Skocz do zawartości

Monitor 24 czy 27 cali


kruper06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zbieram się do zakupu monitora. Już zdecydowałem się na konkretny model AOC 24G2U - https://www.morele.net/monitor-aoc-24g2u-5939776/ ale zauważyłem niewielką różnice cenową w tym modelu miedzy 24 cale a 27. Gram głównie w cs:go plus inne strzelanki, football manager. Zastanawiam sie czy 27 nie będzie za dużym monitorem do tego typu gier, tym bardziej, że siedze dosyć blisko i nie mam za dużo miejsca na biurku. Doradźcie coś i podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami z wielkościami takich monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy  od wielu współczynników min ;,jaką masz odległość siedzenia ,  gęstość pikseli  itd,także bezpieczniej wziąć  24 [ps.sam miałem taki dylemat i wziąłem 27,ponieważ   ja daleko w miarę siedzę ,dużo miejsca mam na biurku itd.]

ale tak jak mówię,to zależy   od  twoich predyspozycji .

Edytowane przez redm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora różnica między 24 a 27, kupując 27 patrz na rozdzielczość, bo jednak wielkość jest inna i inaczej "widać na nim". Po prostu to co na 24 , będzie na 27 po prostu w większej skali, ale nie w takiej samej jakości(mniejsza ilość dpi). Czyli odpowiednio do 24 spoko jest minimalnie - 1920 x 1080 (FullHD) , a do 27 to - 2560 x 1440 (WQHD). Więc patrz też na inne parametry niż tylko cale.

 

Szczerze to mówienie, że większy monitor to więcej miejsca, tak ale w grze to nadal w większości przeskalowany obraz. Ta większa ilość miejsca przyda się przy programach typu Ps/Pp. W grach będzie to tylko "trochę więcej przestrzeni". Która w grze średnio pomoże.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę mniej więcej 60cm od monitora więc piksele na pewno będą bardziej widoczne na 27 niż przy 24. Tak samo ciezej bedzie objąć wzrokiem cały monitor z tej odległości. Jak wspomniałem, monitor głównie do gierek typu cs:go. Nie mam jakiegoś gamingowego sprzętu więc w 2k sie bawić nie ma co. Karta graficzna Gtx 1650 4gb , 8gb ramu, procek AMD Ryzen 3 1200 4x 3,40 Ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa monitory 24 oraz 27. Najpierw używałem tylko 24 i to na nim grałem, później zakupiłem od znajomego drugi monitor, właśnie 27 calowy i to jego używam jako głównego do gier. Przyznam szczerze, że nie rzuciła mi się w oczy jakaś spora różnica. Jedyne co mogę powiedzieć to, że większy monitor = lepsze wrażenia z rozgrywki czy oglądania filmów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RyKoS napisał:

Posiadam dwa monitory 24 oraz 27. Najpierw używałem tylko 24 i to na nim grałem, później zakupiłem od znajomego drugi monitor, właśnie 27 calowy i to jego używam jako głównego do gier. Przyznam szczerze, że nie rzuciła mi się w oczy jakaś spora różnica. Jedyne co mogę powiedzieć to, że większy monitor = lepsze wrażenia z rozgrywki czy oglądania filmów. 

I juz mi namieszałeś, a już byłem zdecydowany na 24 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że 27'+ po prostu ciężko ogarnąć wzrokiem, skupiając się na jednym końcu monitora nie zauważasz akcji na drugim końcu chyba, że masz refleks Koreańczyka czy innego ninji. Jeśli interesuje Cię usprawnianie swoich skillsów itd, to 27' nie polecam. Jednak wiadomo, dobry film lepiej oglądać na dużym ekranie albo w ogóle w kinie, tak jak z dobrym RPG, takim wieśkiem czy teraz cyberbugiem, w takim przypadku 27' to miły dodatek.

Większy ekran to większy obszar który twoje oczy muszą ogarniać by wyłapywać wszystko to co się dzieje w grze (mniejszy monitor to mniej "latania wzrokiem"), także no nie brałbym więcej niż 24' do FPSów czy gier MOBA, ale to tylko moje zdanie

Sam używam 27' samsungów zakrzywionych, ale raczej mało grywam w fpsy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem 24. Po 1 1080p moze byc za mało jak na 27 cali, po drugie wielkość, 24 bedzie optymalna do strzelankek, do odległości w jakiej siedze. Tylko do tego głównie jest mi on potrzebny, bo do filmow juz mam telewizor 👌

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności