Skocz do zawartości

Zadanie matematyczne.


Truskawkowy

Rekomendowane odpowiedzi

A że to jest Hyde Park i nie liczy postów + mam bana na SB.

Przekażcie Senrox'owi na SB żeby zobaczył GG w trybie natychmiastowym. Lajki daje :)

SPAM PONAD WSZYSTKO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od teraz autorowi nowych zagadek bd dodawał Like! Zapraszam! :D
Może ja zacznę (coś mam) xd

Do sklepu z kapeluszami wszedł klient i wybrał kapelusz za 73 zł. Ekspedientce wręczył banknot stuzłotowy. Ta, ponieważ akurat nie miała drobnych (klient także nie miał), wybiegła do sąsiadującego przez ścianę zakładu fryzjerskiego, by zmienić "setkę". Po chwili wróciła, wydała resztę i zadowolony klient opuścił sklep.

Nie upłynęła minuta, jak wpadł fryzjer z pretensjami, że banknot, który mu wręczyła, jest fałszywy i wobec tego należy mu się 100 zł. Banknot rzeczywiście okazał się fałszywy. Oszukana ekspedientka usiadła przygnębiona i zaczęła liczyć, ile też straciła na nieuczciwości klienta, bo to i kapelusz mu wydała, i resztę, i teraz jeszcze fryzjerowi trzeba oddać 100 zł. Liczy, liczy i coś nie bardzo może się doliczyć, bo wypadają jej różne sumy.

Ile wyniosła jej strata?


PS: jutro o 7:00 dodam like za odp :_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 + 3 = ... ?

 

1)  ¼

2) 5,1g/cm³

3) x^3-(2m+3)x^2-5x=0

4) √5

5) (x-7)-2(3x+5)=3

6) 5,56 x 45 mm

7) baza lotnicza

8) poddaje sie 

9) JESTEM IDIOTĄ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jest dziewięć monet, każda wygląda indentycznie. Lecz jedna z nich jest fałszywa, waży więcej lub mniej od pozostałych. Mając wagę szalkową w trzech ważeniach musimy odnaleźć fałszywą monetę...
2) Pan Kowalski ma trzech synów. Pan Nowak spytał ile lat mają i dostał odpowiedź na ucho, ile lat mają razem. Pan Kowalski dodał jeszcze, że najstarszy nazywa się Jaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico:

1- 1h lub 13h

2.Kiedy patrze za okno.

 

Moje zagadki:

 

Podczas samochodowej podróży w której uczestniczyli ojciec z synem nastąpił wypadek. Ojciec zmarł na miejscu, syna w cięzkim stanie przewieziono do szpitala w którym musiał być natychmiast operowany. Na salę operacyjną wchodzi chirurg i woła:

- O Boże, przecież to mój syn!

Pytanie: Kim był chirurg dla pacjenta?
 

 

2. Kto zabił Kaina  

 

3.Jak się witają papieże?

 

4. W pokoju jest świeca i lampa naftowa,co zapalisz najpierw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedz w zagadce "Kapelusz" to 100 zł. Otóż sprzedawczyni straciła kapelusz i resztę, czyli 73+27 zł :)                Zagadka nr 15 pająków łapie 5 much w ciągu 5 godzin.Ile much łapie 100 pająków w ciągu 100 godzin?                Zagadka nr 2 W kwadratowym pokoju w każdym z czterech kątów siedzi myszka.Naprzeciwko każdej myszki siedzi również myszka. Także na ogonku każdej myszki siedzi myszka.Pyt: Ile myszek znajduje się w pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe odpowiedzi:

1-Matka

2-Nikt , to Kain zabił Abla

3- Papież jest tylko jeden

4- Zapałkę/Zapalniczkę

 

Odpowiedzi do Zagadek Truskawkowego:

1- 2000 much

2- Chyba cztery

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 2000

2. Zależy jak do tego podejdziemy :D na początku pomyślałem, że 4 bo załozyłem, że każda siedzi na swoim ogonie ale nigdzie to nie jest napisane :) W sumie nie da się konkretnie odpowiedzieć - tzn da ale tych rozwiązań jest dużo a mi się nie chce liczyć dla każdej możliwości :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie rn'a nr 1 - Oszacuj, jakie jest prawdopodobieństwo, że meteoryt spadający na Ziemię wpadnie do morza.

Swoją odpowiedź proszę uzasadnić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia londu wynosi 1/4 całej powierzchni ziemi. Reszta 3/4 to morza i oceany :). Wdg mnie prawdopodobieństwo ze meteoryt wpadnie do morza to 3/4 :) JBC Podczas tego meteorytu co dinozaury wyginely do morza wpadl ten "kamyk" zza swiatów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wynosi około 71% i właśnie takie jest prawdopodobieństwo :D ale like masz ;p Będę dawał zadania stopniowo trudniejsze cały czas :D

Zadanie rn'a nr 2 - Rzucamy trzy razy kostką do gry. Czy bardziej prawdopodobne jest, że wylosujemy trzy szóstki, czy że po kolei wypadnie jedynka, dwójka i trójka? Odpowiedź uzasadnij przedstawiając jedno i drugie prawdopodobieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności