Skocz do zawartości

Prosba o UN


igik367

Rekomendowane odpowiedzi

Wzór:
Nick: igik367
Wycinek z konsoli(bez IP)*:

Admin: Console
Reason: [Little Anti-Cheat 1.6.1] Aimbot Detected
Length: permanent.
Disconnect: You have been banned by this server, check https://forum.cs-classic.pl/ for more info

Serwer: Cod 201
Link do bana:http://sourcebans.cs-classic.pl/index.php?p=banlist&searchText=STEAM_1:1:81182169&Submit

  • Haha 9
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordeczko, wykrył Cię anti-cheat 😜 Jeżeli ten anti-cheat jest, rzeczywiście dobry no to znaczy że raczej ciężko z UB. XDD

Dogaduj się tutaj z opiekunem serwera @Mahesvara2 lub samym właścicielem @-_-. Więcej nie pomogę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, czym jest Little Anti-Cheat. Jest to plugin który przez dwa lata był użytkowany przez autora na prywatnych serwerach i przez ten okres cały czas był rozwijany. Kiedy przestał bawić się w swoje serwery, postanowił udostępnić swój projekt dla community, ale nie zaprzestał go rozwijać i pracuje nad nim do dziś. O tym jak wartościowe jest to narzędzie świadczą liczby i wcale nie trzeba ich szukać daleko. 35 stron zbanowanych kont, 687 banów w dwa miesiące - tylko na cs-classic. Trzy(?) odwołania, żadnego UB. Pamiętam, że Karol w którymś odwołaniu przedstawił suche liczby jak to wygląda i że za większością tych banów szły później VACbany. Dodatkowo warto wspomnieć, że z tego narzędzia korzystają nie tylko polskie sieci, ale także wiele sieci europejskich. 

Przez plugin zostałeś rozpoznany jako suspected of using an aimbot. Z tego co się orientuje, jest to najbardziej bezpieczny detect, powodujący niewielki odsetek tak zwanych - false positive - czyli graczy zbanowanych bezpodstawnie. Dlaczego? Aimbot Detect bazuje na 4-5 czynnikach, które bierze pod uwagę przy ocenie akcji gracza, dodatkowo by zostać oznaczonym przez plugin trzeba spełnić OKREŚLONE warunki. To wszystko jest do sprawdzenia w kodzie, czy na forum AM, jak @-_- chce to powie jakie kryteria trzeba spełnić albo po jakim czasie dany detect się resetuje i plugin odrzuca gracza. Niemniej ja nie chcę przyczynić się do tego, ze w jakiś sposób ktoś znajdzie rozwiązanie na pomijanie tych kryteriów.

I żeby była jasność. Żeby spełnić te kryteria i zostać oznaczonym przez plugin trzeba się serio postarać. Na codzie plugin jest od dwóch(?) tygodni. Przez ten czas grali dobrzy gracze pokroju @Dezuli czy @DonSalerii i z tego co mi wiadomo, nie utworzyli swoim zachowaniem żadnego wpisu, nie dostali również bana. Ja również starałem się bardzo triggerować ten plugin, ale jak widać, żadnych efektów w postaci bana.

Dlaczego tak się dzieje. Plugin nie bierze pod uwagę tego, czy gracz strzela w głowę, nogi czy ucho. Plugin wychwytuje tak zwane perfecty - czyli strzały idealne co do 1 ticku. O tyle ma łatwiej, że działa po stronie serwera i ma pełen obraz tego, co robi użytkownik w przeciwieństwie do tego co widzimy na GOTV. Prostym przykładem, że nie trzeba strzelać głów by plugin wychwycił podejrzane zachowanie jest historia tego gracza, który grając AWP strzelał na tyle podejrzanie, że plugin go zbanował. O słuszności bana świadczy fakt, że zbanowany koleś grał już u nas i dostał bana również za cheaty i to w 2018 roku.

Ale jak zaznacza autor pluginu, głównym zadaniem narzędzia ma być pomoc w ocenianiu graczy, więc przygotowałem małą rozpiskę. 

Polowałem na ciebie jakoś od lutego. Na dowód tego mam dwa gify[1][2], które zrobiłem właśnie w tamtym okresie. Mam dema zarówno z tamtego okresu, ale mam też dema z tej edycji i na tych demach chciałbym się skupić. Muszę ci jednak pogratulować, bo wytrwale grałeś jebanym negevem i średnio mogłem złapać cię za rączkę; aż do wczoraj.

cs_assault2 http://414339.node46.pukawka.pl/dem-workshop_1616636112_cs_assault2-1615834537-1615836129.zip
00:37 - dosłownie reaguje na buta rywala
00:58 - szejki celownika; z tego co zauważyłem szejki te są spowodowane tym, że aimbot nakłada własny adjustment by lepiej kontrolować strzały do przeciwnika - warto zauważyć, że te szejki są mocno mechaniczne 
01:05 - może tylko na moich ustawieniach tak jest, ale ja za chuja nie jestem w stanie zobaczyć przez szybę rywala; "spec_show_xray" = "0"
01:10 - dwie osoby wyskakują z wentów, on spodziewa się jeszcze jednej, o której nie może wiedzieć; kończy prefire'em na graczu w wencie
01:47 - 5 rywali żywych, wie o jednym, nie sprawdza góry; przyda się później
01:55 - po raz kolejny reaguje na skrawek modelu, nie mógł go słyszeć ponieważ przeciwnik gra na cichych krokach
01:56 - następnie będąc pod presją pali strzał do cichego strzelając do niego prefire'em
04:06 - strzał na Dezulim mocno spalony
04:48 - bardzo szybka reakcja na model za szybą
05:33 - szybki przegląd ścian
05:50 - spalony peek na gracza z cichymi krokami o którym nie mógł wiedzieć
05:51 - co robi po killu, zamiast patrzyć na potencjalne miejsca z których może wyjść przeciwnik, reaguje na modele znajdujące się pod nim
05:55 - kolejny mechaniczny szejk celownika, ten szejk nie rozwalił mu recoila, a pozwolił na zdobycie fraga, zacne
06:45 - szejki celownika
06:54 - nie ma przeciwnika w polu widzenia aima -> nie ma szejków; przeciwnik się pojawia -> następuje szejk
08:06 - zostaje 1v1, przeciwnik jest na dachu; igik podejmuje spaloną decyzję i peekuje bezpośrednio na model przeciwnika, pomimo, że przeciwnik mógł być w każdym możliwym miejscu na dachu
10:04 - mechaniczny szejk celownika
W tej akcji warto spojrzeć na placement celownika, który znajduje się na poziomie nóg przeciwnika. Gdy przeciwnik pojawia się w polu widzenia aima, celownik momentalnie przeskakuje na poziom głowy i tam jej szuka. 
11:03 - +/- bo jednak słychać rywala na drabinie
11:19 - bardzo szybka reakcja na gracza z cichymi krokami
11:33 - następnie pali prefire na kolejnym graczu z cichymi krokami; ważne jest to, że pierwszy raz sprawdził tę pozycję od początku mapy i dziwnym trafem był tam przeciwnik o którym nie mógł wiedzieć
11:47 - kolejne spalone zachowanie; wali serię z negeva do przeciwnika, przestaje i wznawia w najlepszym możliwym momencie, dając mu przy tym prefire
12:19 - podchodzić na nożu w tym miejscu jest dosyć niebezpiecznie, jednak nie dla niego ponieważ wszystko widzi i ma pod kontrolą
12:34 - widząc, że przeciwnik odpuszcza, ponawia wspinaczkę
13:32 - reakcja na gracz z cichymi krokami + szejki
14:22 - reakcja na skrawek modelu
17:36 - próbuje peekować modele, ale widzi że się nie da
17:52 - mechaniczny szejk na graczu
19:05 - przeciwnik wybiega przez drzwi, on panikuje i idzie do tyłu
23:15 - SPALONE, nie widzi go, a mimo to reaguje
25:03 - tracking/przypadek +/-
25:10 - tracking/przypadek +/-
25:37 - kolejna szybka reakcja


cs_office http://414339.node46.pukawka.pl/dem-workshop_1567184235_hd_office_remade-1616182185-1616183796.zip

00:34 - pierwsza minuta dema, przesiadka z negeva na m4 i pierwszy widoczny szejk celownika na model
01:35 - nie sprawdza tak naprawdę nic, biega sobie i patrzy na ściany
01:37 - nie jest zainteresowany nawet wejściami z których może wylecieć przeciwnik, celownik non stop na ścianach/nogach
01:48 - widoczny przeskok
01:53 - pozycjonując się w taki sposób robi cały czas uniki przed rywalami
02:03 - wbiega z prefire'em w gracza na cichych krokach
02:05 - następnie robi to samo na kolejnym graczu, też z cichymi krokami, oba fragi spalone, oba z widocznymi szejkami
03:00 - podbiega wsparcie z rakietą, on momentalnie się wycofuje i chowa z granatem w ręku
03:51 - następnie wszystkie te trzy fragi na niezłym refleksie strzelając do przeciwników w tempo
04:53 - zawahanie w stylu - którego gracza wybrać?
04:55 - następnie kręcenie kółek celownikiem
06:43 - dlaczego tak robi? tym bardziej, że tego gracza nie słyszy?
06:50 - widzi, że przeciwnik idzie w drugie szyby, więc koryguje celownik i podnosi go do góry
06:56 - po raz kolejny, co chce osiągnąć tym peekiem?
07:03 - strzał na niezłym refleksie, niemal w tempo
07:50 - kolejny raz, nic nie jest sprawdzane, chodzenie na chama i patrzenie na ściany
08:01 - wyczekanie gracza Sakku, pomimo że ten wszedł po drabinie na shifcie
08:03 - konkretny refleks z predykcją 
09:19 - dlaczego nie idzie dalej? bo wie o rywalu po lewo, a głupio się spalić ; ) Dodatkowo wie jaką klasą gra, więc cofnął się jeeszcze dalej, by nie oberwać rakietą
09:57 - śmieszne sprawdzenie cornerów i focus na konkretną strefę 
09:59 - sokole oko
10:16 - dlaczego przeszedł na około tego kontenera? 
10:21 - szejki
12:30 - świetna predykcja
13:07 - ściany, ściany, ściany, a i modele za nimi
13:22 - szejk szukający głowy
13:24 - pref, możliwe, że na czuja; +/-
13:27 - kolejny dziwny zamach celownikiem, myślałem że cs premiuje precyzje a nie randomowe ruchy celownikiem
18:17 - zawadiacki unik przed przeciwnikiem

dalej są nudy + dostał eliminator więc uważam, że nie ma sensu rozpatrywać dema dalej

Jeżeli ktoś chce dalej bronić idola, proszę bardzo, ale najpierw zapoznajcie się z demami i tym co napisałem. 

Nie zapraszam do dyskusji, bo w sumie nie ma o czym.

Edytowane przez dratewka.
  • Like 7
  • Dziękuję 1
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Co do tekstu dratewki, bo wiele osób uważa, że skrypt wziął sobie to znikąd.

Odkąd działa ten plugin na serwerze, doszło do 29 naruszeń oznaczonych tym samym przydomkiem co u @igik367. Warto zaznaczyć, że na COD liczba wymaganych wykryć jest większa niż na innych serwerach, stąd też ten ban został nałożony dopiero wczoraj.

Na 29 naruszeń, 19 naruszeń należy do Igika, więc nie można powiedzieć, że po prostu go zbanowało, bo doszło tutaj do wielu naruszeń, które nie były wcześniej spotykane i zaczęły się 19.03.2021r. o godzinie 21:14

 

 

 

#EDIT

Sprawa zamknięta. Osoba zbanowana przyznała się do wspomagaczy

Cytat

[16:11]
igik367 [CSC]:
    No cóż nie sądziłem że w takim okolicznościach przyjdzie nam się pożegnać no ale co zrobić. Już pożegnanie na grupie adminowej napisałem ale chciałbym jeszcze z tobą osobiście się pożegnać i rozwiać wszelkie wątpliwości aby się nie pogrążać i odejść. Mimo że wyszło jak wyszło chciałem ci podziękować za tworzenie tak wspaniałej sieci jaka jest csc i życzyć powodzenia w przyszłości bo nadal trzymam kciuki że będzie się ona prężnie rozwijać . Gratuluję także znalezienia takiego anty chita które rzeczywiście mnie wychwycił, ponieważ żaden inny do tej pory tego nie zrobił mimo iż nie używałem aima lecz lekkiego AIM assista. Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby sieć jak najlepiej się rozwijała. Kto wie może nawet wpadnę kiedyś na VPNie żeby zobaczyć jak sobie serwer radzi. Pozdrawiam!

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

Gracz zostaje zbanowany, a temat zostaje zamknięty.

Pozdrawiamy Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności