  • !gloves - Zmiana rękawiczek.
  • !timeleft - czas pozostały do końca mapy.
  • !nextmap - następna mapa.
  • !rtv - Oddanie głosu na zmianę mapy.
  • !nominate - Nominowanie wybranej mapy do głosowania rtv.
  • !info - Najważniejsze informacje.
  • !rs - Restartowanie swoich aktualnych statystyk.
  • !vip - Informacje o vipie.
  • !colors - Dostępne tylko dla VIP'ów. Zmiana koloru wiadomości na chacie. (fajnie jak by było takie małe urozmaicenie dla vipa ) 
  • Prefix [VIP] w tabeli 
    Kolorowy TAG i nick na say'u!
    Więcej noży do wyboru pod komendą !knife

    Może ustawić StatTrak i nametag na broni!

    Może ustawić kolor swoich wiadomości na czacie komendą !colors

    Widzi zabraną ilość HP podczas walki! (to można zrobić dla wszystkich graczy bądź tylko vipa) 

    Posiada flash'a na start!

    Posiada podwójny skok!
    Biega 10% szybciej!
    Posiada rezerwację slota!

  • Dodanie losowania vipa na jedną mape bądź !freevip i odbierasz vipa na 2h do przetestowania 

Edytowane przez SebaSayian
  • Like 2
  • Haha 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja też już zacznę powoli się rozpisywać bo już trochę na te arenki czekałem. Postaram się to jakoś na punkty rozbić czy coś to łatwiej będzie

1. Ogólnie o serwerze:

  • Uważam, że na serwerze powinny znajdować się RS jak i Quake sound. Arenki to głównie serwer do rozgrzewki lub do odstresowania się i postrzelania ze świadomością, że walczysz tylko z jednym typem. Wiadomo, dużo się na takim serwie gada, ale zwłaszcza te Quake soundy mogłyby umilić rozgrywkę. 
  • Tak jak napisał Dray z rangami. Ja widzę to w taki sposób, że albo robimy to standardowo z rangami z csa i po fragach patrzymy, albo tworzymy coś zupełnie "autorskiego" i tworzymy takie same rangi, tylko, że je nazywamy. Dla przykładu najwyższą rangą do uzyskania byłby "Mistrz Areny".
  • Totalny brak customowych modeli.
  • Dodałbym wiele różnorakich trybów, które można by wybrać. Rifle, pistole, awp, scouty, rundy NS, rundy ONLY HS itp. itd.
  • Możliwość wyzwania jednego z graczy na pojedynek, jak obie strony akceptują to w next rundzie biją się poza rankingiem arenek.
  • Stworzenie "HH" (HappyHour, HotHour, jak zwał tak zwał) czyli godzinki lub dwóch podczas dnia, gdzie punkty w rankingu nabijają się podwójnie lub potrójnie. Zwiększyłoby to napływ graczy na serwer bijących się w top na daną godzinę.
  • Stworzenie skryptu, który utrudniałby rozgrywkę graczom, którzy robią tzw. Killing Spree, mianowicie gdy jeden z graczy wygra dla przykładu 5 arenek pod rząd to jest on w jakiś sposób oznaczony. Myślałem nad czymś w stylu podpalenia, które nie zadaje dmg no bo taki gracz na fali zazwyczaj po angielsku byłby "On Fire" co widać w wielu grach.
  • Tag [CSC] daje 15% więcej punktów, chodzi o punkty do topki.
  • Chciałbym, aby na serwerze był dla każdego gracza dostęp do sprawdzenia powtórki śmierci.
  • Po wbiciu na grupę CSC na steamie możliwość odebrania testowego vipa? Albo jak ktoś ma tag to może, sam nie wiem czy jest sens ale można dodać.
  • Co mapę losowany jest jeden vip, dostaje się go tylko na jedną mapę oczywiście, w ramach testu.
  • Co jakiś czas na czacie powinny pojawiać się msg na temat testvipa, tego co daje tag [CSC] itp. itd.

2. Pula map oraz ich zastosowanie:

  • Pula map powinna składać się z 30 map, które są od czasu do czasu rotowane. Wylatywałyby mapy, na których ludzie nie grają, a zostawałyby te, na których grają. Mogę się osobiście zająć pulą map gdyż układałem ją pod turniej 1v1. Nabiorę oczywiście korekty na te mapy, które wg większości osób są słabe, a dodam te bardziej popularne.
  • Myślę, że 20 minut powinno starczyć na taką jedną mapę, ale mogę się mylić, jeżeli potrzeba więcej/mniej czasu na taką mapę to mnie poprawicie.
  • Osobiście uważam, że na serwerze powinna być zasada, że zakazane jest rushowanie przez pierwsze 10 sekund arenki.
  • BARDZO WAŻNE!! Podczas głosowania na następną mapę, proszę aby głosowanie miało miejsce na liczbach 4 5 6 7 8 9, tak, aby gracze nie głosowali przypadkiem na mapę podczas zmiany broni numerycznie.

3. Komendy dostępne na serwerze:

  • !menu - rozbija nam menu z dostepnymi komendami dla zwyklego gracza oraz vipa
  • !ws !knife oraz !models, przy czym !models dostępne tylko dla VIP, dla VIPA stworze tez oddzielny punkt.
  • Voteban, Votemute, Votegag
  • !report - reportuje gracza
  • !steam - kopiuje nasze steamid na czacie i konsoli
  • !dmg - tylko dal VIP, pokazuje dmg zadany na chacie.
  • !guns - oczywsicie wybor broni
  • !top - pokazuje topke (punkty)
  • !rank - pokazuje nasz ranking
  • !stats - pokazuje nasze wszystkie statystyki
  • !session - pokazuje nasze statystyki na aktualnej mapie
  • !hitbox - pokazuje nam w co trafialismy przeciwnika na aktualnej mapie
  • !rtv - no zmiana mapy
  • !nominate - nominacja map
  • !res - menu RS
  • !quake - menu quake sounds
  • !grupa - daje link na czacie do grupy steam 
  • !revote - możliwość zagłosowania na inna mapę, niż się wybrało
  • !pojedynek/chal - wyzwanie kogoś na pojedynek

---------------------------KOMENDY VIP----------------------------------

  • !reset - resetuje nasz wynik w tabeli, jak jakiś vip to wpisze to na czacie powinno się pokazać, że użył tej komendy jakiś lamus.
  • !models - daje możliwość zmiany modelu gracza (do wyboru tylko te, które można kupić na rynku)
  • No dodam tu jeszcze wiecej nie wiem co na razie

4. VIP:

  • Posiada HE
  • Posiada strzykawe 
  • Jego głos na !nominate liczy się x3 (czy tam podczas wyboru mapy z !nominate)
  • Posiada tag przed nickiem oraz kolor tekstu jakim pisze jest jakiś nwm, inny.
  • dostęp do komend VIPA
  • Rezerwacja slota
  • XRAY po śmierci, tak dla urozmaicenia.

Temat zaktualizuje, jak na coś wpadnę.

Jeżeli nie odpowiada Ci coś, o czym wspomniałem wyżej to napisz co to jest, a razem możemy stworzyć lepszy serwer.

Edytowane przez SnuFFy
  • Like 11
  • Zmieszany 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności