Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że nie ma jeszcze tutaj tego tematu, a szkoda. W tym temacie zawarte są pytania i odpowiedzi na problemy związane z cs 1.6. 

Bez przedłużania.

FAQ:

1. Co zrobić gdy przy uruchomieniu CS 1.6 Steam wyświetla błąd "Failed to initalize authentication interface. Exiting..."

Odpowiedź: 

Należy zrestartować Steam. Dzieje się tak gdy uruchamiasz CS 1.6 NonSteam przy włączonym Steam.

2. Przestawiłem coś w ustawieniach i mam teraz czarny ekran w cs 1.6, co zrobić?

Odpowiedź:

Wystarczy do parametrów startowych dopisać -nofbo. 

W przypadku Steam, należy wejść w Steam->Biblioteka->Counter Strike->Właściwości->Ustaw opcję uruchamiania.

W przypadku NonSteam, należy kliknać PPM na ikonę Counter Strike->Właściwości->Element docelowy - dopisać za cudzysłowem.

3. Gdy włączam CS 1.6 łączy mnie z jakimś serwerem.

Odpowiedź:

Dla Steam:

1. Wchodzimy do folderu: ...\Steam\steamapps\common\Half-Life\cstrike

Dla NonSteam:

1. Wchodzimy do folderu: ...\CS\cstrike lub \cstrike_polish

Szukamy plików z rozszerzeniem .cfg:

config.cfg

userconfig.cfg

Otwieramy je i sprawdzamy czy są tam komendy typu bind "klawisz" "connect <IP>". Jeżeli znajdziemy taką linijkę to ją usuwamy i 
jeśli zamieniono ci komendę musisz teraz zbinować ją oraz zapisujemy plik. 
Jeśli dalej łączy cię z jakimś serwerem sprawdź inne pliki z rozszerzeniem .cfg w tym folderze. 
Zalecane jest ustawienie wszystkich .cfg na "Tylko do odczytu", będzie to chronić twoje pliki przed edycja zewnętrzna. 
Nie radzę wchodzić dalej na te serwery.
Dodatkowo jeśli widzicie jakieś nowe serwery w menu CS, należy wejść do folderu resource, który znajduje się w tym samym folderze co pliki z rozszerzeniem .cfg. Szukamy plików:
gamemenu.res
loadingdialog.res
loadingdialognobanner.res 
loadingdialogvac.res
Zaznaczamy te pliki i klikamy PPM->Właściwości->Zaznacz "Tylko do odczytu".

4. Czy mogę przywrócić CS 1.6 Steam do stanu z przed aktualizacji?

Odpowiedź:

Nie, nie jest to już możliwe.

5. Mam czarne paski po bokach ekranu.

Odpowiedź: 

Wystarczy do parametrów startowych dopisać -stretchaspect.

W przypadku Steam, należy wejść w Steam->Biblioteka->Counter Strike->Właściwości->Ustaw opcję uruchamiania.

W przypadku NonSteam, należy kliknąć PPM na ikonę Counter Strike->Właściwości->Element docelowy - dopisać za cudzysłowem.

6. Zmieniam ustawienia/bindy, ale po zrestartowaniu gry wszystko wraca do poprzedniego stanu.

Odpowiedź:

Dla Steam:

1. Wchodzimy do folderu: ...\Steam\steamapps\common\Half-Life\cstrike

Dla NonSteam:

1. Wchodzimy do folderu: ...\CS\cstrike lub \cstrike_polish

Szukamy plików:

config.cfg

Klikamy PPM->Właściwości->Odznacz "Tylko do odczytu", spróbuje teraz.

7. Celownik lata mi jak bym miał aima mimo, że czułość myszki mam ustawioną normalnie.

Odpowiedź: 

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". Wpisz w konsoli m_yaw 0.022. 

8. Nie widzę celownika ani innego HUD.

Odpowiedź:

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". Wpisz w konsoli hud_draw 1.

9. Nie mogę wejść w Find Server.

Odpowiedź:

Usuń plik GameMenu.res z cstrike/resources lub cstrike_polish/resources.
Link do nowego pliku na dole.

10. Nie mam Admina/Usług/Vipa/Premium na serwerze.

Odpowiedź:

1. Sprawdź czy nick, który podałeś Opiekunowi zgadza się z tym, na którym próbujesz uzyskać flagi.

2. Zamiast na nick, flagi są przypisane na IP/SID.

3. Nie masz dodanej usługi, bądź skończył się jej termin.

4. Usługa jeszcze się nie wczytała, poczekaj do zmiany mapy.

11. Cs 1.6 nie działa mi poprawnie na Windows 10.

Odpowiedź:

a) Zmień wersję CS.

b) Sprawdź zgodność.

c) Sprawdź spójność.

12. Jak zwiększyć FPS w CS 1.6?

Odpowiedź:

1. Ustawić rozdzielczość 640×480.

2. Wyłączenie synchronizacji pionowej - PPM na Pulpit->Panel sterowania NIVIDIA->Ustawienia 3D->Zarządzanie ustawieniami 3D->Synchronizacja pionowa->Wyłącz. Podobnie jest w sterownikach ATI.

3. Modeli postaci High Fps Models oraz bronie High FPS Weapon Models.

4. Przeskanować komputer.

Dla grających na Deathrunach:

Podrzucam także komendy które mogą pomóc w zwiększeniu liczby FPS.

gl_playermip 2 – Zmienia jakosc modeli graczy w OpenGL. Znaczne przyspieszenie działania CS.
gl_max_size 64 – Ilość pamięci RAM przeznaczona na tekstury. Zwalnia trochę jakże cennych zasobów systemu.
gl_picmip 2 – Zmienia jakosc tekstur w OpenGL. Znacznie przyspiesza działanie gry, ale drastycznie pogarsza grafikę.
gl_smoothmodels 0 – Wyłacza wygładzanie modeli (tylko dla kart Voodoo3, Riva TNT2 i lepszych).
gl_cull 1 – Renderuje jedynie widoczne elementy.
gl_keeptjunctions 0 – Pokazuje niedokładnosci (szczeliny) w teksturach.
gl_max_size 128 – Ustala rozdzielczosc tekstur.
gl_texsort 0 128 – Wyłacza sortowanie textels.
gl_clear 0 – Zmienia jakosc tekstur.
gl_round_down 3 – Mniejsza jakosc tekstur.
gl_dither 1 – Włączanie rozmywania tekstur. Wygląda to nieco gorzej, ale gra działa szybciej.
gl_lightholes 0 – włącza światło w zakamarkach – 1-włącza; 0-wyłącza.
gl_palette_tex 1 – włącza paletę tekstur – 1-włącza; 0-wyłącza.
gl_spriteblend 1 – ustawia jakość krwi/zooma – 1-włączony; 2-wyłączony.
gl_ztrick 0 – Dla posiadaczy kart graficznych voodoo 1/2/3. Włączone przyspiesza działanie gry. Posiadacze nowszych kart graficznych powinni ustawić ten parametr na 0.
gl_texturemode GL_NEAREST_MIPMAP_NEAREST – tryb renderowania.
max_wallpuffs 0 – maksymalna ilosc wybuchow na scianie/sciennych wybuchow.
max_rubble 0 – maksymalna ilosci zwiru/kamieni w grze.
gl_lightholes 0 – wartość 0 daje więcej fps.
max_smokepuffs 0 – Ustala maksymalna ilosc 'dymkow' pojawiajacych się po uderzeniach kul.
max_shells 0 – Ustala maksymalna ilosc widocznych łusek. Podobnie jak max_smokepuffs ustawienie na 0 powoduje znaczne przyspieszenie gry.
max_shells 0 – Nie wylatuja nam łuski przy strzelaniu.
fastsprites 1 – Zmienia jakosc dymu z granatow. Ustawienie na 1 zapewnia przyspieszenie grafiki, przy połprzezroczystym(!) dymie.
fps_max 100 – Maksymalna liczba klatek na sekundę. Niższe ustawienie zmniejsza obciażenie procesora.
mp_decals 1 – Maksymalna ilosc wyswietlanych logo, dziur po kulach. Powoduje widoczne przyspieszenie działania gry.
hisound 0 – Zmniejsza jako dźwięku, jednoczesnie przyspieszajac działanie gry.
loadas8bit 1 Podobnie jak 'hisound' zmniejsza jakosc dźwięku (do 8bit).
bgmvolume 0 – Wyłacza CD Audio.
r_dynamic 1 – Włacza dynamiczne oswietlenie.
r_mirroralpha 0 – Wyłacza refleksje swiatła.
r_norefresh 0 – Nie odswieża konsoli oraz hud'a jesli nie ma takiej potrzeby.
cl_weather 0 – Wyłacza efekty pogodowe (np. deszcz na azteku').
cl_himodels 0 – wyższa jakość modeli graczy – 1 wyższa – 0 niższa.
cl_dynamiclights 0 – wylacza dynamiczne swiatla.
cl_shadows 0 – cienie pod modelami graczy.
cl_minmodels 1 – Ładowanie i pokazywanie przez grę tylko 4 modeli postaci zamiast 10, dzięki czemu oszczędzane są fpsy.
cl_particlefx 0 – wylacza efekty takie jak plomien z lufy , odlamki , czesc dymow itp
cl_weather 0 – wyłącza efekty pogodowe.
cl_corpsestay 1 – Czas znikania leżących ciał. Ciała znikające szybciej zwalniają część zasobów komputera.
r_detailtextures 0 – Bardziej szczegółowe tekstury. Wyłączone pozwalają zaoszczędzić trochę RAMu.
r_detailtextures-supported 0 – wyłącza odbijanie światła w teksturach.
r_mirroralpha 0 – wyłącza odbijanie światła w teksturach.
r_mmx 1 – Wsparcie dla technologii MMX, każdy procesor posiada tą technologię, więc zalecane jest 1.
r_decals 1 – maksymalna ilość detali.
precache – więcej plików jest ładowanych przed wejściem na serwer, co odciąża komputer w czasie gry.
violence_ablood 0 – wyłączenie wyświetlania krwi.
violence_hblood 0 – wyłączenie wyświetlania krwi.
violence_agibs 0 – Wyświetlanie resztek modeli po eksplozji.
violence_hgibs 0 – Wyświetlanie resztek modeli po eksplozji.
s_reverb 0 – wyłączenie pogłosu.
voice_dsound 0 – pogorszenie jakości dźwięku voicecomm.
fastsprites 2 – Jakość sprite'ów, np. gazu z granatu dymnego czy eksplozji. Im mniejsza tym szybciej gra będzie chodzić.
d_spriteskip 2 – Pomijanie sprite'ów. Im więcej sprite'ów wyłączymy tym więcej zasobów komputera pozostanie wolnych.
hpk_maxsize 1 – Ilość miejsca w pamięci, którą zajmuje plik "custom.hpk". Nie warto zaśmiecać RAMu prawie bezużytecznym plikiem.
mp_decals 1 – max ilość wyświetlanych logo i dziur.
cl_download_ingame 0 – wyłączenie ściągania niestandardowych log, dźwięków z gry.

developer 1

Link: https://download.cs-classic.pl/zwiekszanie-fps-cs-1-6/

Osobiście używałem tych komend wraz z modelami high FPS na 640x480. Wyciągałem 250-300 fps, na podzespole:

Procesor: Inter Core 2 Quad Q8400 4x2.66GHz

Karta graficzna: Palit StormX GeForce GTX 750 wersja OC.

RAM: 4GB.

13. Nie włącza się CS 1.6 po wcześniejszej zmianie ustawień obrazu na Software.

Odpowiedź:

Wystarczy do parametrów startowych dopisać -d3d.

W przypadku Steam, należy wejść w Steam->Biblioteka->Counter Strike->Właściwości->Ustaw opcję uruchamiania.

W przypadku NonSteam, należy kliknąć PPM na ikonę Counter Strike->Właściwości->Element docelowy - dopisać za cudzysłowem.

14. Nie widzę czatu. Co zrobić?

Odpowiedź:

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". W konsoli wpisz hud_saytext 1.

15. Po sformatowaniu komputera/reinstallu CS 1.6 mam opóźnienia myszki.

Odpowiedź:

Sposób 1:
1. Pobierz: CPL MouseFIX (link do niego na dole).
2. Wypakuj na pulpit folder Install.
3. Uruchom plik mouse_fix.reg, zatwierdź zmiany.
Sposób 2:
Należy wyłączyć synchronizację pionową.
Dla Nvidii (dla ATI jest podobnie). Klikamy PPM na pulpit->Panel sterowania NVIDIA->Ustawienia 3D->Zarządzanie ustawieniami 3D->Synchronizacja pionowa.

16. Program Half-Life Launcher przestał działać.

Odpowiedź:

Pobierz innego CS, zalecam pobrać wersje v43.

17.  Jak nacisnę klawisz "W" i "A/D" jednocześnie to dalej idę prosto.

Odpowiedź:

Musisz przywrócić wartość prędkości. Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". 
Wpisz w konsoli cl_forwardspeed 400. Jeśli natomiast chcesz mieć większą prędkość i móc chodzić skosem, 
zawsze gdy zmieniasz wartość komendy cl_forwardspeed na inna, tę samą wartość wpisuj w komendach, tj.:
cl_sidespeed oraz cl_backspeed.

18.  Podczas gry, gdy klikam CTRL pojawia mi się okrąg na środku ekranu.

Odpowiedź:

Przejdź do: Panel Sterowania->Mysz->Zakładka Opcje wskaźnika i odznacz "Pokaż lokalizację wskaźnika po naciśnięciu CTRL".

19. Zaczyna lagować oraz podskakuje ping, a przez to wywala mi całkowicie CS 1.6.

Odpowiedź:

Wina leży po stronie łącza internetowego jakim dysponujesz. Kiedy masz lagi procesor błędnie oblicza dane w grze, przez co wywala ci grę.

20. Podczas gry zaczyna mi się przycinać i w prawym górnym rogu wyskakuje na czerwono Warning: CL_FlushEntityPacket.

Odpowiedź:

Jest to spowodowane wolnym łączem internetowym.

Rady:

a) Możliwe, że są aktywne programy, pobierające pakiety transferu, typu GG,SHU,TS,Skype, itp.

b) Przeskanuj komputer.

c) Zresetuj router.

21. Nie mogę otworzyć okna Steam w grze.

Odpowiedź:

Wynika to z tego, że procesor i RAM są zbyt obciążone, co powoduje lagowanie systemu, co przekłada się na lagowanie gry, 
podczas uruchamiania Steam w grze. Uruchom okno Steam, poczekaj 10 sekund.

22. Nie działa mi kilka klawiszy. Pomocy!

Odpowiedź:

Masz odbindowane komendy tych klawiszy, wystarczy że znowu je przypiszesz.

23. Mimo reinstalacji CS 1.6 mam dalej te same problemy.

Odpowiedź:

Nie zalecam odinstalowywać w jakikolwiek sposób CS'a, ze względu na to, że nie (de)instalator nie usuwa całego katalogu CS'a, a jedynie pliki, 
które zostały przez niego zainstalowane, plików utworzonych przez grę nie usunie, gdyż nie są brane pod uwagę.

Rada:
a) Zlokalizuj folder z grą i usuń cały folder.
b) Jeśli jednak dokonałeś de-instalacji, wykonaj dodatkowo punkt a).

24. Po włączeniu Steam wyświetla mi błąd "Steam is not properly installed on this computer. Steam service needs to run with elevated privileges to repair system settings"

Odpowiedź:

Uruchom Steam z uprawnieniami administratora.

25. Dostałem bana VAC na starym koncie. Po kupnie nowego po jakimś czasie znowu mam bana VAC.

Odpowiedź:

Nie rżnij głupa, dobrze wiesz. Najprościej tłumacząc cheaty są podzielona na Detected(Wykrywalne-Niezabezpieczone)
i Undetected(Niewykrywalne-Zabezpieczone), pobrałeś cheaty tej pierwszej kategorii. 
Steam ma możliwość podglądu do plików i procesów chronionych Anti-Cheatem, ban następuje automatycznie, 
po kilkukrotnym użyciu cheata, dla bezpieczeństwa. Jeśli chcesz cheatować na wykrywalnych hackach to proszę graj na Nonsteam.

26. Po włączeniu Steam wyświetla błąd "Disconnect Error verifying STEAM UserID ticket".

Odpowiedź:

Wyłącz Steam i przejdź do lokalizacji .../Steam, usuń Steam.dll, SteamUI.dll and the ClientRegistry.blob, 
następnie włącz Steam, powinna pojawić się aktualizacja.

27. Mam duży ping w CS 1.6.

Odpowiedź:

Jest to spowodowane wolnym łączem internetowym.

Rady:

a) Możliwe, że są aktywne programy, pobierające pakiety transferu, typu GG,SHU,TS,Skype, itp.

b) Przeskanuj komputer.

c) Zresetuj router.

28. Mam bardzo mało FPS w grze.

Odpowiedź:

Sprawdź czy nie ustawiłeś obrazu gry na Software, jeśli tak zmień ją na OpenGL, jeśli nie będzie to możliwe, do parametrów startowych dopisz -d3d

29.Gracze nie słyszą mnie na serwerze.

Odpowiedź:

Rady:

a) Sprawdź czy masz ustawiony mikrofon pod klawisz.

b) Sprawdź czy masz włączony mikrofon w grze "Enable voice in this game".

30. Mam problem z cs'em, mianowicie nie chce mi pobierać rsów, map i modeli.

Odpowiedź:

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". W konsoli wpisz cl_allowdownload 1.

31. Nie mogę wejść na serwer, mieszkam zagranicą.

Odpowiedź:

@_- napisał wszystko o blackholingu, czyli blokowaniu dns dla zagranicznych IP na rzecz ochrony serwerów przed Ddosami. 
pobrać program z funkcją VPN, zmienić lokalizację na Polska/Poland i prosić szczęście, by te IP nie było zbanowane na naszych serwerach.

32. Nie słychać mnie w grze mimo, że na teście wszystko działa.

Odpowiedź:

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". W konsoli wpisz voice_enabled 1.

33. Nie słyszę graczy w grze.

Odpowiedź:

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". W konsoli wpisz voice_loopback 1.

34. Po wejściu na serwer wyskakuje mi błąd " Cannot continue without model models/[...].mdl"

Odpowiedź:

1. Wchodzimy do folderu: ...\Steam\steamapps\common\Half-Life\cstrike_downloads\models

Dla NonSteam:

1. Wchodzimy do folderu: ...\CS\cstrike\models lub \cstrike_polish\models usuń model, którego brakuje, 
po czym wejdź na serwer, by pobrać go ponownie. Robimy tak z każdym plikiem, którego brakuje. 
Jeśli nie możesz znaleźć tego pliku, musisz w internecie wpisać nazwę tego pliku, pobrać go i wkleić do tego folderu.

35. Nie widzę spray'ów.

Odpowiedź:

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". W konsoli wpisz mp_decals 300.

36.Nie mam kropki po przybliżeniu celownika AWP/SCOUT.

Odpowiedź:

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". W konsoli wpisz crosshair 1.

37. Skaczą mi FPS. 

Odpowiedź:

Pierw upewnij się, że plik config.cfg nie ma ustawionego atrybutu na "Tylko do odczytu". W konsoli wpisz:
gl_vsync 0
gl_async 0
gl_ansio 0

Rady:

Osobiście polecam zmieniać wszystkie ustawienia w configu, a jeśli nie umiesz tego robić i chciałbyś/aś w ustawieniach w grze, pamiętaj by odznaczyć atrybut "Tylko do odczytu" dla pliku config.cfg, ponieważ po wyłączeniu gry ustawienia się nie zapiszą.

Pamiętaj Drogi użytkowniku, usunięcie cs jako sposób naprawy jest ostatecznością i nie zawsze jest wymagany.

Jeśli reinstall cs nie pomaga, sprawdź inne wersje CS.

Jeśli nie chce ci się pobrać jakaś mapa, bądź brakuje jakiegoś modelu ściągnij je z internetu.

CPL MouseFix

GameMenu.res

Temat "FAQ" napisany za zgodą @-_-

Propozycje składać na PW. Ciao!

Edytowane przez StyX
  • Like 5
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! zablokował(a) ten temat
  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności