Skocz do zawartości

Zabawa Sajmon mowi a nakazy noszenia czapek


Złota Owca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy jak prowadzący da nakaz noszenia jakiejś czapki do odwołania i potem z tym nakazem da zabawę Sajmon mówi i w trakcie tej zabawy każe zmienić czapkę, to czy nakaz noszenia poprzedniej czapki dalej obowiązuje? Bo dla mnie to jest niezrozumiałe i bezsensowne, ponieważ jeżeli  jest nakaz noszenia czapki,  zabawa wymaga wykonywania poleceń prowadzącego to polecenie zmienienia czapki jest niewykonalne w tym momencie, to wg mnie prowadzący nie ma prawa zabić więźnia. Regulamin mówi, że prowadzący musi dawać polecenia możliwe do wykonania, a gdy jest nakaz noszenia jakiejś czapki do odwołania oraz zabawa sajmon mówi to automatycznie rozkaz na zabawie sajmon mówi, dotyczący zmienienia czapki jest niewykonalny. Proszę o opinie

Edytowane przez OnlY NeW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakieś nakazy i zakazy, które dał Ci strażnik to MUSISZ je przestrzegać aż ich nie odwoła, czyli jak rozpocznie zabawę to nadal masz te zakazy i nakazy czyli jak np. Masz założoną czapkę zaciesz bo nakazał Ci strażnik, a rozpocznie zabawę w sajmon mówi i powie: "sajmon mówi załóż czapkę wiking" to nic nie możesz zrobić bo miałeś nakaz noszenia czapki zaciesz, tak samo jest ze skakaniem czy kucaniem :D

Myślę, że dobrze wyjaśniłem :)

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy nakaz i zakaz jest do odwolania. 

Gdy straznik wydaje polecenie "nakaz noszenie czapki zaciesz" masz ja miec na bani az do odwolania. 

Gdy straznik rozpoczyna zabawe w ostatnia/pierwsza reakcje lub nawet sajmon mowi i daje polecenie zdjecia czapki nie mozesz tego zrobic. No wlasciwie to mozesz ale zostaniesz wtedy zabity :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PIOTR_xD napisał:

Kazdy nakaz i zakaz jest do odwolania. 

Gdy straznik wydaje polecenie "nakaz noszenie czapki zaciesz" masz ja miec na bani az do odwolania. 

Gdy straznik rozpoczyna zabawe w ostatnia/pierwsza reakcje lub nawet sajmon mowi i daje polecenie zdjecia czapki nie mozesz tego zrobic. No wlasciwie to mozesz ale zostaniesz wtedy zabity :P

Napisałem to samo u góry -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nemo. napisał:

Jeśli masz jakieś nakazy i zakazy, które dał Ci strażnik to MUSISZ je przestrzegać aż ich nie odwoła, czyli jak rozpocznie zabawę to nadal masz te zakazy i nakazy czyli jak np. Masz założoną czapkę zaciesz bo nakazał Ci strażnik, a rozpocznie zabawę w sajmon mówi i powie: "sajmon mówi załóż czapkę wiking" to nic nie możesz zrobić bo miałeś nakaz noszenia czapki zaciesz, tak samo jest ze skakaniem czy kucaniem :D

Myślę, że dobrze wyjaśniłem :)

Pozdrawiam.

 

1 godzinę temu, PIOTR_xD napisał:

Kazdy nakaz i zakaz jest do odwolania. 

Gdy straznik wydaje polecenie "nakaz noszenie czapki zaciesz" masz ja miec na bani az do odwolania. 

Gdy straznik rozpoczyna zabawe w ostatnia/pierwsza reakcje lub nawet sajmon mowi i daje polecenie zdjecia czapki nie mozesz tego zrobic. No wlasciwie to mozesz ale zostaniesz wtedy zabity :P

/ale wy nie rozumiecie, że jeżeli w zabawie uczestniczy 10 osob dajmy na to, a jest nakaz noszenia jakiejś czapki, a w trakcie zabawy, która polega na wykonywaniu poleceń strażnika( jeżeli nie wykonasz giniesz),strażnik karze zmienić czapkę, to wg zasad zabawy wszyscy powinni zginąć bo nie wykonali polecenia. Chodzi mi ciągle o zabawę w sajmon mówi. Więc to jest bez sensu, żeby dawać na zabawie w sajmon mówi nakaz noszenia czapki do odwołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nemo. napisał:

Napisałem to samo u góry -.-

Temu panu trzeba wszystko tłumaczyc 2 razy bo nie rozumie.

3 godziny temu, OnlY NeW napisał:

/ale wy nie rozumiecie, że jeżeli w zabawie uczestniczy 10 osob dajmy na to, a jest nakaz noszenia jakiejś czapki, a w trakcie zabawy, która polega na wykonywaniu poleceń strażnika( jeżeli nie wykonasz giniesz),strażnik karze zmienić czapkę, to wg zasad zabawy wszyscy powinni zginąć bo nie wykonali polecenia. Chodzi mi ciągle o zabawę w sajmon mówi. Więc to jest bez sensu, żeby dawać na zabawie w sajmon mówi nakaz noszenia czapki do odwołania.

Nakazy i zakazy mają wyższy priorytet niż polecenie z zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozpoczęcie zabawy Sajmon mówi powinno anulować nakazy i zakazy, które były przed rozpoczęciem, bo tworzy to zbędny syf, ale moje zdanie dam wam do komentarza.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dodac jeden punkt do regulaminu.

"Nakazy i zakazy maja wyzszy priorytet niz polecenia z zabaw."

Ewentualnie inny punkt czyli propozycja shino

"Rozpoczecie zabawy w sajmon mowi automatycznie odwoluje wszystkie nakazy i zakazy. Podczas zabawy obowiazuje bezruch"

Osobiscie jestem za tym pierwszym

Edytowane przez PIOTR_xD
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktoś. napisał:

rozpoczęcie zabawy Sajmon mówi powinno anulować nakazy i zakazy, które były przed rozpoczęciem, bo tworzy to zbędny syf

Moim zdaniem lepsze jest wprowadzanie tego co mówi shino

Teraz czemu tak: juz wam tłumaczę. Ten podpunkt obowiązywał by do tylko i wyłącznie tej zabawy, czyli juz nie do np farmera. Zdecydowanie przyspieszylo by to prowadzenie zabawy w sajmona oraz inne. 

Dajmy na to taką sytuacje:

Jest normalny dzień. Strażnik prowadzi i jest ogólnie fajnie. Jest zakaz kucania i (jest wprowadzona reguła ze zakazy i nakazy są nad zabawami) zabawa w farmera. Farmer wybrany i jak wiemy owce muszą kucac. Ale ze strażnik zapomniał o punkcie, musi:

1 zakończyć zabawę 

2 odwołać zakazy i nakazy

3 rozpocząć zabawę 

Myślę ze wiecie o co mi chodzi. Nie jest to może jakoś dużo czasu, ale zawsze go zabiera, nawet trochę. 

Zapraszam do dalszej dyskusji na ten temat. 

Edytowane przez vabastian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, vabastian napisał:

Moim zdaniem lepsze jest wprowadzanie tego co mówi shino

Teraz czemu tak: juz wam tłumaczę. Ten podpunkt obowiązywał by do tylko i wyłącznie tej zabawy, czyli juz nie do np farmera. Zdecydowanie przyspieszylo by to prowadzenie zabawy w sajmona oraz inne. 

Dajmy na to taką sytuacje:

Jest normalny dzień. Strażnik prowadzi i jest ogólnie fajnie. Jest zakaz kucania i (jest wprowadzona reguła ze zakazy i nakazy są nad zabawami) zabawa w farmera. Farmer wybrany i jak wiemy owce muszą kucac. Ale ze strażnik zapomniał o punkcie, musi:

1 zakończyć zabawę 

2 odwołać zakazy i nakazy

3 rozpocząć zabawę 

Myślę ze wiecie o co mi chodzi. Nie jest to może jakoś dużo czasu, ale zawsze go zabiera, nawet trochę. 

Zapraszam do dalszej dyskusji na ten temat. 

W takim wypadku nie latwiej juz podczas zabawy, gdy straznik zapomnie odwolac kucania, po prostu powiedziec odwoluje zakaz kucania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shino mnie wyprzedził. Uważam podobnie. Są polecania do odwołania, i jak jest taka zabawa, to polecenia powinny się odwoływać.

Bo na logikę. Jest ten zakaz. Sajmon mówi założcie czapkę... i zabija tych co założyli? Sajmon przecież nie powiedział zakaz noszenia czapek.

Tak zwiezle mówiąc utrwalam tylko wypowiedź ktosia i vabastiana. 

Dodam, że ostatnia wypowiedź piotra jest czymś co powinno być wprowadzone od początku. Można nadawać i zakończyć polecenia w czasie zabawy.

Edytowane przez StyX
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie juz tak co Vabas czy Shino pisali to byłbym za tym by ogólnie na każdej zabawie można było odwoływać nakazy i zakazy bez kończenia jej czyli w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak już się bawimy w to co "uważam" to moim zdaniem rozpoczęcie każdej zabawy powinno odwoływać wszystkie polecenia przed. A po rozpoczęciu powinno się dawać nowe zakazy czyli np.  totalny bezruch (można też wprowadzić, że np. po rozpoczęciu zabawy jest od razu bezruch) i zakończenie zabawy = zakończenie wszystkich zakazów podczas zabawy i nowa karta. To moim skromnym zdaniem totalnie ułatwiłoby grę nowym graczom i robienie błędów innym, bo każdy wie na bieżąco jaki jest zakaz. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie bez sensu i wystarczy tylko ze w saimon mowi sie odwoluje. Dlaczego?

Bo na tym wlasnie polega jb, na tym by myslec i przy okazji sie bawic. Jest totalny bezruch ropzoczynam zabawe w pierwsza reakcje , polecenke podskocz, kto podskakuje ginie. Strażnik musi byc sprytny a takie zagrania to sa jedne z jego sztuczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja tam uważam jak piotr, jedynie na zabawach duży, typu simon, światełka, szkoła, quiz, farmer, itp.

Bo niby nowi gracze, ale sa też starzy gracze przyzwyczajeni do tego co jest i jak mielibyśmy, odwołane wszystko po rozpiczeciu zabawy (czy też ten bezruch po rozpoczeciu zabawy), to zrobiło by się zamieszanie.

Edytowane przez StyX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że jeżeli zabawa wymaga słuchania poleceń strażnika, a jest dajmy na to totalny bezruch, przy którym straznik da polecenie Szymon mówi podskocz i nikt nie podskoczy to wszyscy powinni zginąć. Natomiast gdy jest bezruch i zakaz skakania i straznik da to samo polecenie czyli sajmon mówi podskocz, i wszyscy podskocza, to wtedy gdy straznik zabije więźniów powinien dostać slay, za masowy freekill. Dlaczego? Bo zabawa wymaga słuchania poleceń strażnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie wy piszecie bo nowym graczom... starym graczom... ALE! Wszystkich traktujemy tak samo tam mówi regulamin, wiec ustalmy jeden regulamin do którego stosować będzie musiał się każdy bo jeśli wejdzie się na serwer automatycznie akceptuje się regulamin.

Moim zdaniem powinno być trochę trudniej jak mówi Piotr i zostawił bym jak jest bo nie doszukujmy się błędów w tym regulaminie, od początków tego jailbreaka było tak, że polecenia strażnika względem zabaw są niepodważalne, co tyczy się tych czapek czyli jak rozpocznie ktoś zabawę w Sajmon mówi, a wcześniej mialeś nakaz noszenia CZAPKI ZACIESZ, to za ch... nie możesz jej zdjąć, a w trakcie zabawy nie może Ci odwołać tego nakazu.

Te zasady zna prawie każdy do perfekcji, a wy na siłę próbujecie je zmienić. Nie po to @Zygi @JayMcKenzie @Domellenel i Gangus dopracowywali regulamin żeby po tym z nim walczyć.

#ZimnaWodaNaTwarz

Pozdrawiam mocno :D

 

 

 

@Ktoś. @vabastian

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności