Skocz do zawartości

[DR] Sprawy serwera - dyskusja


V0RDEN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Wiem, że wcześniej był temat o podobnej nazwie ale go przypadkowo wywaliłem do archiwum.
Mam do Was kilka pytań drodzy gracze i administratorzy

Zanim zaczniemy działać z DR jest kilka spraw i kwestii do obgadania
Nigdy serwer nie szedł na łatwiznę. Serwer starał trzymać się poziom jeżeli chodzi o poziom nabijania lvl.
Sprawy potoczyły się trochę inaczej i jest z nami większe grono młodszych i mniej doświadczonych graczy i teraz pytanie - czy chcielibyście aby na serwerze lvl wbijało się trochę szybciej? Może byłaby większa szansa na większą ilość graczy z maksymalnym levelem? Wiem, że to może być dla niektórych niewygodne bo ja również osobiście wolę żeby ten level wbijało się trochę trudniej i dłużej.
To taka pierwsza sprawa do przedyskutowania i proszę adminów by nagłośnili sprawę na serwerze i dawali link graczom. Podejrzewam, że nie liczne grono tu zajrzy tak jak zawsze no ale to temat głównie do graczy więc może ktoś się pokusi.

Druga sprawa to konkursy. Wiadomo, że razem z reklamowaniem serwera oraz dbaniem o niego w sposób wyjątkowy, należałoby organizować jakieś konkursy. Pomysłów jest sporo... bo po losowania vipa po aktywność na serwerze, wbicie max lvl itp.
Ma ktoś jakieś pomysły które mógłbym przemyśleć i połączyć z moimi pomysłami?

Trzecia sprawa to taka mało istotna. Chciałbym z tego miejsca zachęcić Was do kupowania vipa i premek. Pójdziemy Wam na rękę i gdyby ktoś się zdecydował to dostałby wyżej wymienione usługi w dzień resetu. Nie muszę chyba mówić o ile wygodniej gra się premką i jak zwiększają się nasze możliwości czy też jak szybko nabija się lvl dzięki posiadaniu vip. Dla Was wygoda, dla nas dodatkowa pomoc. Nie jest to konieczne bo zdecydowanie sobie poradzimy i bez tego, dlatego ta kwestia jest mało istotna. Ja Was tylko zachęcam i polecam. (przypominam :D)

Piszę to bo nie chcę opierać się tylko i wyłącznie na swoich pomysłach. Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie, pomysły i ewentualne podpowiedzi żebyśmy mogli na końcu powiedzieć, że to wszystko zasługa całego serwera a nie pojedynczych osób.

Chciałbym aby odpowiedzi były rozwinięte by było łatwiej wszystko zrozumieć. Jeżeli jest coś jeszcze do poprawienia, usunięcia lub dodania to również śmiało można to tutaj napisać.
Adminów proszę o nagłośnienie tematu na serwerze.

Jeżeli nikt nie będzie chętny się udzielać to temat zostanie zamknięty i zapomniany a my będziemy robić wszystko po swojemu.
Zapraszam do dyskusji! :)

/dzięki Optimus za wypowiedź. Czekam na więcej

// @MM. to może być ciekawe, dzięki za wypowiedź

Edytowane przez VORDEN
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako admin patrząc na sytuację serwera wypowiem się.

Przybywa nowych graczy w czym większość to totalni początkujący polegający głównie na klasie i statystykach dlatego myślę że lekkie zwiększenie ilości zdobywanego doświadczenia mogło by dobrze wypaść w ich oczach co skutkowałoby tym że zostaliby na dłużej i być może zaprosili kolegów.

Konkursy na serwerze były zawsze ciekawą sprawą tylko wszystko zależy na czym mają polegać. Wbijanie maxymalnego lvla to standard jednak zaproponowałbym coś w stylu wbicie 5 rekordów map - VIP/Premka 11.07 na tydzień.

Co do losowania VIP za aktywność można to robić raz na dwa tygodnie - miesiąc. Zakładając że założono by temat i wymogiem jest minimalnie 1h gry każdego dnia w tym okresie by wziąć udział a VIPa wygrywa 1 osoba.

Jeśli chodzi o VIPy i premki gracze chcą zakupić je po resecie o który ciągle mnie pytają a ja kieruje ich do was. Zauważyłem także że nie wszyscy admini mają binda reklamującego te usługi.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałem napisać coś na ten temat , ale nie wiedzialem jak to ująć xdddd. 

 

W sumie jestem tego samego zdania co przedmowca więc nie będę pisał 2x tego samego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lvl to osobiście wolałbym, aby było trudniej, ale patrząc na obecna liczbę graczy to przydał by się zwiększony xp. Wiem z autopsji jak wbije na server, to przejdę parę razy mapkę a gracze wychodzą, bo mają albo małe lvl albo nie potrafią grać. 

Mam taki pomysł, ale nie wiem czy da radę go zrealizować. Mianowicie ustawić dwa tryby xp. Chodzi o to, że gracz po wejściu na serwer wybiera sobie czy chce grać ze zwiększonym xp, czy z normalnym np. jaki jest teraz.

Pozdrawiam Shinon

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MM. napisał:

 

Mam taki pomysł, ale nie wiem czy da radę go zrealizować. Mianowicie ustawić dwa tryby xp. Chodzi o to, że gracz po wejściu na serwer wybiera sobie czy chce grać ze zwiększonym xp, czy z normalnym np. jaki jest teraz.

Pozdrawiam Shinon

 

Bez sensu... nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek serwer mógł takie coś posiadać.

Co do podniesienia exp jest dużo podniesiony, ale skoro chcecie jeszcze szybciej wbijać, to nie ma problemu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się więcej wypowiedzi ale dobrze, że ktoś się wypowiedział.

Razem z resetem serwera zostanie wprowadzona zmiana. Level będzie wbijało się szybciej (więcej pkt doświadczenia).

Na dniach lub godzinach zrobię konkurs. Jeszcze nie wiem na czym będzie polegać i co będzie do wygrania. Informacja będzie wieczorem lub jutro ewentualnie w niedziele. Pojawi się temat więc nie umknie to Wam.

Tematu nie zamykam. Liczę na to, że wypowie się kilka osób którzy mają jakiś pomysł, jakąś nowość. Proszę wołać tu znajomych z serwera itp. Jesteśmy otwarci na propozycje ;)

Zmiana planow - jednak dzisiaj (sobota)

Edytowane przez VORDEN
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reset temu, @Zyguś usunął na większości map bramy,  które spowalniają nas na respie kiedy musimy czekać aż się otworzą, często też się bugują dlaczego teraz tego nie ma?

Może i ta wypowiedź nie jest sensowna ale raczej większość ogarnia o co chodzi. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MiszczKunk napisał:

Reset temu, @Zyguś usunął na większości map bramy,  które spowalniają nas na respie kiedy musimy czekać aż się otworzą, często też się bugują dlaczego teraz tego nie ma?

Może i ta wypowiedź nie jest sensowna ale raczej większość ogarnia o co chodzi. 

 

Zostaly usuniete

 

@PIOTR_xD sorki, wypity bylem.

 

@MiszczKunk zostaly usuniete bo przeszkadzaly :P albo sie bugowały albo zwyczajnie przeszkadzały w płynnej grze

Edytowane przez VORDEN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MiszczKunk napisał:

Reset temu, @Zyguś usunął na większości map bramy,  które spowalniają nas na respie kiedy musimy czekać aż się otworzą, często też się bugują dlaczego teraz tego nie ma?

Może i ta wypowiedź nie jest sensowna ale raczej większość ogarnia o co chodzi. 

 

Ponieważ plugin do usunięcia ruchomych obiektów obciążał serwer i powodowało to crashe 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat nie jest kierowany wyłącznie do adminów to również się wypowiem jako gracz DR

Gram od 3 miesięcy i trochę już poznałem serwer, graczy, administracje.

Jestem pewny, że idziecie w złą stronę. Łatwiejsze zdobywanie doświadczenia niczego nie zmieni, bo nie to jest problemem. Problem leży w graczach. Tych którzy łamią regulamin. Zauważyłem, że kiedy jest admin na serwerze gra jest przyjemna, płynna, nikt nikomu nie robi na złość i wszystko ma swój rytm. Ale kiedy nie ma żadnego admina na serwerze, a w większości czasu taka sytuacja zachodzi, (wiem bo dużo wolnego czasu spędzam na dr) to wszystko się sypie. Zaczyna się przedłużanie, robienie ducha, uciekanie z TT, wszelakie przezwiska i wulgaryzmy na czacie, reszty się możecie domyślić. Proponuje nałożyć na to większy nacisk (zwiększenie liczby adminów, lub więcej poświęconego czasu na dr przez adminów). Gdyby przez cały czas był choć jeden admin na serwerze to byście nie tracili graczy, a nowi gracze polubili by serwer tak jak ja i zaprosili swoich znajomych. Kiedy ja zaczynałem na DR, jak wspomniałem było to 3 miesiące temu to wszystko mi się podobało. Miła atmosfera, przyjazne nastawienie na czacie i przede wszystkim był cały czas przynajmniej jeden admin na serwerze. Poznałem wtedy Wasyl, PIOTR, OptimusPrim, KunkFu, przed resetem ci administratorzy stawali na wysokości zadania. 

Gdybyście to ogarnęli to wasze terazniejsze pomysły były by dodatkiem, a na chwile obecną są fundamentem. To nie jest dobre.

Mam nadzieje, że moje wypociny są czytelne i zrozumiałe. Ze względu na to że polubiłem wasz serwer i forum zdecydowałem się zostać, pomóc. Lecz jako gracz nie wiele mogę. Upominam, ostrzegam ale to nie przynosi żadnych efektów. Potrzebna jest twarda ręka admina na serwerze. Tyle ode mnie, dziękuję za możliwość wypowiedzenia się w sprawie serwera. Pozdrawiam. Do zobaczenia w grze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pewniak napisał:

Lecz jako gracz nie wiele mogę

I tu sie mylisz możesz wiele. Skoro lubisz ten serwer i na nim grasz to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam został adminem. Znam cie i wiem, że sobie poradzisz w tej roli ;)

  • Like 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PIOTR_xD napisał:

I tu sie mylisz możesz wiele. Skoro lubisz ten serwer i na nim grasz to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam został adminem. Znam cie i wiem, że sobie poradzisz w tej roli ;)

PIOTR wielkie dzięki, szkoda że nie ty o tym decydujesz ;) Mam zamiar złożyć podanie, bo bez wątpienia przyda wam się pomoc :) 

  • Like 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pewniak napisał:

Skoro temat nie jest kierowany wyłącznie do adminów to również się wypowiem jako gracz DR

Gram od 3 miesięcy i trochę już poznałem serwer, graczy, administracje.

Jestem pewny, że idziecie w złą stronę. Łatwiejsze zdobywanie doświadczenia niczego nie zmieni, bo nie to jest problemem. Problem leży w graczach. Tych którzy łamią regulamin. Zauważyłem, że kiedy jest admin na serwerze gra jest przyjemna, płynna, nikt nikomu nie robi na złość i wszystko ma swój rytm. Ale kiedy nie ma żadnego admina na serwerze, a w większości czasu taka sytuacja zachodzi, (wiem bo dużo wolnego czasu spędzam na dr) to wszystko się sypie. Zaczyna się przedłużanie, robienie ducha, uciekanie z TT, wszelakie przezwiska i wulgaryzmy na czacie, reszty się możecie domyślić. Proponuje nałożyć na to większy nacisk (zwiększenie liczby adminów, lub więcej poświęconego czasu na dr przez adminów). Gdyby przez cały czas był choć jeden admin na serwerze to byście nie tracili graczy, a nowi gracze polubili by serwer tak jak ja i zaprosili swoich znajomych. Kiedy ja zaczynałem na DR, jak wspomniałem było to 3 miesiące temu to wszystko mi się podobało. Miła atmosfera, przyjazne nastawienie na czacie i przede wszystkim był cały czas przynajmniej jeden admin na serwerze. Poznałem wtedy Wasyl, PIOTR, OptimusPrim, KunkFu, przed resetem ci administratorzy stawali na wysokości zadania. 

Gdybyście to ogarnęli to wasze terazniejsze pomysły były by dodatkiem, a na chwile obecną są fundamentem. To nie jest dobre.

Mam nadzieje, że moje wypociny są czytelne i zrozumiałe. Ze względu na to że polubiłem wasz serwer i forum zdecydowałem się zostać, pomóc. Lecz jako gracz nie wiele mogę. Upominam, ostrzegam ale to nie przynosi żadnych efektów. Potrzebna jest twarda ręka admina na serwerze. Tyle ode mnie, dziękuję za możliwość wypowiedzenia się w sprawie serwera. Pozdrawiam. Do zobaczenia w grze.

Łatwiejsze zdobywanie doświadczenia nie ma na celu sprowadzać nam graczy. To może nam pomóc jedynie reklama serwera którą staramy się opłacać.
Łatwiejsze zdobywanie doświadczenia ma zachęcać tych młodszych i mniej doświadczonych. Na tym serwerze jestem prawie 3 lata z czego ponad rok łącznie opiekuje się nim i przez ten czas poznałem ten temat. Chodzi o wyrównanie szans by Ci którzy grają mniej i słabiej mieli jakieś szanse. Serwer zrobił się trochę bardziej 4fun. Co do porządku na serwerze to nigdy go nie będzie. Trzeba by było mieć admina od rana do nocy, kiedyś to było możliwe lecz aktualnie niewykonalne. Póki co nasz pomysł się sprawdza. Serwer pnie się wysoko w rankingu. Jeszcze miesiąc temu marzeniem było spotkać 16/16 graczy a ostatnio taka sytuacja była przez krótki czas.
Reasumując: chcemy żeby Ci mniej doświadczeni i młodsi mieli możliwość gry na wysokich lvl ponieważ wcześniej nie mieli takiej szansy. Chcemy również by na serwerze grało sporo osób z maksymalnym levelem. Zazwyczaj było tak, że jedna lub dwie osoby wbiły maksymalny poziom a dalej była przepaść, teraz tego unikniemy. Jeżeli chcemy myśleć o rozwoju serwera (w sensie większą liczbę graczy) to potrzebne są głównie pieniądze. Jeżeli ktoś ma taką wolę pomóc to zapraszam. Tylko tego brakuje bo serwer jest kompletny, ma wszystko co trzeba i gra się przyjemnie. Piszę to na podstawie 3 lat obserwacji.
Co do Twojego adminowania - droga wolna. Jeżeli spełniasz wymagania, masz bardzo dobre GT i czysty amxbans oraz nie łamiesz regulaminu... to adminem będziesz na pewno.

"Gdybyście to ogarnęli to wasze terazniejsze pomysły były by dodatkiem, a na chwile obecną są fundamentem. To nie jest dobre." - niestety ale innej możliwości na chwilę obecną nie mamy.  Do tego trzeba graczy choć w głowie mam plan by zbić na nowo super paczkę adminów. Szybka rekrutacja otwarta, podania można składać. Póki co sam sprawdź jakie podania dostawałem.

Nie mniej jednak dzięki za opinię. Będę miał to na uwadze i coś z tym zrobię.

  • Like 4
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, mam pytanie odnośnie regulaminu. Otóż paru adminów mówiło ostatnio o banowaniu za podawanie obecności admina gdy ten jest na serwerze. A w regulaminie jest na ten temat punkt :

3.8. Zakaz ujawniania obecności admina, a w szczególności podawania nicków adminów. Każdy pytający traktowany jest jako potencjalny gracz łamiący regulamin.

Natomiast nie spotkałem się nigdy z sytuacją, żeby gracz ujawniający obecność admina został ukarany.

 

Więc nasuwa się mi pytanie: Czy jest jakaś określona kara za ujawnianie obecności admina?

I  kolejne pytanie: Czy w rzeczywistości ujawnianie obecności admina jest złe i czy pownno się za to banować?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam jeszcze wypowiedź odnośnie długość I bana za ucieczkę z TT. Wydaje mi się, że 3h to jest za dużo, i myślę że możnaby skrócić do 30 min bo mało który admin banuje za to na 3h

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 18:54, Złota Owca napisał:

Dodam jeszcze wypowiedź odnośnie długość I bana za ucieczkę z TT. Wydaje mi się, że 3h to jest za dużo, i myślę że możnaby skrócić do 30 min bo mało który admin banuje za to na 3h

@Złota OwcaJak dla mnie dość dobra propozycja. Według mnie te 3h powinny być zredukowane do 30min a gdy ktoś robi to nieustannie to 1h.

Teraz, aquaa napisał:

Co do HLTV - ono żyje, czy jak to jest z tym? Czasem sie przydaje

@aquaaHLTV żyje lecz na niektórych mapach samo się wywala. Tylko ktoś z dostępem może je wrzucić a więc w tym wypadku Zygi.

 

Co do zmian w regulaminie to najważniejsze jest zdanie @Zyguś więc musimy z tym poczekać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Złota Owca napisał:

To co z moją propozycją w zmiany długości bana w taryfikatorze?

Zmienione 

 

4 godziny temu, aquaa napisał:

Co do HLTV - ono żyje, czy jak to jest z tym? Czasem sie przydaje

Zawsze wywala, wywalało i będzie wywalać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siemka na Dr brakuje mi takiego czegoś jak linia od ktorej zaczyna liczyc czas przechodzenia mapy bo np gdy ja mam dosc duza grawitacje i gdy mnie wysoko zrespi to powoli spadam i przy tym zawsze troche czasu schodzi :D

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Boczi napisał:

Siemka na Dr brakuje mi takiego czegoś jak linia od ktorej zaczyna liczyc czas przechodzenia mapy bo np gdy ja mam dosc duza grawitacje i gdy mnie wysoko zrespi to powoli spadam i przy tym zawsze troche czasu schodzi :D

Rozumiem o co Ci chodzi, coś takiego co występuję głównie na surfach CS GO? Po wyskoczeniu ze strefy liczy czas? Prawda?

Obecnie mamy kilka innych, myślę, że ważniejszych spraw na serwerze do ogarnięcia, ale spokojnie tym też się postaramy zająć :D.

Dzięki za propozycję i zapraszam do pisania kolejnych ciekawych pomysłów! :) 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odpiął/ęła ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności