Skocz do zawartości

Recenzja anime Naruto


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

O boże, to będzie jakaś masakra xd. Naruto to tytuł, który chyba każdy zna, a kto zna ten wie, że nie jest łatwo opisać/zrecenzować takie dzieło. Podjąłem się trudnego zadania zrecenzowania tego wspaniałego anime. Oto przed wami recenzja "Naruto"!

 

452203-naruto2.jpg

 

Gatunki: przygoda, akcja, komedia, super moce, ninja.

 

Naruto to anime o ogromnej ilości wątków. Głównymi bohaterami są tytuowy Naruto, jego drużyna - Drużyna 10(Kakashiego) i zależnie od historii w odcinku wielu innych shinobi. Naruto to dorastający ninja z Ukrytej Wioski Liścia. W jego drużynie znajdują się Sakura i członek wymordowanego klanu Uchiha - Sasuke.

Po zdaniu egzaminów na gennina, ich kapitanem został Kopiujący Ninja Hatake Kakashi, potężny jounin Konohy. Marzeniem Naruto jest zostanie Hokage, czyli najlepszym shinobi w wiosce. Nasz bohater cały czas powtarza: "Nigdy nie rzucam słów na wiatr. To jest moja droga ninja.".

Naruto to głupek. Cały czas się popisuje, wpada w najprostrze pułapki i się wydurnia, ale robi to po to, by go ktoś zauważył, ponieważ wszyscy w wiosce postrzegają go jako potwora, Kyuubiego.

Kyuubi to zapieczętowany lisi potwór w ciele Naruto. Kilkanaście lat temu zaatakował wioskę i Czwarty Hokage zapieczętował Lisa w dziecku. Tym dzieckiem właśnie był nasz shinobi.

Sasuke to prawdziwy geniusz. Opanowuje techniki z niesamowitą szybkością i ma
Sharingana, unikalną umiejętność najsilniejszego klanu Konohy, klanu Uchiha. Jego celem w życiu jest zabicie starszego brata, odpowiedzialnego za zagładę klanu Uchiha. Naruto jest jego rywalem.

Sakura to dziewczyna po uszy zakochana w Sasuke. Zaś Naruto ją ciągle wkurza.

Nasza drużyna cały czas przechodzi treningi, uczy się technik i wykonuje misje, raz trudniejsze, a raz łatwiejsze.
Jedną z ich pierwszych misji było odnalezienie kota i dostarczenie go do właścicielki. Złapanie tego uciekiniera nie należało do najprostrzych, więc pracowali w grupie by podołać zadaniu. Naruto nie podobało się to, że dostawał misje niskiej rangi i ciągle narzekał, ale to się niedługo miało skończyć.

Drużyna Kakashiego dostała misję eskortowania budowlańca do
Kraju Fal. Była to misja wyższej rangi, ale dzięki temu co ich spotkało, podskoczyła do najwyższej.
Zostali zaatakowani przez wrogiego shinobi, jednego z
Siedmiu Mistrzów Miecza, Zabuzę. Dla drużyny było to pierwsze starcie na śmierć i życie. Sasuke jeko geniusz wśród geninów nie poradził sobie sam z wrogiem. Został złapany w technikę pomocnika Zabuzy i prawie zginął. Wtedy w Naruto obudziła się chakra Kyuubiego. Rozgromił Haku i pokazał na co go stać.

Drużyna przeżywała wiele podobnych misji i różnych przygód, ale w pewnym momencie Sasuke zapragnął mocy. Uciekł z wioski chcąc ją zdobyć od
Orochimaru, jednego z Legendarnych Sanninów i wroga Konohy.

Naruto obiecał Sakurze, że przyprowadzi Sasuke do wioski i zrobi wszystko, żeby go uratować. Gdy Naruto odnalazł Sasuke, stoczyli ze sobą bitwę, w której żaden z nich się nie powstrzymywał.
Użyli na sobie swoich
najsilniejszych technik powodując niewiarygodne zniszczenia. To była bardzo wyrównana walka, lecz w ostateczności Sasuke wygrał i odszedł.

Reszta historii opowiada o tym, jak Naruto próbował odzyskać Sasuke. Całymi dniami trenował, wykonywał misję, stawał się coraz potężniejszy, by któregoś dnia spełnić obietnicę daną Sakurze.

Czy Naruto da radę dotrzymać obietnicy? Czy zostanie
Hokage? Co się stało z Sasuke? By znaleźć odpowiedź na te pytania, koniecznie musisz obejrzeć wszystkie odcinki!

 

Link do serialu: http://naruto.wbijam.pl/

 

______________________________________________________________________________________

 

 

Naruto to zdecydowanie moje ulubione anime. Świetni bohaterowie, których jest od groma, wiele wątków, które ładnie tworzą spójną całość. Świetny soundtrack, dużo fajnych openingów i endingów. Gdy się ogląda Naruto, można się wczuć w bohaterów i przeżywać razem z nimi przygody. Ogromna ilość bohaterów sprawia, że co chwila dowiadujemy się czegoś nowego i ciekawego na temat każdego z nich. Można się utożsamiać z bohaterami dzięki różnorodności w ich charakterach, zachowaniu i historii. Co prawda jest jeden wątek, który się powtarza u co drugiej postaci, "nie mam/zabili mi rodziców, chcę zemsty", ale mimo to anime ogląda się z pełnym entuzjazmem.

 

Jeden z openingów:

 

 

 

Część soundtracku:

 

 

 

 

 

 

 

Póki co mój ulubiony "sad song" z Naruto:

 

 

 

Oceny:

-bohaterowie: 11/10,

-kreska: biorąc pod uwagę, iż to anime ma ponad 10 lat daję 11/10,

-fabuła: 11/10,

-ocena ogólna: Po prostu zajebiste.

 

Miałem ogromne problemy ze zrobieniem tej recenzji. Proszę o wyrozumiełość, opisanie Naruto to ciężka sprawa.

Edytowane przez Rias
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście Ci wyszło. Tak jak powiedziałem, ja opisze shippuden, ale przez moje użytkowanie internetu limit się skończył. Jak będzie to opisze, a to jeszcze większe wyzwanie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo tych ulubionych anime masz :D (najpierw SAO teraz Naruto xd, co będzie następne ? Dowiemy się w następnym odcinku ^^). Naruto hmm pierwszy sezon nie za bardzo mi przypadł do gustu - dałbym 6-7/10 :P, Shippuuden to zupełnie inna historia ^^(ale o tym napiszę jak już Jaskier wrzuci recenzje :P). No właśnie, co do recenzji to nie ma się do czego przyczepić (niestety). :oklasky:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Najlepsze Anime jakie było, lecz Naruto jeszcze jest grane z tego co wiem i po zakończeniu naruto shipuden ma być Boruto następna część :)

 

Świetna Recenzja +++++++++++++++++++++

Edytowane przez Dubstep
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dużo spojlerów, ale recka megaaa, obecnie strasznie denerwujaca seria fillerów poprostu doprowadza mnie do szału, ciekawe kiedy Kishimoto w końcu to zakończy :D

 

@Rias O mandze wiem, że zakończona, chodziło mi o zakończenie anime ;p Seria o Itachim z tego co wiem jest oficjalnie potwierdzona, wiec chyba faktycznie trzeba będzie troche poczekać ^^

Edytowane przez Shikkibane
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Shikkibane, manga zakończona, te fillery co teraz lecą, szczerze mi się podobają. Anime jeszcze pewnie ze 2 latka poleci, włączając możliwości powstania osobnej serii o Itachim, Kaguyi i możliwe, że kimś jeszcze ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności