Skocz do zawartości

Dziwne pytanie (kosmos)


Truskawkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.. Dzisiaj na lekcji fizyki zadałem sobie dość głupie pytanie.. Jak wiadomo ogień możemy rozpalić tylko jeśli jest dostep powietrza. A czemu słońce i gwiazdy się "palą"? Bo chyba tam nie ma powietrza xd. Może to i idiotyczne pytanie, a może zna ktoś odpowiedz? :PP
PS;Kto poprawnie udzieli odpowiedzi daje +! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce lajka :D

Bo spadają z szybką prędkością i się palą :) ?

A słońce to też gwiazda :) Ale tego nie wiem czego się pali 

 

 

@

 

... gdzie gwiazdy spadają -.- 

 

IDIOTA

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz znalazłem! :DD Jeśli kogoś interesuje:

Słońce - wielka elektrownia termojądrowa - produkuje nieustannie, od prawie pięciu miliardów lat, niewyobrażalne ilości energii. "Jego moc, czyli całkowita energia emitowana w ciągu sekundy, wynosi sto biliardów gigawatów.
Dla porównania: moc wszystkich elektrowni na świecie, włączonych równocześnie na maksimum, wynosiłaby "zaledwie - kilkadziesiąt tysięcy gigawatów". W ciągu minuty na powierzchnię Ziemi wielkości trzech metrów kwadratowych, oświetlaną światłem słonecznym, pada energia, która wystarczyłaby, by zagotować litr wody.

Słońce jest gwiazdą, olbrzymią "kulą" gazową, składającą się głównie z wodoru (ok. 74 proc.) i helu (ok. 25 proc.). Jego masa stanowi 99,9 proc. całej masy Układu Słonecznego.

Źródłem energii słonecznej są termojądrowe reakcje zamiany wodoru w hel. W ciągu każdej sekundy 657 milionów ton wodoru zamienia się w 652 miliony ton helu. Pozostała część materii "znika", zamieniając się (zgodnie ze wzorem Einsteina E=mc2) w czystą energię. To oznacza, że w ciągu każdej sekundy Słońce traci na masie 5 milionów ton.

To fenomenalne! Co sekundę znika 5 milionów ton materii - Oczywiście Słońce jest na tyle duże, że w ciągu całego swojego "życia', czyli około 10 miliardów lat, straci zaledwie jedną dziesiątą procenta swojej masy".

źródło

 

http://www.forum.toproste.pl/archive/index.php/t-46727.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie banalne tak jak masz grzmot i słyszysz jebs to to jest wybuch powietrza a tam w przypadku masz gwiade która sama z siebie płonie poprzez różne procesy tworzenia sie i sama wytwarza energie są też inne tego typu jak  poprzez  erupcje  gazu  które sie zaczynają fajczyć np . Księżyc Saturna  który sie zapala na jakiś czas i gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie wygenerowana wiadomość.Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.Powód: /clJeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.PozdrawiamyAdministracja Forum | Cs-Classic.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności