Skocz do zawartości

Diablomod Pkt Statystyk


Samobójca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zgodę na założenie tego tematu od Zjem Cie, zastanawiałem się trochę w którym dziale to umieścić... Jeśli popełniłem błąd proszę o przeniesienie i przepraszam.

 

No więc tak, jak wszyscy wiemy po resecie lvl'i na serwerze NDM nastąpiła spora zmiana w statystykach, a to wszystko za sprawą tego że za jeden poziom otrzymujemy 2pkt statystyk a nie 4pkt jak było wcześniej. Zmiana ta miała na celu pomóc tym nowym graczom, którzy dopiero co zaczynają grę na serwerze Diablomod, ale czy oby napewno tak jest? Zaraz postaram się to wszystko wyjaśnić, a na samym końcu umieszczę sondę w której każdy będzie mógł oddać swój głos. 

Maksymalny poziom o ile się nie mylę to 126lvl. (125*2= 250pkt statystyk. Gdzie wszystkich punktów po zliczeniu wychodzi 600.... To spoora różnica bo po wbiciu nawet maksymalnego poziomu jesteśmy w stanie wymaksować tylko dwie najważniejsze statystyki no i lekko podrasować trzecią) 

 

Dlaczego uważam że ta zmiana nie do końca pomaga nowym graczom? Ponieważ nowi gracze już po wbiciu tego 16poziomu mieli 60pkt statystyk i umiejętnie je rozdając pod swoją klase byli w stanie coś ugrać. Tym bardziej że do 30 poziomu postaci expi się szybko... A więc z kolei 30*4= 120 to już duży progres.

 

Aby nie było żadnego problemu podaję link do sondy, i proszę by każdy oddał swój głos:

http://sonda.hanzo.pl/sondy,267749,mPbO.html

Dostępne są trzy opcje:

1) 2pkt statystyk, tak jak jest obecnie

2) 3pkt statystyk za poziom, czyli o 1 więcej niż jest obecnie

3) 4pkt statystyk, tak jak było przed resetem

 

Zapraszam do głosowania, i wyrażania swoich opinii odnośnie tego wszystkiego w tym temacie. 

 

Pozdrawiam, Samobójca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej byłoby otrzymywanie 3pkt za lvl, bo skoro zostało zmienione na mniej, to jednak coś w tym musiało być, ale z kolei 2pkt to trochę za mało, więc zostaje opcja 2 :grin:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już 10głosów, i znaczna przewaga za 4pkt. Moim zdaniem na próbę można przywrócić tak jak było przed resetem, a jak będzie coś nie tak to się ustawi na 3pkt i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Darker napisał:

Tak tylko wjadę z buta...

A dałoby radę zrobić, że do 30lv staty x4, a potem (wolniejszy exp) x2? W ogóle co byście o takim czymś sądzili :D

Po moich obliczeniach, i skomplikowanych kalkulacjach... xd Jestem na nie :D

Ja jestem za tym żeby było tak jak przed resetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiem krótko. Mod jest przepisany z 1.6 na CS:GO, gdzie prawie niczym się nie różni, oprócz błędami z widocznością i grawitacją na klasach, itemach, pracowałem na tym modzie na 1.6 około półtora roku. Jeszcze wcześniej grałem na tym samym silniku, na innej sieci około 4 lat.

Dobra, przechodząc do tematu, wypowiem się krótko i zwięźle, na 1.6, były dwa punkty statystyk przez dłuższy czas, nie tylko u nas na serwerze a także na innej sieci, na której był podobny silnik, po dłuższym namyśle, stwierdziłem, że fajnie by było, gdyby za poziom dostawało się jednak więcej tych statystyk - więc zwiększone one zostały do 4, lecz później przejrzałem na oczy, że był to błąd, stali gracze, którzy mieli załóżmy 30 poziom, mieli już wymaxowane hp i w połowie inną statystykę ( załóżmy inteligencje ), przez co nowi gracze nie mogli nikogo zabić, padali na jakąś umiejętność ( załóżmy na pioruna ) i wychodzili z serwera. Tak było przed resetem i tutaj, stali gracze mieli za dużo HP, inteligencji no i byli nie do pokonania ( sam wiem jak cisnąłem przed resetem jak były 4 pkt, a jak teraz - teraz jest ciężej ). Wiadomo, że stali gracze będą jednak chcieli, by im było łatwiej i byli nie do pokonania, niestety - w takim razie nowych graczy ciężko będzie zatrzymać na serwerze na dłużej.. Co do maxymalnego poziomu, to jest 201, poza tym NIGDY na tym silniku nie miało się prawa mieć wymaxowanych wszystkich statystyk. Statystyki nie muszą być wymaxowane, można sobie resetować i rozdawać kiedy i jak chcemy. I samobójca te twoje pisanie, że do 30 poziomu jest łatwy exp jest troche śmieszne, bo nie rozumiesz chyba tego, załóżmy, że są teraz 4 punkty za poziom, masz teraz aktualnie chyba 40 lvl, to patrz, miałbyś teraz wymaxowane HP ( JESZCZE MOZLIWA DO TEGO RUNA CRIMSON +40 HP ) no i jeszcze byś miał wymaxowaną prawie inną statystykę, no i teraz patrz, co z tego, że do 30 lvla jest większy exp, skoro nowy gracz nie będzie Cię mógł pokonać? Jak on ma wbić ten 30 lvl? Co z tego, że jest szybki exp do tego poziomu?

Nie chce mi się na ten temat więcej dyskutować, więc powiem tak, przemyśl to co napisałem i jeśli chcesz mieć z kim grać, to szanuj nowych graczy, bo ułatwiając sobie grę nic Ci to nie da, skoro za jakiś czas będziesz grał sam na siebie.

Oczywiście główna decyzja należy do Karola, wyraziłem swoje zdanie na ten temat i na tym kończę, ale mam nadzieję, że nie popełni tej głupoty i nie przywróci tych 4 punktów.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Fakel
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fakel napisał:

Dobra, powiem krótko. Mod jest przepisany z 1.6 na CS:GO, gdzie prawie niczym się nie różni, oprócz błędami z widocznością i grawitacją na klasach, itemach, pracowałem na tym modzie na 1.6 około półtora roku. Jeszcze wcześniej grałem na tym samym silniku, na innej sieci około 4 lat.

Dobra, przechodząc do tematu, wypowiem się krótko i zwięźle, na 1.6, były dwa punkty statystyk przez dłuższy czas, nie tylko u nas na serwerze a także na innej sieci, na której był podobny silnik, po dłuższym namyśle, stwierdziłem, że fajnie by było, gdyby za poziom dostawało się jednak więcej tych statystyk - więc zwiększone one zostały do 4, lecz później przejrzałem na oczy, że był to błąd, stali gracze, którzy mieli załóżmy 30 poziom, mieli już wymaxowane hp i w połowie inną statystykę ( załóżmy inteligencje ), przez co nowi gracze nie mogli nikogo zabić, padali na jakąś umiejętność ( załóżmy na pioruna ) i wychodzili z serwera. Tak było przed resetem i tutaj, stali gracze mieli za dużo HP, inteligencji no i byli nie do pokonania ( sam wiem jak cisnąłem przed resetem jak były 4 pkt, a jak teraz - teraz jest ciężej ). Wiadomo, że stali gracze będą jednak chcieli, by im było łatwiej i byli nie do pokonania, niestety - w takim razie nowych graczy ciężko będzie zatrzymać na serwerze na dłużej.. Co do maxymalnego poziomu, to jest 201, poza tym NIGDY na tym silniku nie miało się prawa mieć wymaxowanych wszystkich statystyk. Statystyki nie muszą być wymaxowane, można sobie resetować i rozdawać kiedy i jak chcemy. I samobójca te twoje pisanie, że do 30 poziomu jest łatwy exp jest troche śmieszne, bo nie rozumiesz chyba tego, załóżmy, że są teraz 4 punkty za poziom, masz teraz aktualnie chyba 40 lvl, to patrz, miałbyś teraz wymaxowane HP ( JESZCZE MOZLIWA DO TEGO RUNA CRIMSON +40 HP ) no i jeszcze byś miał wymaxowaną prawie inną statystykę, no i teraz patrz, co z tego, że do 30 lvla jest większy exp, skoro nowy gracz nie będzie Cię mógł pokonać? Jak on ma wbić ten 30 lvl? Co z tego, że jest szybki exp do tego poziomu?

Nie chce mi się na ten temat więcej dyskutować, więc powiem tak, przemyśl to co napisałem i jeśli chcesz mieć z kim grać, to szanuj nowych graczy, bo ułatwiając sobie grę nic Ci to nie da, skoro za jakiś czas będziesz grał sam na siebie.

Oczywiście główna decyzja należy do Karola, wyraziłem swoje zdanie na ten temat i na tym kończę, ale mam nadzieję, że nie popełni tej głupoty i nie przywróci tych 4 punktów.

Pozdrawiam ;)

Cześć fapeł, jak tam Ci dzień mija? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2017 o 18:36, Fakel napisał:

Nie chce mi się na ten temat więcej dyskutować, więc powiem tak, przemyśl to co napisałem i jeśli chcesz mieć z kim grać, to szanuj nowych graczy, bo ułatwiając sobie grę nic Ci to nie da, skoro za jakiś czas będziesz grał sam na siebie.

Dalej nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi w tym watku, jak i przyczyn założenia tego tematu. Gdybym robił serwer pod siebie to zignorował bym liczbę głosów i bronił swojego tak jak Ty w tym momencie. Temat założyłem ze względu na innych, nie na siebie.

 

Dnia 22.03.2017 o 18:36, Fakel napisał:

Oczywiście główna decyzja należy do Karola, wyraziłem swoje zdanie na ten temat i na tym kończę, ale mam nadzieję, że nie popełni tej głupoty i nie przywróci tych 4 punktów.

Pozdrawiam ;)

Tak? A myślałem że to Ty masz ostatni decydujacy głos, wielokrotnie przypisywałeś sobie to że "poprawa" serwera to tylko i wyłącznie Twoja zasługa.. (mimo tego że to twój pierwszy post na TYM forum) I powiem Ci jeszcze jedno mam głęboko w nosie to "że znasz się z Karolem bardzo dobrze, i on Ci ufa i nie zrobi tego bo on wie jakie masz wielkie doświadczenie".

Sam mam ponad 5lat doświadczenia w diablomodach, przez 2lata miałem Opiekuna na Diablomodzie by Dark GL i Onyke, a przez oczy przewinęło się wiecej, i proszę Cię skończ dyskusję przy innych na serwerze na swój temat, bo jest to irytujące. (i nie mam na myśli tu tylko siebie)

 

P.S: Jesteś wulgarny, nie masz szacunku do graczy, i tak jak staram się wysłuchać wszystkich Ciebie będę serdecznie  ignorować bo dzisiaj już przeszedłeś samego siebie. Jak chcesz mogę Ci doręczyć screeny z rozmów z resztą graczy jakie masz poszanowanie.


Edit: Chciałbym wszystkich przeprosić za to całe zzamieszanie. Stara zasada mówi "Nie podchódź do byka od przodu, do konia od tyłu a do idioty w ogóle"  złamałem tą zasadę i biorę za to całą odpowiedzialność 

Edytowane przez Samobójca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Samobójca napisał:

Dalej nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi w tym watku, jak i przyczyn założenia tego tematu. Gdybym robił serwer pod siebie to zignorował bym liczbę głosów i bronił swojego tak jak Ty w tym momencie. Temat założyłem ze względu na innych, nie na siebie.

 

Tak? A myślałem że to Ty masz ostatni decydujacy głos, wielokrotnie przypisywałeś sobie to że "poprawa" serwera to tylko i wyłącznie Twoja zasługa.. (mimo tego że to twój pierwszy post na TYM forum) I powiem Ci jeszcze jedno mam głęboko w nosie to "że znasz się z Karolem bardzo dobrze, i on Ci ufa i nie zrobi tego bo on wie jakie masz wielkie doświadczenie".

Sam mam ponad 5lat doświadczenia w diablomodach, przez 2lata miałem Opiekuna na Diablomodzie by Dark GL i Onyke, a przez oczy przewinęło się wiecej, i proszę Cię skończ dyskusję przy innych na serwerze na swój temat, bo jest to irytujące. (i nie mam na myśli tu tylko siebie)

 

P.S: Jesteś wulgarny, nie masz szacunku do graczy, i tak jak staram się wysłuchać wszystkich Ciebie będę serdecznie  ignorować bo dzisiaj już przeszedłeś samego siebie. Jak chcesz mogę Ci doręczyć screeny z rozmów z resztą graczy jakie masz poszanowanie.

A ty dalej nie rozumiesz tego, że Ci co oddali głos - są to stali gracze, bywalce na diablo i im również 4 punkty statystyk bardziej odpowiadałyby niż 2 - bo jest wtedy łatwiej, a z czym ta łatwość się wiąże pisałem już wyżej,

 

Powiedz mi, pokaż, gdzie mówiłem takie rzeczy. ( nie jest to mój pierwszy post, miałem usunięte tu konto, na którym było około 3k postów, a poza tym co ma to do rzeczy? )

To nie jest diablomod by DarkGL  & Onyke i twoje zachowanie pozostawia wiele do rzeczenia.

Jestem wulgarny, no ja tu zaraz mogę załączyć screenshota, kto tu jest wulgarny i jak się odnosi do graczy, jak i również do mnie, plujesz jadem. Wczoraj, to jednak chyba Ty przeszedłeś siebie samego, wiele ludzi było i wielu ludzi pisało, że masz chyba "okres". Na prawdę wykazałeś się wczoraj sporym szacunkiem jako admin, ale kończę na tym, bo to nie jest temat do zażaleń czy skarg, jeśli będzie trzeba zrobimy odpowiedni do tego temat. Widzę lubisz zasłaniać się graczami, a szczególnie tymi naiwnymi, którzy mają po 12 lat ( nie mam do nich tutaj problemu ) i robią co tylko zechcesz. Proszę, pokaż mi te screeny, bo dużo gadasz mało mówisz.  Masz prawo mnie nie lubić, ale przestań zmyślać o mnie niestworzone rzeczy.

 

No niestety, widzę lubisz pisać bajki, może to twoja przyszła praca, a może hobby?

 

Na tym kończę, ostatni mój post w tym temacie, nie mam zamiaru się kłócić z taką osobą, jaką jesteś ty, za niski poziom, a nie chcę się do niego zniżać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Po 1, zacznijmy od tego, że Fakel nie jest żadnym Bogiem i nie jest moim kolegą.

Po 2, nie robię wszystkiego co mi każe, więc nie wiem czy to on tak kłamie czy to ktoś z Was puścił taką plotę, bo nie było żadnej takiej sytuacji. Pisał do mnie na GG i główne poprawki jakie były to te związane z dawnym NDM (1.6) i poprawka błędów, a to co "chciał" poza nie było dodawane, więc nie rozumiem gdzie robię to co on mi każe.

Po 3, to nie jest żaden diablo z darmowej paczki, po prostu jest to całkowicie zmodyfikowany mod napisany przez framgaster i przepisany pod CS:GO przez Droso i edytowany przeze mnie. 

Po 4 i najważniejsze, przestańcie kłamać z tym, iż tutaj są same bugi z grawitką czy tam z niewidzialnością itd, TO NDM z 1.6 był tak zbugowany, że zgodnie z droso stwierdziliśmy, że nie można się nim sugerować, bo większość rzeczy w nim była zbugowana, więc to też kolejne kłamstwo, ponieważ tutaj załatano chyba z kilkadziesiąt bugów, które napotkać można było na 1.6.

Przestańcie mi też wmawiać, że mam jakiś kolegów na tej sieci, bo nie ma tu żadnego mojego kolegi czy tam koleżanki, nie spoufalam się bliżej z internetowymi kolegami, to nie są moi znajomi. Zacznijcie odróżniać internet od życia prywatnego, bo wciskacie mi na siłę jakieś kolesiostwo z kimś.
Nie ma i nie będzie żadnego kolesiostwa z mojej strony, to że komuś ufam w "sferze internetowej" nie oznacza, że ufam ogólnie, a Ci co znają mnie bliżej wiedzą, że nie ufam "w całości" nikomu, co świadczy chociażby o tym, że nikt nie ma większego dostępu do serwerów czy forum.

Nie uznaje kolegów/koleżankę w internecie, jeżeli kogoś nie poznałem na żywo, to nie jest to dla mnie kolega/koleżanka, jest to internetowa znajomość, która nie sprowadza się do tego, iż dana osoba może truć mi dupę o moje prywatne rzeczy jak FB czy numer telefonu lub co gorsza, wmawiać innym, że ma ze mną jakieś układy i jest nietykalna na tej sieci i ja się jej słucham bezwzględnie.

 

Dziwi mnie też fakt, że ankieta jest na innej stronie, a nie tutaj i nie ma komentarzy ze strony graczy co wymagałem by się znalazło w przypadku gdy mam wycofać się ze zmian, bo ja nie ufam ankietom, które można nabijać, tym bardziej, że w tym dziale uczestniczy parę osób (za co im bardzo dziękuje).

 

Temat będzie otwarty i każdy gracz z serwera ma prawo go skomentować i napisać swoją opinię co do aktualnego systemu statystyk, bo tylko opinie z tego tematu będą brane pod uwagę.

Sprawy prywatne załatwiajcie sobie na PW/GG/STEAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności