Skocz do zawartości

Resident Alien (2021)


freunde bobby

Rekomendowane odpowiedzi

8fc99b14-e947-408e-8982-0da70b097686.jpe

Resident Alien to jeden z tych seriali, który jakby powstały jeszcze kilka lat temu, to nie byłby aż tak wyróżniającą się pozycją jak w obecnych czasach, a to ze względu na humor oraz brak poprawności politycznej, która już nagina czasoprzestrzeń na platformach typu Netflix/HBO, gdzie musi być przynajmniej jeden elf transseksualista o czarnej kolorystyce i musi posiadać ojca lesbijkę po transplantacji penisa. Czarny policjant każący mówić do siebie "wielki czarny" i mówiący sam, że mam gdzieś poprawność, to jedna z wielu rzeczy która potrafi przyciągnąć do tej pozycji z bananem na mordzie. 

Każda postać zmaga się ze swoimi problemami w komediowy sposób i każdą z nich można polubić zwłaszcza głównego bohatera i jego misterny plan unicestwienia ludzi, bo z taką właśnie misją został wysłany na Ziemię, ale jego statek się rozbił i teraz musi wtopić się w ludzkie otoczenie oraz znaleźć części zaginionego statku w tym samym czasie rozwijając się emocjonalnie po przybraniu postaci kosmity. No i musi się uporać z jednym gówniakiem. Fabuła nie jest czymś, co można porównać do seriali typu Gra o Tron (gdzie ostatni sezon nie spełniłby oczekiwań nawet dla osób będących warzywem), no ale czego wymagać od czarnej komedii, jest po prostu płytka i stawia na content pod uciechę widza.

Nie chce mi się rozpisywać nad innymi czynnikami, bo w sumie nie ma ich wiele przez prostotę, która przyciąga do tego serialu. Mogę szczerze polecić jeśli nie macie pioruna na profilowym i BLM. A jeśli chodzi o ocenę, to zaparło mi czasem dech w piersiach i złapać oddech musiałem, bo bym się udusił więc 8/10.

Serial nie jest dostępny na żadnej platformie więc jeśli masz chęć obejrzenia, to jedynie zatoka piratów albo wpisać frazę resident alien s01e01 i magicznie się pojawi (zobacz jak)

Edytowane przez freunde bobby
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial naprawdę fajny i pozytywnie mnie zaskoczył. Gdy pierwszy raz o nim usłyszałem i przeczytałem ogólny opis serialu, to byłem sceptycznie nastawiony, obawiając się takiej nijakiej komedii. @freunde bobbyswoją opinią jednak mnie zachęcił i muszę stwierdzić, że mile się zaskoczyłem, a serial to nie jest nijaka komedyjka, ale naprawdę dobra komedia. Już pierwszy odcinek mnie naprostował, gdy myślałem, że będzie to cukierkowa produkcja, a tutaj scena morderstwa w pierwszych minutach. O braku poprawności politycznej już Budyń wspomniał, co jest mega plusem, a postać Big Blacka to totalny kox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności