Skocz do zawartości

[Sourcemod] FAQ - Wszystko co powinieneś wiedzieć


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

Starałem się upraszczać wszystko tak jak to tylko możliwe by każdy zrozumiał to o czym piszę.

1. Jak zainstalować plugin?

Na starcie pamiętaj o zainstalowaniu sourcemod -> https://www.sourcemod.net/downloads.php?branch=stable

Gdzie wgrać dany plik (bazując na tym, że jesteśmy w głównym folderze gry, czyli csgo)
*Podane poniżej oznaczenia staram się stosować w każdym temacie by nie było problemów z ich zrozumieniem

  • Plugin (rozszerzenie .smx) - addons/sourcemod/plugins/
  • Kod źródłowy (rozszerzenie .sp) - nie musimy tego nigdzie wrzucać, ponieważ jest to zwykły kod pluginu przed kompilacją
  • Translacje (rozszerzenie .txt lub jak kto woli .phrases.txt) - addons/sourcemod/translations/
  • Config (.ini lub .cfg) - addons/sourcemod/configs lub (dla moich pluginów) addons/sourcemod/configs/Qesik/
  • Config z convarami (.cfg) - cfg/sourcemod/

2. Czemu niektóre pluginy oznaczone są przedrostkiem "q"?

Postanowiłem tak oznaczać pluginy napisane przeze mnie, które udostępniam dalej. Oznacza to, że taki plugin został napisany przeze mnie i jest oczywiście przeze mnie wspierany w razie jakichkolwiek problemów.

3. Nie mogę pobrać plików, czemu?

Oznacza to, że albo jesteś niezalogowany, albo masz rangę, która blokuje pobieranie plików w tym dziale lub ogólnie na forum. Pluginy nie są objęte ograniczeniami poza tymi wcześniej wspomnianymi, a więc nie musisz mieć rang typu VIP/Donator by móc tutaj cokolwiek pobierać, wystarczy tylko Użytkownik.

4. Czy mogę dowolnie modyfikować pluginy oznaczone "q" i dalej je udostępniać?

Pluginy można dowolnie edytować, lecz proszę o nie usuwanie informacji o autorze w 'myinfo'. Nie zamieszczam w kodzie żadnych innych informacji o autorze, które wyświetlają się na serwerze i jedyne co można zauważyć, to przedrostek "q" w danych wiadomościach, nic poza tym.
Jeżeli chodzi o udostępnianie, zezwalam, pod warunkiem że w miejscu gdzie zostaną udostępnione, pojawi się podlinkowany temat. -> dobrze widoczny i chodzi tylko o darmowe pluginy, nie płatne

5. Co jeśli dany plugin nie działa lub chciałbym zgłosić jakieś uwagi?

Napisz o tym w temacie danego pluginu. Nie pisz do mnie w tej sprawie na PW/Steam.
To samo tyczy się sytuacji, w których masz problem z wgraniem danego pluginu, daj znać w temacie.

6. Czemu udostępniane są tutaj pluginy, których nie da się pobrać/są płatne?

Dział traktuje też jako swego rodzaju reklamę dla swoich usług, które piszę ogólnie, stąd znajdują się w nim także płatne pluginy, które dalej odsprzedaje wraz z ich wsparciem.

7. To jak w takim bądź razie kupić dany plugin?

Wystarczy napisać do mnie wiadomość @ -_-. Po opłacie otrzymasz specjalny klucz i w tym PW będziesz otrzymywać aktualizacje pluginów.

8. O co chodzi z tą opłatą co ileś miesięcy podaną przy cenie pluginu? Czy to oznacza, że plugin przestanie działać po 6 miesiącach?

Kupując plugin, masz go na zawsze, lecz jeśli chcesz otrzymywać do niego aktualizacje, musisz go co ileś miesięcy opłacać (cena jest podana przy pluginie). Jeżeli podane jest 6 miesięcy, to przez 6 miesięcy będziesz otrzymywać wsparcie, a następnie jeśli nie opłacisz znowu wsparcia, nie otrzymasz aktualizacji do swojego pluginu.

 

Jeżeli z jakiegoś powodu postanowisz mnie wesprzeć, zakup VIP na forum, ponieważ środki z niego pozyskane są przeznaczane na opłaty związane z forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- zablokował(a) i podpiął/eła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności