Skocz do zawartości

Recenzja anime Sword Art Online 2


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie Sword Art Online? Jeżeli nie to zapraszam: http://forum.cs-classic.pl/topic/31156-sword-art-online/

Dzisiaj zrecenzuję drugi sezon tego cudownego anime. Zapraszam do czytania.

 

sword_art_online_2_by_kenkaizar-d7vnf63.

 

MCDCatw.png

 

Gatunki: fantasy, akcji, romans, wirtualne światy.

 

Pod koniec pierwszego sezonu bohaterowie zaczęli grać w ALO (Alfheim Online). Dzięki "Nasieniu Światów", które zostawił Akihiko Kayaba naszemu głównemu bohaterowi, powstało mnóstwo gier opierających się na systemie NerveGear (później AmuSphere, ulepszona wersja). Jednym ze światów jest GGO - Gun Gale Online.

 

GGO to gra akcji, strzelanka (coś w tym guście). Kazuto Kirigaya (Kirito) dostaje pracę, która ma polegać na rozpoznaniu tajemniczego gracza, który wmawia wszystkim, że może zabić kogoś poprzez strzelenie do niego w grze. Mowa tutaj o Death Gunie. Kirito początkowo nie chciał w to uwierzyć, ale zgodził się i postanowił to rozpracować. Po rozmowie z Asuną, Kazuto przeniósł swoją postać z ALO do GGO.

 

Świat GGO to post apokaliptyczna planeta (Ziemia?). W porównaniu do kolorowych światów ALO czy SAO, szarość i zgliszcza to dla Kirita nowe otoczenie. Gry różnią się nie tylko światem, ale również gatunkiem. ALO i SAO to VRMMORPG polegające na walkach mieczem z potworami jak i w pojedynkach graczy. W GGO natomiast używa się broni palnej (pistoletów, karabinów), mieczy mało kto używa.

 

Nasz bohater nie wiedząc zbyt wiele o GGO postanawia poprosić o pomoc graczy. Natrafił na dziewczynę o nicku Sinon. Owa dziewczyna pokazała naszemu bohaterowi co i jak. Zaprowadziła go do sklepu z bronią i pancerzem. Objaśniła zasady gry i powiedziała o turnieju Bullet of Bullets. W BoBie pojedynkują się gracze z całego GGO o tytuł najlepszego gracza, strzelca itp.. Kirito postanowił wystartować w BoBie, przypuszczając, że dzięki temu rozwiąże problem Death Guna. W turnieju, oprócz Kirito, bierze udział tylko 3 nowicjuszy, więc pole poszukiwań się zmniejszyło.

 

Podczas BoBa 30 graczy walczy każdy na każdego. Kirito postanawia zawrzeć mały sojusz z Sinon, by zaczaić się na Death Guna, który jak się okazało gra pod innym nickiem. Bohaterowie są świadkami tego, jak Death Gun zabija gracza, ale wszystko wydaje się być mocno podejrzane i posiadać drugie dno.

 

Czy Death Gun jest mordercą? Co się stanie z Kirito i Sinon jeżeli to prawda? Kto wygra BoBa? A co się dzieje z resztą starych bohaterów?

 

Link do serialu: http://www.swordartonline.wbijam.pl/druga_seria.html

 

_______________________________________________________________________________________________

 

 

Drugi sezon mojego ulubionego anime! Muszę przyznać, że romans spadł na dalszy plan, ale anime nadal trzyma fason! Jest po prostu genialne pod każdym względem. Kreska jest świetna, niesamowicie płynna, nie ma błędów animacji i żadnych ścin przy poruszaniu się postaci. Fabuła znowu jest mocna i bardzo wciągająca, co odcinek chce się więcej! Bohaterowie jak byli, tak są idealni i niezastąpieni. Jest kilka nowych postaci, ale każda z nich dopracowana na sto procent.

 

Oceny:

-bohaterowie: 11/10,

-kreska: 11/10,

-fabuła: 11/10,

-ocena ogólna: MISTRZOSTWO!

 

_______________________________________________________________________________________________

 

 

Niespodzianka!

 

Sword Art Online wydanie specjalne!

 

Jest to stu minutowy odcinek SAO, który w dużej mierze jest opowiadaniami poszczególnych bohaterów o przygodach z Aincradu. Między innymi Kirito opowiada przedstawicielowi pewnej organizacji o SAO oraz bohaterki, które przeżyły ten świat opowiadają Sugi (siostrze Kirito) o tym, jak poznały naszego bohatera.

 

Nie ma c tu więcej o tym pisać, po prostu zapraszam do oglądania!

 

Link: http://www.swordartonline.wbijam.pl/extra_edition-01.html

 

Sword-Art-Online-II-Episode-15-Preview-I

 

 

Edytowane przez Rias
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to anime i je wielbię <3 <3

A tak w ogóle powiesz, że się czepiam ale to był system full-dive a nervegear było pierwszym urządzeniem które obsługiwało technologię full-dive  :jezyk:

+ leci :D

 

@edit jeszcze tak w ogóle (znowu się czepiam)  to o czym pisałeś w kwestii BOBa to był już finał a na początku BOBa gracze walczyli ze sobą jeden na jednego

Edytowane przez Makumba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze pierwsza seria mi się podobała to druga już coraz mniej. Dlaczego? Przez ten cały hype. Pierwsza seria była jeszcze spokojna i wszystko było zrozumiałe. Druga seria, według mnie, była zbyt naciągana. Lecz recenzja fajna więc łap +.

Edytowane przez Hesu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie te plusy? Nic nie widzę xD

 

@Hesu SAO 2 strasznie odbiega od pierwszego sezonu. Jest zdecydowanie gorszym sezonem, ale nadal trzyma fason. Mi się nie spodobało odejście od romansu, bo on dodawał dużo do całokształtu tego anime.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreście SAO 2 :D. Anime dobre, choć nie tak bardzo jak 1 sezon, dałbym drugiemu sezonowi co najwyżej 8/10 :D (zaraz Rias mnie zje ;x). Recenzja fajna i czekam na jakieś informacje odnośnie 3 sezonu :P. I LIKE IT! :pije:

 

@Rias o tym, że to wiem :P. Tylko czekam na przybliżoną datę :D.

Edytowane przez ziomm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie te plusy? Nic nie widzę xD

 

@Hesu SAO 2 strasznie odbiega od pierwszego sezonu. Jest zdecydowanie gorszym sezonem, ale nadal trzyma fason. Mi się nie spodobało odejście od romansu, bo on dodawał dużo do całokształtu tego anime.

Otóż to!

Odsunięcie romansu mnie również trochę zawiodło, ale tak jak mówisz, trzyma fason. Dodać tylko dobry romans i kolejna idealna część. ^^

Edytowane przez Mashiro *
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Anime jedno z lepszych jakie oglądałem. Jest u mnie na 3 miejscu (1-Naruto, 2-Fairy Tail) z ponad 40 obejrzanych. Ciekawa fabuła, kilka wątków, ładna kreska. Teraz tylko czekać na film i trzeci sezon. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się czepiam, ale jak w mega poważnej recenzji można dawać oceny 11/10?  To anime nie jest aż tak dobre, Sam uważam, że dobrym anime nie jest. Czytając nowele zrozumiałem jak to anime ssało pałkę. Serio totalne gówno w  porównaniu do orginału. Osobiście od nowel odpadłem po tomie 3, bo książka też zaczęła mnie nudzić. Moim zdaniem historie z podobnym klimatem przedstawia Log Horizon (książka). Nie wiem czy sama recenzja jest na forum, ale jeżeli nie ma to postaram się wstawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jeremaya Gattwold napisał:

Wiem, że się czepiam, ale jak w mega poważnej recenzji można dawać oceny 11/10?  To anime nie jest aż tak dobre, Sam uważam, że dobrym anime nie jest. Czytając nowele zrozumiałem jak to anime ssało pałkę. Serio totalne gówno w  porównaniu do orginału. Osobiście od nowel odpadłem po tomie 3, bo książka też zaczęła mnie nudzić. Moim zdaniem historie z podobnym klimatem przedstawia Log Horizon (książka). Nie wiem czy sama recenzja jest na forum, ale jeżeli nie ma to postaram się wstawić :)

Mimo że nie czytałem, ale oglądałem Log Horizon. Pierwszy sezon ok, ale drugi szału nie zrobił. Mało akcji mimo przeniesienia do innego świata. Mimo że przedstawia podobną historię to Log Horizon "ssie" przy SAO(to jest moje zdanie temat tych anime).

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak ja Ci mówię o książkach to odnośmy się do książek. Materiał który był wykorzystany w Log Horizon 2 był czerpany z tomów 6-10. Jest tam na tyle materiału, że twórcy na spokojnie mogliby stworzyć jeszcze jeden sezon, Niestety animatorzy pomineli bardzo dużo przez co anime bardzo na tym straciło. Nie uważam, że Log Horizon nie ma wad. Ma ich trochę, ale jako ogół moim zdaniem wpada lepiej niż śmieszne moim zdaniem wątki a SAO. Nie wiem ile anime oglądałeś, ale uwierz mi kiedy ja zaczynałem przygodę z anime tez uważałem, że SAO jest zajebiste. Lecz z czasem po obejrzeniu wielu innych serii uważam, że SAO ssało. Nawet historia z chujowego Overlorda była ciekawsza XD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeremaya Gattwold napisał:

Nie wiem ile anime oglądałeś, ale uwierz mi kiedy ja zaczynałem przygodę z anime tez uważałem, że SAO jest zajebiste. Lecz z czasem po obejrzeniu wielu innych serii uważam, że

O i tym pięknym akcentem można by skwitować moje oceny, a także pana @Memento Mori (40 animców to jednak mało, chociaż przy pisaniu tej recenzji mogłem być na podobnym pułapie).

Gdyby mi się teraz zachciało recenzować i robić kolejne wersje poprzednich recenzji, to wiele by się zmieniło, ale nie mam weny.    ; ) Póki co dobiłem 205 tytułów i większości z tych, których recenzje napisałem, ocena by się zmieniła, ale nie chce mi się analizować wszystkiego od nowa, bo to by się wiązało z ponownym oglądaniem niektórych tytułów, a nie mam czasu na rewatche.

Edytowane przez Rias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności