Skocz do zawartości

Serwer Minecraft - Kolejne informacje


SnuFFy

Rekomendowane odpowiedzi

Serwer mamy już zakupiony. Dzisiaj zacząłem z @patrik pierwsze prace nad serwerem.

Jedno już wiemy i potrzebujemy tu waszych propozycji.

Plugin factions nie będzie działać z aktualną koncepcją serwera. Jestem przekonany, że czysty survival się wam znudzi dość szybko więc trzeba to jakoś fajnie zrobić, tylko pytanie jak? Tak jak na kwadratowej masakrze nie może być bo zbyt bardzo będziecie siebie nawzajem griefować. Mapa i tak czy siak będzie ograniczona, co nie zmienia faktu, że jakoś trzeba to usprawnić.

Główny świat survival będzie mieć na razie border na 1200 kratek. Nether będzie ograniczony do 800 kratek. End zostanie taki jaki jest, o ile ktoś się tam dostanie. Myślę, że end zostanie odblokowany dopiero później, dopiero przed tym jak odblokujemy wam nether, żeby ograniczyć tryhardowanie do ukończenia gry w jeden dzień.

Do tego dojdzie oczywiście świat działek z Hubem, w którym będzie można sprzedawać/kupować itemy. Tutaj zastanawiam się, czy nie byłoby fajnie załatwić jakis plugin na pracę, za którą można by było zdobywać pieniądze, nie tylko poprzez sprzedawanie.

Oczywiście na serwerze będą organizowane eventy, za które będą nagrody.

Rekrutacje do administracji serwera będą organizowane dopiero po stworzeniu działu dla serwera na forum.

Potrzebni będą builderzy do pomocy przy budowie Spawnu/Hubu. To też jakoś zorganizujemy za pomocą jakiejś rekrutacji. Za pomoc przy serwerze przewidywane nagrody.

Na serwerze będzie VIP, co najchętniej byście widzieli w VIP'ie?

Na serwerze będą kity, na to też potrzebujemy jakichś fajnych propozycji.

Serwer będzie pod was, więc dlatego staram pytać się o wszystko. Jeżeli będziecie chcieli się dowiedzieć czegoś, czego tu nie zawarłem, to piszcie śmiało, odpowiem wam.

 

  • Like 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy +/- będzie start? Nie mówię o dacie tylko tak π x drzwi.

Na jakiej zasadzie miałyby działać te prace? Tak jak na niektórych RP w garrysmodzie (kilka prac, które się rezerwuje) czy jak?

Czemu tak mały border? Surowce szybko się skończą i nie będzie jak ich wydobywać.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VIP:

- żelazna zbroja i narzędzia

- jakieś złote jabłka 

- tańszy sklep / sklep tylko dla vip

- oczywiście możliwość pisania kolorową czcionką :D

- fly na działkach 

- multi home

- możliwość tworzenia klanów albo coś w tym stylu

- ofc rezerwacja slota

- no i w kicie jakieś ciężko dostępna materiały ale w małych ilościach

- jeżeli byłyby prace to możliwość wybrania pracy tylko dla tej rangi

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KIT START:

- kamienny miecz i narzędzia 

- mięsko

- skórzana / złota zbroja

- drewno 

 

 

Edytowane przez offen
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SnuFFy napisał:

Potrzebni będą builderzy do pomocy przy budowie Spawnu/Hubu. To też jakoś zorganizujemy za pomocą jakiejś rekrutacji. Za pomoc przy serwerze przewidywane nagrody.

Służę pomocą A nawet i dwiemami pomocami wraz z dziewczyna (która dla nie jednego mniejszego streamera budowała)

6 godzin temu, SnuFFy napisał:

Do tego dojdzie oczywiście świat działek z Hubem, w którym będzie można sprzedawać/kupować itemy. Tutaj zastanawiam się, czy nie byłoby fajnie załatwić jakis plugin na pracę, za którą można by było zdobywać pieniądze, nie tylko poprzez sprzedawanie.

Grałem kiedyś na świecie gdzie miałeś odcięte od siebie pomieszczenia z blokami tam 64x10 coś takiego. Było kilkanaście poziomów. Kopałeś i np na 1 poziomie kamień + węgiel a na 3 kamień + żelazo. Całkiem fajne to było.

Mowiac kilkanaście poziomów czyli pomieszczeń. Każde z innym rozstawem surowców. Kopiesz swoimi kilofami. I się to respi od niwa co jakiś czas

Edytowane przez Kosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, offen napisał:

Kiedy +/- będzie start? Nie mówię o dacie tylko tak π x drzwi.

Na pewno chcielibyśmy do końca roku, ale nie wiadomo i nie ma sensu pisać dat a potem robić byle by tylko zdążyć

 

7 godzin temu, offen napisał:

Na jakiej zasadzie miałyby działać te prace? Tak jak na niektórych RP w garrysmodzie (kilka prac, które się rezerwuje) czy jak?

Ma to działać raczej na tej zasadzie, że przykładowo wybierasz pracę kopacza i dostajesz wynagrodzenie za wykopanie łopatą bloków

 

7 godzin temu, offen napisał:

Czemu tak mały border? Surowce szybko się skończą i nie będzie jak ich wydobywać.

Będzie pewnie border ~5000 bloków. Do tego surowce będą raczej na innych zasadach niż w zwykłym mc

 

3 godziny temu, Kosin napisał:

Grałem kiedyś na świecie gdzie miałeś odcięte od siebie pomieszczenia z blokami tam 64x10 coś takiego. Było kilkanaście poziomów. Kopałeś i np na 1 poziomie kamień + węgiel a na 3 kamień + żelazo. Całkiem fajne to było.

Mowiac kilkanaście poziomów czyli pomieszczeń. Każde z innym rozstawem surowców. Kopiesz swoimi kilofami. I się to respi od niwa co jakiś cza

W sensie, że ten węgiel i żelazo wypadało z cobbla? Każdy miał do tego dostęp? Nie rozumiem trochę

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Każdy miał dostęp do poziomu 1. Wypadało z cobla stosunek przedmiotów cobel 60-40 węgiel 

Na 2 poziom trzeba było zapracować by odblokować (i z każdym poziomem coraz więcej trzeba było zrobić) na 2 poziomie to już było 60 węgiel 40 cobel a 3 poziom 10 żelazo 60 węgiel 30cobel i tak dalej i tak dalej. Dodawano coraz to lepsze surowce oraz szansa wypadnięcia była większa 
 
hymm ale tez pamietam ze był drugi sposób. Na innym serwerze Były 3 koło spawna postawione bloki cobla 2 dla ludzi 1 dla VIP i z nich wszytko wypadało. 
Edytowane przez Kosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SnuFFy napisał:

 

Główny świat survival będzie mieć na razie border na 1200 kratek. Nether będzie ograniczony do 800 kratek. End zostanie taki jaki jest, o ile ktoś się tam dostanie. Myślę, że end zostanie odblokowany dopiero później, dopiero przed tym jak odblokujemy wam nether, żeby ograniczyć tryhardowanie do ukończenia gry w jeden dzień.

 

Jak dla mnie border jest na +, materiały typu diamenty,złoto,kaktusy,trzcina itp byłyby ograniczone co utrudniłoby gre na początku oraz dało większą możliwosc na handlowanie pomiedzy graczami. Border mógłby sie z każdym tygodniem zwiększać o np. 200 kratek

13 godzin temu, SnuFFy napisał:

 

Plugin factions nie będzie działać z aktualną koncepcją serwera. Jestem przekonany, że czysty survival się wam znudzi dość szybko więc trzeba to jakoś fajnie zrobić, tylko pytanie jak? Tak jak na kwadratowej masakrze nie może być bo zbyt bardzo będziecie siebie nawzajem griefować. Mapa i tak czy siak będzie ograniczona, co nie zmienia faktu, że jakoś trzeba to usprawnić.

Jak dla mnie tutaj mógłby sie sprawdzić plugin o nazwie KCuboidZ, dodaje crafting na "działki" mozesz zabezpieczyć swój teren na wymiarach x na x

 

13 godzin temu, SnuFFy napisał:

 

Do tego dojdzie oczywiście świat działek z Hubem, w którym będzie można sprzedawać/kupować itemy. Tutaj zastanawiam się, czy nie byłoby fajnie załatwić jakis plugin na pracę, za którą można by było zdobywać pieniądze, nie tylko poprzez sprzedawanie.

 

 

Rozumiem, że jeżeli chodzi o itemy to chcecie połączyć te serwery? Jeżeli tak to moje pytanie jest takie czy prace nie ułatwią za bardzo survivala, a po drugie to czy przez to że gracze będa mieli hub z działkami to rzeczy które mogliby zbudowac na survivalu zbudują na hubie z działkami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wydaje mi sie, ze lepszym rozwiazaniem bedzie cos takiego:

Swiat creative z dzialkami i spawnem, tam po prostu sobie budujesz, nic wielkiego.

Swiat survival z Cuboidem i bez prac i bez pieniedzy. Zloto nie ma zadnej wartosci oprocz robienia zlotych jablek, dlatego waluta beda sztabki zlota, to ciekawie wplynelo by na rozrywke.

14 godzin temu, offen napisał:

żelazna zbroja i narzędzia

- jakieś złote jabłka 

- tańszy sklep / sklep tylko dla vip

- oczywiście możliwość pisania kolorową czcionką :D

- fly na działkach 

- multi home

- możliwość tworzenia klanów albo coś w tym stylu

- ofc rezerwacja slota

- no i w kicie jakieś ciężko dostępna materiały ale w małych ilościach

- jeżeli byłyby prace to możliwość wybrania pracy tylko dla tej rangi

Kolorowa czcionka i multihome juz jest. Rezerwacje slota ogarne pozniej. Mozliwosc tworzenia klanow odpada, bo nie dziala factions, wiec bedzie mozna zrobic tak, ze VIP bedzie mogl zCuboidowac wiecej terenu (oczywiscie to tylko przyklad). Wydaje mi sie, ze kit z zelaznymi narzedziami + wiecej zarcia i jakies potki wystarczy. Dla zwyklych graczy beda kamienne.

Skoro Sklep zrobimy pod sztabki zlota, to bedzie mozna stworzyc dla VIP'a kit, ktory daje mu okreslona liczbe sztabek. Mozliwosc uzycia raz na jakis dluzszy czas +/- godzina.

3 godziny temu, Grand_ napisał:

Jak dla mnie tutaj mógłby sie sprawdzić plugin o nazwie KCuboidZ, dodaje crafting na "działki" mozesz zabezpieczyć swój teren na wymiarach x na x

Dzieki wielkie za podanie nazwy od razu, poszukamy z Patrikiem

3 godziny temu, Grand_ napisał:

Rozumiem, że jeżeli chodzi o itemy to chcecie połączyć te serwery? Jeżeli tak to moje pytanie jest takie czy prace nie ułatwią za bardzo survivala, a po drugie to czy przez to że gracze będa mieli hub z działkami to rzeczy które mogliby zbudowac na survivalu zbudują na hubie z działkami

Serwer jest jeden, lecz swiatow moze byc kilka. Dziala to mniej wiecej jak ch1/ch2 w metinie.

3 godziny temu, Grand_ napisał:

Border mógłby sie z każdym tygodniem zwiększać o np. 200 kratek

Tez bardzo ciekawy pomysl i na pewno go wykorzystamy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SnuFFy napisał:

Potrzebni będą builderzy do pomocy przy budowie Spawnu/Hubu. To też jakoś zorganizujemy za pomocą jakiejś rekrutacji. Za pomoc przy serwerze przewidywane nagrody.

chętnie pomoge ! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Shino zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności