Skocz do zawartości

Skarga


James0v

Rekomendowane odpowiedzi

Nick: James0v
Data zdarzenia: 18.03
Osoba/y na którą chcesz złożyć skargę: Shino
Opis Sytuacji: Jeśli już przyczepiamy się szczegółów to raz, mój ban trwał więcej niż 24h tak, jak zostałem poinformowany w swoim warnie, zbanować było łatwiutko ale zadbać o to żeby mój ban nie wykraczał po za ustalony czas wymagało już zbyt wielkiej roboty i  to byłoby tylko niepotrzebne zaprzątanie sobie głowy. Prawdopodobnie gdybym nie napisał do Kasi, siedziałbym zablokowany dłużej. Tutaj pojawia się moje pytanie, za co jest druga blokada na SB. 18.03 godzina 21:00 proszę przeczytać całą konwersację i wskazać mi wiadomość odpowiadająca punktowi w regulaminie. Nie wyszedłem po za ramy regulaminu żebyś Kaśka pisała mi takie gówno jakie podam w dowodach. Jak zwykle ukarana jedna strona co jest klasykiem na tej sieci, bo niby dlaczego i jak mielibyście ukarać moderatora, już nie będę się przyczepiać tego, że masz jakiś problem do ludzi, którzy mnie wychowali bo przecież sam nawyzywałem Cię na TS'ie ale to już jest inna historia a przede wszystkim było to po fakcie, więc za tamto  odpowiem na serwerze jeśli zajdzie taka potrzeba. Pominąłem jeszcze sam początek, otóż moje zdjęcie w tle zostało usunięte, jakim prawem? Przecież to cytat - w takim razie, jeśli mi utrudniono "poruszanie się po forum" to teraz proszę nadać warna dla każdej osoby temacie "cytaty", które znaku cytatu nie dostawiły do wypowiedzi a widnieją na nich przekleństwa - cytuję Cię Kaśka "Przecież ma być sprawiedliwość". Teraz kombinujcie, powodzonka

Dowód: Gówno Kasiu, to mnie obchodzi co będziesz miała do powiedzenia w tej skardze, która zostanie rozstrzygnięta z wynikiem 1:0 dla rang wyższych, tyle pożytku z tego, że graczę popatrzą na to, co tutaj się dzieje ;)

APig1v6.png

  • Like 2
  • Zmieszany 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Nie wiem niestety jaki był ten cytat (wyślij na PW), ale uważam, że w sytuacji gdy nie obrażał on danych osób lub grupy osób, to nie powinien zniknąć. 

 

Kolegę wyżej (ukryty post) widzę poniosło i postanowił bawić się w przedszkolaka, rzucającego skrótami. Nie interesuje mnie powód, takie coś będzie nagradzane warnem lub banem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale tylko w niektórych kwestiach. 

 

Bloka dostałeś za to, że od razu po odblokowaniu zacząłeś się tam spinać w kierunku Zygusia. Jak każdy teraz chce sprawiedliwości, ty też, to jak miałam na to nie zwrócić uwagi? 

 

Jestem tu zawsze kiedy mogę. Każdy ma swoje życie i tak, nie zawsze wszystko zauważę. Jednak jest ciągle ze mną kontakt. Nawet opcja zgłoś. Jednak tylko część potrafi z niej korzystać. Każdy zauważy, nikt o tym nie poinformuje. 

Według mnie, blok się należy. A czemu? Bo mimo wcześniejszego  bloka, nie zmieniłeś swojego zachowania względem tej samej osoby. 

Na twoją niekorzyść jednak działa to jak na to zareagowałeś. Jak? Nie wiedząc kto cię zablokował, od razu zacząłeś się spinać do Shino. 

 

W sumie nawet nie wiem jak na to tu odpisać, bo dla mnie to dosyć jasna sprawa. Sprowokował to dostał bloka. Ja inaczej na to nie zareaguję. 

 

Trochę odbiegnę od tematu. 

Nie ma tu równych i równiejszych. Przecież ja z Tomkiem się dobrze znam, jakbym tu omijała znajomych to nie było by teraz nawet tej skargi. 

Nie mam na forum dobrych znajomych. Osoby z którymi rozmawiam na co dzień to osoby tylko i wyłącznie dla mnie bliskie dla których to forum nie jest ważne. 

Każdy wie z kim siedzę na ts. To można zobaczyć. Też wszyscy zauważyli(chyba), że na ts nie lubię rozmawiać o forum. Specjalnie wczoraj zostałam dłużej tam, żeby to rozwiązać. Jednak, mogłam załatwić to przez forum i czekać na to co każdy powie. 

 

Co do końcówki, to ty mi tu nie wyjeżdżaj z graczami, to nie ja buduję tu atmosferę, bo mało się odzywam. Atmosfera wychodzi od zwykłych użytkowników. To wy ustalacie jak jest. Ja tylko pilnuję. Dlatego też zareagowałam. 

 

Może nie zawarłam tu wszystkiego, ale to co chciałam jest. 

 

 

@Paweł. Napisałam podniesionym tonem dwa razy(tylko, że nigdy nie było to wulgarne, jednak zawsze zachowywałam kulturę w wypowiedzi, a teraz każdy będzie mi wypominał, bo napisałam "gówno"). Tak potrafię się unieść, ale nie wyzywam i nie jest to niesmaczne. Zanim coś napiszę, zawsze i tak się zmienia to co miałam na początku napisać. I tak to co tu  trafia, to tylko 1/5 tego co serio sądzę. 

@WOJTASIK Na twój komentarz czekałam najbardziej, a czemu wiedziałam, że się wypowiesz? Bo, działanie którego nie był  pewny Shino, zawsze docierało do mnie, żebym mu w tym doradziła. To nie tylko jego samodzielne działanie. A było to często związane z tobą i byłam pewna tego, że masz o to problem.

Każdy mi wypomni, a wam to już nic nie można, bo od razu, że się czepiam. Może od razu odejdę to nikt was nie będzie upominał?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Kasia momentami chyba zapomina, że jako administrator powinna być bardziej stonowana. Czasami jej odzywki (jak ta u góry), wykraczają poza bariery bycia normalnym administratorem forum. Ja rozumiem, że ktoś może być poirytowany, mieć gorszy dzień, ale nie może to wpływać na sposób Twoich wypowiedzi Katarzyno, bo to po prostu wygląda nieprofesjonalnie i zakładam, że ten "tekst", był po prostu kolejną klepką, która złożyła się na tę skargę. Pamiętam, jak za czasów, gdy ja byłem moderatorem, za zbyt ostry pojazd dałem sobie sam warna, bo zdałem sobie sprawę, że przesadziłem. Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę by Kasia dała sobie warta, bo to nie miałoby istotnego sensu, ale fajnie byłoby jakby wyżej wymieniona osoba przemyślała te swoje "odzywki", bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby coś takiego miało trwać. 

Być może jestem ostatnią osobą według niektórych, jeśli chodzi o wytykanie czyiś błędów (especially rangi wyższej), ale wierzcie mi lub nie, pomimo moich własnych nieetycznych zachowań, wiem na czym polega profesjonalizm. 

Nie chcę też żeby to zabrzmiało, jak jakiś najazd na Kaśkę, bo osobiście nic do niej nie mam, ale tylko do sposobu odzywania się zawartego wyżej, a dodam, że nie jest to pierwszy raz, a nie będę teraz szukał w pamięci (lub historii czatbox'a) więcej takich tekstów, bo nie da się ukryć, że one były. 

Bycie administratorem zobowiązuje też to zachowania pewnych zasad netykiety, żeby wiadomości do adresatów nie miały charakteru wręcz ofensywnego, tylko pouczający. 

To tyle ode mnie.  

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lecimy dalej, skoro @James0v napisał skargę, nie chce mi się tworzyć kolejnej, więc dodam tu coś od siebie, co do Shino.

 

 

Jako, iż jestem adminem diablo, rozpatrywałem skargę NA GRACZA ( NIE ADMINA ), uważam, że skoro mam prawo, a nawet obowiązek banowania graczy, którzy łamią regulamin, to i mam prawo też zbanować gracza właśnie za daną skargę ( czyli rozpatrzyć ją ). Napisałem w tym temacie (post ukryty przez @Shino) "Brak dowodów, proszę o wstawienie demka", następnie dodałem, że "proszę o zamknięcie tematu z powodu braku dowodów" ( rozmawiałem z graczem na PW, powiedział, że jednak dowodów nie dostarczy bo mu się nie chce ) - moje psoty zostały ukryte, ja się pytam z jakiego powodu? Drogi moderator odpowiada, że nie jestem opiekunem serwera, że nie mogę rozpatrzyć skargi. To teraz tak, skoro nie jestem opiekunem, to wychodzi na to, że nie mogę banować graczy, którzy łamią regulamin. Tak samo jak ktoś skarży się na u@ to może tylko opiekun zbanować? Idąc takim tokiem myślenia - admini są nie potrzebni, bo nic nie mogą. Więc ja się pytam, z jakiego powodu ukryto moje posty. 

Kolejna rzecz, bardziej do tego tematu, a dokładniej screena, który wrzucił @James0v

6 godzin temu, Kasia! napisał:

Co do końcówki, to ty mi tu nie wyjeżdżaj z graczami, to nie ja buduję tu atmosferę, bo mało się odzywam. Atmosfera wychodzi od zwykłych użytkowników. To wy ustalacie jak jest. Ja tylko pilnuję. Dlatego też zareagowałam. 

Po screenie stwierdzam, że całe szczęście, że mało się odzywasz, ale to mało mogłoby być w kulturalniejszy sposób? Wymagasz kultury od innych, a sama się w porządku nie zachowujesz. Pokazałaś właśnie, że nie Ty budujesz atmosferę, "atakując" użytkownika. Pokazałaś też, jak pilnujesz. Pokazałaś również jak reagujesz! Zasłużyłaś na order administratora forum 2k18 ! 

P.S: Ja dostałem warna za PW do shino, że ma, cytuję: "Spoko, nie będę dyskutował z kimś takim, za niski iloraz inteligencji", ale nooo cóż, ja to nie Kasia.

Sztos ;d

Edytowane przez WOJTASIK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
22 godziny temu, James0v napisał:

Jeśli już przyczepiamy się szczegółów to raz, mój ban trwał więcej niż 24h tak, jak zostałem poinformowany w swoim warnie, zbanować było łatwiutko ale zadbać o to żeby mój ban nie wykraczał po za ustalony czas wymagało już zbyt wielkiej roboty i  to byłoby tylko niepotrzebne zaprzątanie sobie głowy.

Nie ma opcji, która powodowałaby bana na określony czas, a następnie sama go zdejmowała, a więc dany moderator sam musi to zdjąć. Nie uważam by był to celowy błąd, mający na celu utrudnić Ci dostęp do SB.

22 godziny temu, James0v napisał:

Prawdopodobnie gdybym nie napisał do Kasi, siedziałbym zablokowany dłużej

No właśnie. Po rozmowie na PW ban został zdjęty, a więc nie bardzo rozumiem tego czepiania się. To nie jest tak, że mamy czas ustalony w aplikacji, a sami nadajemy/zdejmujemy bany.. Nie czepiajmy się o takie rzeczy, bo to nie jest praca, tutaj ludzie robią za darmo, a więc nie muszą spędzać 24/7.

22 godziny temu, James0v napisał:

Tutaj pojawia się moje pytanie, za co jest druga blokada na SB. 18.03 godzina 21:00 proszę przeczytać całą konwersację i wskazać mi wiadomość odpowiadająca punktowi w regulaminie. Nie wyszedłem po za ramy regulaminu żebyś Kaśka pisała mi takie gówno jakie podam w dowodach. Jak zwykle ukarana jedna strona co jest klasykiem na tej sieci, bo niby dlaczego i jak mielibyście ukarać moderatora, już nie będę się przyczepiać tego, że masz jakiś problem do ludzi, którzy mnie wychowali bo przecież sam nawyzywałem Cię na TS'ie ale to już jest inna historia a przede wszystkim było to po fakcie, więc za tamto  odpowiem na serwerze jeśli zajdzie taka potrzeba

 

11 godzin temu, Kasia! napisał:

Bloka dostałeś za to, że od razu po odblokowaniu zacząłeś się tam spinać w kierunku Zygusia. Jak każdy teraz chce sprawiedliwości, ty też, to jak miałam na to nie zwrócić uwagi? 

To kto w końcu zaczął? Jeżeli doszło do sytuacji, w której sam prowokujesz, to chyba logiczne, że ban został nadany ponownie i nie wiem czemu się oto wykłócasz. Nie chcę na forum wysłuchiwać czyiś prywatnych kłótni czy też jakiś prowokacji, bo od tego macie inne komunikatory, gdzie możecie wygarnąć sobie wszystko co chcecie. Ja już dawno mówiłem/pisałem, że osoby, które notorycznie będą prowadziły jakieś prywatne sprzeczki, będą banowane najpierw czasowo, a potem permanentnie, bo nie zamierzam wysłuchiwać ciągle tego samego po zdjęciu bana.

22 godziny temu, James0v napisał:

Pominąłem jeszcze sam początek, otóż moje zdjęcie w tle zostało usunięte, jakim prawem? Przecież to cytat - w takim razie, jeśli mi utrudniono "poruszanie się po forum" to teraz proszę nadać warna dla każdej osoby temacie "cytaty", które znaku cytatu nie dostawiły do wypowiedzi a widnieją na nich przekleństwa - cytuję Cię Kaśka "Przecież ma być sprawiedliwość". Teraz kombinujcie, powodzonka

Jeżeli chodzi o cytat, a raczej o całą sytuację związaną z tymi cytatami, to przyznam rację, ponieważ zdarzały się sytuacje, w których nie reagowano na tego typu rzeczy, mimo iż także zawierały w sobie wulgaryzmy (najczęściej przez niedopilnowanie, zarówno moje, jak i Shino/Kasię). Wina w dużej części leży tutaj po mojej stronie i uważam, że tutaj trzeba będzie nad tym jeszcze trochę popracować, zwłaszcza, że ciągle pojawiają się nowe przepisy, które mogą utrudnić w przyszłości prowadzenie forum.

Tutaj chciałbym przeprosić zarówno w ich, jak i swoim imieniu, bo jednak było to nie fair i powinieneś zostać poinformowany na PW, że takie coś nie powinno było znaleźć się na Twoim awatarze lub sygnaturce/podpisie/statusie.

 

22 godziny temu, James0v napisał:

Dowód: Gówno Kasiu, to mnie obchodzi co będziesz miała do powiedzenia w tej skardze, która zostanie rozstrzygnięta z wynikiem 1:0 dla rang wyższych, tyle pożytku z tego, że graczę popatrzą na to, co tutaj się dzieje ;)

Co do zrzutu ekranu, który został przedstawiony,
Tutaj także masz rację i rozmawiałem już o tym z Kasią, ponieważ taka wiadomość nie powinna była się pojawić na forum. Oczywiście chciałbym przeprosić, bo to co zostało napisane przekracza pewne normy, które sami ustalamy i których MY jako administracja powinniśmy się trzymać "mocniej" niż każdy inny użytkownik forum.

Reszty akurat nie będę komentował, ponieważ osoby piszące w ten sposób najczęściej same tworzą większy syf.

 

5 godzin temu, WOJTASIK napisał:

Jako, iż jestem adminem diablo, rozpatrywałem skargę NA GRACZA ( NIE ADMINA ), uważam, że skoro mam prawo, a nawet obowiązek banowania graczy, którzy łamią regulamin, to i mam prawo też zbanować gracza właśnie za daną skargę ( czyli rozpatrzyć ją ). Napisałem w tym temacie (post ukryty przez @Shino) "Brak dowodów, proszę o wstawienie demka", następnie dodałem, że "proszę o zamknięcie tematu z powodu braku dowodów" ( rozmawiałem z graczem na PW, powiedział, że jednak dowodów nie dostarczy bo mu się nie chce ) - moje psoty zostały ukryte, ja się pytam z jakiego powodu? Drogi moderator odpowiada, że nie jestem opiekunem serwera, że nie mogę rozpatrzyć skargi. To teraz tak, skoro nie jestem opiekunem, to wychodzi na to, że nie mogę banować graczy, którzy łamią regulamin. Tak samo jak ktoś skarży się na u@ to może tylko opiekun zbanować? Idąc takim tokiem myślenia - admini są nie potrzebni, bo nic nie mogą. Więc ja się pytam, z jakiego powodu ukryto moje posty. 

Admin w takiej sytuacji ma prawo zbanować gracza, ale nie jest osobą decydującym o tym kto i kiedy zamyka skargę, ponieważ nie jest moderatorem forum lub danego działu.

To jest taka sama sytuacja jak z tymi tematami łamiącymi regulamin lub działem z banami.

W tego typu sytuacjach każdy użytkownik/admin zobowiązany jest do tego by zgłosić temat, ponieważ on sam nie ma praw do zablokowania tematu. Pisanie wiadomości w stylu "Zamknijcie temat" to pusty post, który nic nie wnosi, a więc jest spamem i powinien być traktowany jako spam, a więc nagradzany zostaje warnem.

Ty w tej sytuacji powinieneś był zgłosić temat, ponieważ nie było tam żadnych dowodów, a Ty sam nie jesteś osobą odpowiedzialną za zamykanie tematów i decydowaniem o tym kto to może zrobić, a kto nie, a więc warn został nadany słusznie, ponieważ stworzyłeś pusty post, zamiast ten temat zamknąć. Działa to tak samo jak w przypadku tematów łamiących regulamin, za które też otrzymuje się warna, jeśli tworzymy w nich aktywności, dodając post, ponieważ Wasze wiadomości nie spowodują tego, że zobaczy to moderator, a raczej inny, zwykły użytkownik, tak więc podbijacie treść łamiącą regulamin. Po to jest na forum opcja zgłaszania danej treści by z niej korzystać, a więc powinieneś był z niej korzystać. Nikt nie zabrania reagować adminom na takie skargi, ale admin nie ma prawa decydować o tym kiedy temat ma być zamknięty, ponieważ nie jest osobą decydującą o tym. Nie było zgłoszenia, został napisany pusty post, który traktowany jest jako próba nabicia posta, a więc łamie to regulamin.

 

Post @Leśny został ukryty z prostego powodu, nie wprowadzał on nic nowego do tej dyskusji, a więc nie było żadnych podstaw by go tutaj zostawić. To taka sama sytuacja co w dziale dd2, gdzie zdarzało i zdarza mi się często ukrywać lub warnować osoby za to, że w przypadku większych skarg piszą tam osoby, nie mające nic wspólnego z danym tematem lub takie, które nie dodają nic. Ich posty nic nie zmieniają, bo są tym samym co napisała osoba wyżej, a więc po co miałyby się znajdować? Jeżeli mówimy tutaj o sprawiedliwości, to właśnie to jest ta tzn sprawiedliwość.

Zostało mu to wyjaśnione w prywatnej rozmowie.

 

Skarga przyjęta, poza tym banem i warnem. Jeżeli uważasz nadal, że nie prowokowałeś i nie kłóciłeś się z nikim, to możesz napisać do mnie na PW.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności