Jump to content

Recenzja anime Sword Art Online

Rias Gremory
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj przedstawię wam anime "Sword Art Online" (SAO).

http://www.popcults.com/wp-content/uploads/2013/01/Sword-Art-Online-25-Large-End-Card.jpg

Gatunki: romans, przygodowe, wirtualne światy, akcja.

Rok 2022, na rynek wychodzi NerveGear, nowa platforma do gier. Użytkownicy zakładają na głowę hełm i przenoszą się do wirtualnego świata. Ciało gracza pozostawało w prawdziwym świecie podatne na wszystkie zagrożenia, a mózg łączył się z postacią w grze. Pierwszą grą stworzoną na nowy sprzęt było SAO. Wypuszczono tylko 10 000 kopii, które wyprzedały się jak ciepłe bułeczki. 

Sword Art Online to typowy MMO, a właściwie jak to w anime nazwali VRMMO. Znajdowało się tam 100 pięter, na każdym z nich był boss, a grę można było ukończyć po zabiciu ostatniego bossa. By odnaleźć komnatę, w której znajduje się ów przeciwnik gracze muszą przejść labirynt i pokonać przeszkody w nim zawarte. 

Po oficjalnym starcie gry, jej autor Akihiko Kayaba uwięził wszystkich graczy w systemie usuwając opcję wyloguj. Zaznaczył przy tym, że śmierć w grze oznacza także śmierć w prawdziwym świecie, a jedyną szansą na powrót do rzeczywistości jest jej ukończenie. Początkowo nikt w to nie uwierzył, ale gdy gracze zauważyli, że nie mogą się wylogować spanikowali. Gra się rozpoczęła.

Główny bohater Kazuto Kirigaya, beta tester SAO, najlepszy podczas testów postanawia przejść grę i uratować wszystkich graczy. Gdy pierwsza drużyna znalazła komnatę bossa postanowili, że ogłoszą to wszystkim i wspólnie go pokonają. Nasz bohater, grający pod nickiem Kirito tworzy drużynę z niejaką Asuną. Walka z bossem była trudna, Asuna i Kirito okazali się jednak świetną drużyną i we dwójkę pokonali go. Niestety zginął gracz odpowiedzialny za odnalezienie komnaty i wina spadła na naszego bohatera, który postanowił sam ukończyć grę i rozwiązał swoją drużynę dając kilka dobrych rad Asunie,

Gra się toczy, coraz wyższe piętra zostają zdobyte, a nasz Kirito jako jedyny samotnie walczy na głównym froncie. Pewnego razu dostaje zaproszenie do małej gildii i postanawia, że do niej dołączy. Przewyższał on każdego członka poziomem, ale nie zdradził tego nikomu. Zżył się z nimi, lecz niestety podczas zwiedzania jednego z labiryntów wszyscy oprócz Kirita zginęli, a on się obwiniał o ich śmierć i postanowił, że nigdy więcej nie dołączy do żadnej gildii. 

Kirito przeżywa wiele przygód i poznaje wiele różnych osób. Podczas gry zakochuje się w jednej z bohaterek z wzajemnością oraz pod przymusem dołącza do najsilniejszej gildii w grze. Niestety podczas walki z jednym z bossów, wychodzi na jaw nieciekawa tajemnica o liderze owego stowarzyszenia. Co się stanie z bohaterami? Czy Kirito przejdzie grę i uratuje wszystkich pozostałych przy życiu? Musicie to odkryć sami oglądając serial.

Link do serialu: http://www.swordartonline.wbijam.pl/pierwsza_seria.html

Postanowiłem wprowadzić was w świat SAO i zdradzić co nie co, ale to co najważniejsze i najlepsze pozostawiam wam do samodzielnego odkrycia.

Sword Art Online jak już wspominałem jest moim ulubionym anime. Bohaterowie są wspaniali, fabuła po prostu genialna, każdy wątek doprowadzony do końca i świetnie przemyślany. Jest sporo akcji, dużo przygody i świetny romans. Muzyka idealnie pasuje do całości, a openingi i endingi są bardzo fajne. Kreska stoi na bardzo wysokim poziomie, nie ma żadnych przycięć animacji czy błędów. 

Moja ocena:

-bohaterowie: 100/10,

-kreska: 100/10,

-fabuła: 100/10,

-ocena ogólna: najlepsze anime na świecie 1000/10 polecam Magda Gessler.

❤️

Źródła:http://anime.tanuki.pl/strony/anime/4671-sword-art-online/rec/2383

Edited by Rias Gremory
  • Like 10

Ciekaw byłem kiedy ktoś napisze recenzję SAO. Anime świetne i tak jak wspomniałeś za dużo zdradziłeś, (to jest tylko moje zdanie^^) lecz recenzja nadal jest bardzo dobra. Anime świetne i tych co nie obejrzeli jeszcze to jak najbardziej zachęcam.

@maly tu nie ma co ryzykować ;p po prostu oglądaj *.*

• Like 2

@ziomm, właśnie obiejrzałem prawie połowe 1 serii i muszę przyznać, że zaciekawiło mnie to anime i ta dziewczynka Yui - kim ona jest ? Nie zdradzajcie ! :) Anime na bardzo dobrym poziomie. :) Polecam

• Like 2

• 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
Guest Itachi Uchiha

Sao <3. Te openingi  np. Crossing Field, Innconence czy też sam Ignite są epickie. Kończę już 2 sezon. Recenzja napisana na 11/10. Zapomniałeś chyba dodać ze po zakończeniu Sao przenieśli się na inną grę A mianowicie ALO. Ale recenzja +

Edited by Itachi Uchiha

• 3 years later...
W dniu 13.01.2021 o 18:17, maroooooo napisał:

pierwsza polowa 1 sezonu sao git reszta chujowa

zgadzam się, te 6 lat temu jednak niezłe bezguście ze mnie było