Skocz do zawartości

Problem windows 7 KONFIGURACJA STARTOWA


OptimusPrim

Rekomendowane odpowiedzi

Wzór:

 

 

 

Komputer/Laptop: 

PC

System na którym pracujesz:

Próbuje na win 7 64bit ULTIMATE

Informacje o komputerze / laptopie ( procesor,karta graficzna itd)*:

i3-8100

Płyta główna ASROCK Z370 PRO4

W czym masz problem?:

Podczas początkowej instalacji z bootlowanego pendriva myszka w ekranie nie działała natomiast w biosie śmigała. Pobawiłem się chwile i dało rade.Problem wystąpił ponownie przy konfiguracji startowej windowsa gdzie trzeba nadać komputerowi nazwę. Myszka przestaje się ruszać a klawiatura nie odpowiada mimo iż są aktywne.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na moim starym kompie. W biosie wszystko ładnie hulało, natomiast już po załadowaniu jakiegokolwiek systemu łapało zwieche.

Takie coś prawie zawsze jest spowodowane niestabilnymi napięciami.

Na początku sprawdź czy napięcia z zasilacza są prawidłowe,

Jeśli wszystko git to przypatrz się bardzo uważnie kondensatorom na płycie głównej (te z nacięciami u góry). Jeśli mają jakiekolwiek minimalne wybrzuszenia, bądź jest na nich taki brązowy osadek, to są do wymiany (przeważnie są do wymiany te przy samym procesorze), Jak byś sam się brał za lutowanie to pamiętaj, że jak uszkodzony kondensator jest w rzędzie, to wymienia sie cały rząd, Ja bym jednak polecił komuś to oddać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie problem też miałem podobny, tylko trzeba rozbić go na 2 kwestie

1. Po uruchomieniu systemu - po instalacji którychś sterowników przestawała działać klawiatura, już nie pamiętam ale od slotów.

2. Przez instalacją, problem z przestawieniem boota/problem z poruszaniem się w instalatorze. Głównie chodziło tutaj o starszy komputer ze starszym biosem. Format miał być dla kolegi dlatego do tego trochę przysiadłem. Próba odłączenia baterii biosu itd, ale bez skutku. W końcu wpadłem na pomysł, że niekoniecznie mogą być czytane porty USB 3.0, a że w domu posiadam klawiaturę PS2,to postanowiłem to sprawdzić. Tym razem poszło bez problemów.

Jakby zrobić mish mash tych 2 typów to mamy twój. Proponuję spróbować z ps2.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tNk kur*a kocham cie

Pojawił się kolejny problem mianowicie teraz system nie widzi żadnych pendrivów ,myszek i kart sieciowych. W menedżerze urządzeń nic, w tym okienku od dysków .msc też nic HELP.

Edytowane przez OptimusPrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że sterowniki, pobierz driver booster wybierz te sterowniki których potrzebujesz, ja zwykle tym programem uzupełniam - do grafy instaluję sam tak samo jak realteka itd. Postaraj się zawsze dorzucać jakieś ssy, tak jest łatwiej

 

Edit: Myszka jak rozumiem nie działa? Poszukaj na necie jak ustawić działanie portów w biosie, bo jest taka możliwość, że jeżeli tamten problem rozwiązaliśmy przez ps2, to są 2 opcje:

1. Brak sterowników obecnie, po instalacji powinno pomóc

2. Ustawienia w biosie - co do tego nigdy chyba nie miałem takiego problemu, więc kwestia szukania na necie

Edytowane przez tNk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności