Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Warcraft Początek"


Dr.Wiadro

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja Warcraft: Początek

 

Résultat de recherche d'images pour "warcraft"

Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Premiera: 10 czerwca 2016 (Polska) 24 maja 2016 (świat)

Produkcja: USA

Reżyseria: Duncan Jones

Scenariusz: Charles Leavitt, Duncan Jones

 

Obsada

 

    Travis Fimmel              Anduin Lothar
 
 
    Paula Patton   Garona
 
 
    Ben Foster   Medivh
 
 
    Dominic Cooper   Llane Wrynn
 
 
    Toby Keebell   Durotan / Antonidas 
 
 
    Ben Schnetzer   Khadgar
 
 
    Robert Kazinsky   Orgrim
 
 
       

 

Opis filmu:

 

Film został zrealizowany na podstawie gry Warcraft. Do świata ludzi na pomocą portalu przedostają się orkowie, następnie zaczynają pustoszyć wioski i miasta ,a także biorą ludzi do niewoli ,aby zasilić portal do przedostania się większej grupy orków z innego świata. Głównym bohaterem jest Travis Fimmel wcielający się w role Anduina Lothara najwaleczniejszego rycerza w zastępach ludzi. Produkcja opowiada o sporze dwóch cywilizacji z jednej strony są orkowie walczący o przetrwanie ich gatunku, a z drugiej są ludzie którzy walczą o bezpieczeństwo. Armią orków dowodzi Gul'dan, natomiast ludźmi kieruje Llane Wrynn.

 

Moja opinia:

 

Gdy miałem około 10 lat brat pokazał mi właśnie grę Warcraft. Po kilku minutach spędzonych z tą grą wiedziałem że jest ona czymś dla mnie. Gdy zobaczyłem w telewizji zwiastuny tego filmu wiedziałem że zafascynuje mnie tak samo jak zrobiła to gra. W filmie jest dużo scen dynamicznych i spektakularnych. Produkcja według mnie jest naprawdę godna polecenia jak i obejrzenia. Jak ktoś lubi gatunek fantasy to zapraszam do obejrzenia.

Ciekawostki:

 

- Colin Farrell był przymierzany do roli króla Llane Wrynna.

- Johnny Depp był zainteresowany wystąpieniem w filmie. 

- Zdjęcia do filmu trwały od 13 stycznia do 23 maja 2014 roku.

 

Zdjęcia:

 

pobrane (2).jpg

pobrane (1).jpg

pobrane.jpg

Edytowane przez Dr.Wiadro
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za krótki ten tekst.

Jezeli tak fascynujesz się Warcraftem to trochę się dziwie, że polecasz ten film.

Jak dla mnie film jako sam film wyszedł nie najgorzej, ale jako adaptacja to jest strasznie słaby. Jako, że czytałem książki z uniwersum, nie spodobały mi się te gigantyczne zmiany w filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ten film wieczorem na zalukaj odpalam.

Co do recenzji uważam, że mało informacji się w niej znajduje (jeśli chodzi o opis filmu).

Sam orientuje się co jest zawarte w filmie, ale chciałbym bardziej poznać film na podstawie recenzji.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja napisana starannie, chociaż nie można powiedzieć że jakoś specjalnie się rozpisałeś ;) 

Mimo, że nigdy specjalnie nie interesowałem się tą serią to...... może czas się z nią zapoznać.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rumunejszyn napisał:

Recenzja napisana starannie, chociaż nie można powiedzieć że jakoś specjalnie się rozpisałeś ;) 

Mimo, że nigdy specjalnie nie interesowałem się tą serią to...... może czas się z nią zapoznać.

 

Nie mam co wypowiadać się dalej :) Zgapiam z Rumuna. Może naprawdę trzeba się tym zainteresować :)
Recenzja jest spoko czekam na więcej w twoim wykonaniu :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbraja mnie to, że są sceny świetnie zaanimowane, gdzie nie widać rozjeżdżającego się "realu" z efektami specjalnymi, a są sceny takie jak lot na gryfie, które dosłownie są takim gównem, że aż oczy krwawią. Nie wiem jak to jest zrobione, no ale Orkowie - coś wspaniałego, Gryf - gówno, scenografia - świetna, golem w wieży (w sumie cała ta wieża) - gówno.

 

Jednak jako fan fantasy mogę polecić obejrzenie, nieznajomość gry nie ma nic do rzeczy - wojna, ot co. Warto zobaczyć dla samych orków, moja ocena 7/10.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności