Skocz do zawartości

Propozycje zmian w regulaminie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo regulamin jest na bieżąco aktualizowany. Robiąc zmiany w nim, czasami i tak czegoś brakuje lub jest to niezrozumiałe. W tym temacie możecie mi pomóc jak i innym graczom pisząc propozycje co można w nim zmienić lub dodać.
Link do regulaminu: Tutaj

Proszę o zastosowanie się do poniższego wzoru:

Zmiana bierzącego punktu w regulaminie:


Punkt z regulaminu(Numer, treść):
Propozycja zmiany punktu podanego wyżej:

Dodanie nowego punktu:

Nowy punkt w regulaminie(numer):
Treść nowego punktu:

Proszę o propozycje które mają sens, każda propozycja dodania lub zmiany czegoś w regulaminie bez uzasadnienia będzie ukrywana. Przed napisaniem pomyśl dwa razy oraz przeczytaj dokładnie regulamin ,żeby jeden punkt nie wykluczał innego.

 

Edytowane przez offen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy punkt w regulaminie(numer): 9.15
Treść nowego punktu: jeżeli nie ma żadnego chętnego do wejścia do ct admin/guard ma obowiązek iść do ct

 

To na pewno wprowadzę, tylko w innej wersji

Edytowane przez Gemciu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogą być propozycje do usunięcia jakiegoś punktu? :)

Cytat

3.21 Więźniowie mają zakaz zbuntowania się za pomocą broni wyrzuconej przez przerzuconego strażnika, gracz może zostać za to ukarany slayem/kickiem/banem.

Czemu więzień musi być odpowiedzialny za niewłaściwe zachowanie strażnika lub nieumiejętne przerzucenie strażnika przez członka administracji skoro obowiązkiem osoby takiej rangi jest:

Cytat

9.1 Utrzymać i odpowiadać za porządek na serwerze

Lub

Cytat

9.8 Admin oraz strażnik nie może wykorzystywać swoich przywilejów w celach własnych jak i również aby upraszczać grę swojemu teamowi

Jak dla mnie (3.21) do usunięcia

----------------

Cytat

5.25 Zabawa Sajmon mówi może być zrealizowana tylko wtedy, kiedy jest ona umieszczona na mapie bądź gdy gracz wybierze ją z pierwszej reakcji.

Dlaczego?
"Sajmon mówi" można prowadzić nawet gdy nie ma miejsca specjalnie wyznaczonego na mapie 
A skoro "Quiz", "Sąd" czy "Mam Talent" są zależne od prowadzącego czy się odbędą czy nie, to czemu ta zabawa musi być zależna od gracza-więźnia?

Dlatego IMO do usunięcia również

  • Like 6
  • Smutny 1
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KonWoy napisał:

A mogą być propozycje do usunięcia jakiegoś punktu? :)

Czemu więzień musi być odpowiedzialny za niewłaściwe zachowanie strażnika lub nieumiejętne przerzucenie strażnika przez członka administracji skoro obowiązkiem osoby takiej rangi jest:

Lub

Jak dla mnie (3.21) do usunięcia

----------------

Dlaczego?
"Sajmon mówi" można prowadzić nawet gdy nie ma miejsca specjalnie wyznaczonego na mapie 
A skoro "Quiz", "Sąd" czy "Mam Talent" są zależne od prowadzącego czy się odbędą czy nie, to czemu ta zabawa musi być zależna od gracza-więźnia?

Dlatego IMO do usunięcia również

3.21 Jest to punkt, który wprowadził poprzedni opiekun, z tego co pamietam była jakaś niepisana zasada ,że za to jest ban, ogólnie wiele takich zasad było. Słuszna uwaga ,że właśnie ten punkt jest tak naprawdę sprzeczny z tym obowiązkiem utrzymania porządku na serwerze. Pomyślę nad usunięciem tego lub zmianą na coś sensowniejszego.

5.25 Z tego co pamiętam ten punkt został wprowadzony przez to ,że tą zabawą wybijali po prostu graczy na początku rundy. Chcę to usunąć przy najbliższej okazji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam kilka takich spraw/propozycji, które pomogą trochę pomóc zarówno administracji jak i normalnemu graczowi o ile zostaną dodane do regulaminu. Chodzi o to, że na serwerze rodzą się spory o niby proste rzeczy a tak naprawdę można powiedzieć, że każdy ma swoje własne zdanie o tym i wszyscy robią co innego. Sam się zastanawiam nad tym i co chwile potrafię się kogoś zapytać jak to jest. 

Punkt w regulaminie: 4.17

Nie jest dokładnie określony.  

Cytat

4.17 CT ma zakaz zabijania więźniów w celach, chyba że więzień nie wykonuje poleceń lub łamie zakaz.

To jest kompletnie źle opisane. Równie dobrze po przeczytaniu tego mógłbym od razu zabijać za to że gość na totalnym bezruchu się lekko ruszył. Ale z drugiej strony ktoś może powiedzieć, że "no przecież są karniaki", bo jest przecież punkt 1.11, ale nie jest napisane ŻE TRZEBA KARNIAKOWAĆ W CELI.

Cytat

1.11 Strzał ostrzegawczy (karniak) ~ 1-2 strzały w ciało więźnia. Nie może on być wymierzony w głowe oraz z broni takich jak: snajperka, shotgun, deagle oraz rewolwer

Proponuję zmienić punkt 4.17

CT musi dać strzał ostrzegawczy w ciało (karniak) więźniowi niewykonującemu poleceń, chyba że więzień łamie zakaz. (patrz pkt. 1.11)

Kolejna rzecz. Co z tą pozycją buntu? Już mi się myli jak to jest. Wiem, że można dać gdy jest bunt, ale można za nią zabijać? Dla mnie jest to po prostu nakaz, więc powinien być za to ten karniak a nie od razu strzał w głowę.

Mógłby brzmieć tak:

Prowadzący może dać pozycje buntu w celi tylko wtedy, gdy jeden z więźniów się zbuntował. Więźniowie, którzy nie mają pozycji buntu mogą zostać zabici/ muszą dostać strzał ostrzegawczy.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.11 To jest tylko opis karniaka jak wyglądać powinien oraz z czego można go wykonać.

4.17 Powinien być sprecyzowany aby się nie przyczepić i zmienić go na to że w celi stosuje się karniaki zawsze poza zakazami oraz pozycja buntu uznać jako zakaz za który można w celi zabić oraz pozycje buntu zawsze powinno się móc dać 

Do tego odemnie usunięcie możliwości blokowania dla wardena tt gdy ktoś się zbuntował dla mnie to jest gruba przesada pomimo obostrzeń jakie są wokół tego bo to zabija jaila do reszty i jego urok.

Edytowane przez ZbigniewStonoga
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowy punkt w regulaminie(numer): 6.18
Treść nowego punktu:
6.18 Przy wyborze życzeń obowiązuje tzw. Kolejka życzeń. 

Przykład: Jeżeli więzień w poniedziałek wybiera zabawę na środę, to wtorek inny więzień nie może wziąć duszka/FD/zabawę na ten sam dzień co poprzednia osoba. W przypadku gdy osoba wybierze FD lub duszka i uniemożliwi wykonanie wcześniejszego życzenia, administrator lub strażnik może zabić taką osobę i oddać jej życzenie w następnym możliwym dniu.

Na serwerze jest taka zasada i dobrze to funkcjonuje, myślę że warto wpisać to do regulaminu w celu uniknienia nieporozumień wśród graczy. Forma w jakiej to zostanie wpisane może być inna, chciałem przedstawić zamysł tej propozycji.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Gemciu said:

przypadku gdy osoba wybierze FD lub duszka i uniemożliwi wykonanie wcześniejszego życzenia, administrator lub strażnik może zabić taką osobę

Jeszcze trzeba by było dopisać co robić z tymi, co dostają ducha/fd z kontrabandy.

Edytowane przez PortiZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PortiZ napisał:

Jeszcze trzeba by było dopisać co robić z tymi, co dostają ducha/fd z kontrabandy.

Ci gracze nic zlego nie zrobili wiec powinno wygladac tak: Jezeli gracz dostanie fd/duszka z kontrabandy to admin ma prawo poprosic ta osobe, zeby sciagnac jej fd/duszka. Jezeli osoba sie zgodzi to ma na to prawo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może jakaś aktualizacja taryfikatora banów oraz zabaw w regulaminie?

Pousuwać podpunkty, które się powtarzają, dodać coś, przenieść, zmienić itd...

Pozwolę sobie wypisać podpunkty w taryfikatorze, które się powtarzają:

pkt 8.21 oraz 9.7

pkt 8.18 oraz 9.5

pkt 8.19 oraz 9.3

Tutaj które wymagają przeniesienia:

8.4 oraz 8.5 do "Bany na ct"

Do Taryfikatora proponuje dodać:

Nieumiejętna gra po stronie ct - 1 dzień bana na ct. (ewentualnie) -> 7 dni bana na ct -> Perm na ct.

Brak kultury na FK - 1 dzień

Za brak mutacji rzadko banujemy z bomby permanentnie, wiec proponuję dopisać coś w stylu: Upomnienie -> 30 minut mute -> 2h mute -> 1 dzień mute -> perm.

Za "prowokowanie więźniow" proponuje dopisać: Upomnienie -> Ban na 1 dzień

Za "mylenie więźniów": Upomnienie -> ban 3 dni 

A jeżeli chodzi o zabawy to dopisać...

Zabawy które nazywają się "Polowanie" oraz "Survival"

W nagłówku "12. Opis zabawy oraz zasady" można zauważyć że nie ma opisanych wszystkich zabaw.

Edytowane przez Suiryu
błędy se poprawiałem tak o.
  • Like 3
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja bym dodał takie coś że za bunt dostaje się bana na 30 min. Terrorysta by mógł zabić ct kiedy go prowokuje nie dawno sobie wszedłem na pewnien serwer jb i tam takie coś obowiązywało więc  by też wzrosła liczba graczy moim zdaniem. 

  • Zmieszany 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

-wprowadzenie zakazu kampienia w celi na zabawie - "polowanie" 

-wprowadzenie zakazu zatrzymywania sie na bunnyhopie

-usnuniecie 6.17  (...) Jeżeli jest kilka osób z FreeDay'em(z życzenia) to wszystkie muszą wyrazić chęć powrotu. W przeciwnym wypadku prowadzący nie ma prawa zabrać FD tylko jednej osobie.  - nie każdy chce wracać i niekiedy cięzko sie dogadać, więc proponuje, aby każdy sam decydował kiedy chce wrócić. 

 

 

Edytowane przez |MajK|
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, |MajK| napisał:

-wprowadzenie zakazu kampienia w celi na zabawie - "polowanie"

Dodamy

3 godziny temu, |MajK| napisał:

-wprowadzenie zakazu zatrzymywania sie na bunnyhopie

Dodamy po prostu nakaz bhopowania lub skakania.

3 godziny temu, |MajK| napisał:

-usnuniecie 6.17  (...) Jeżeli jest kilka osób z FreeDay'em(z życzenia) to wszystkie muszą wyrazić chęć powrotu. W przeciwnym wypadku prowadzący nie ma prawa zabrać FD tylko jednej osobie.  - nie każdy chce wracać i niekiedy cięzko sie dogadać, więc proponuje, aby każdy sam decydował kiedy chce wrócić.

Jeżeli tak chcecie to usuniemy lub zmienimy ten punkt. 
Dziękuje za propozycje.

  • Like 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • offen zmienił(a) tytuł na Propozycje zmian w regulaminie
  • 4 tygodnie później...

Witam, moja propozycją jest dodanie do regulaminu zasady mikrofon po mutacji siedząc na serwerze odczułem bardzo duży dyskomfort związany z tym . Bez tego punktu osoby bez mutacji nadużywają mikrofonu notorycznie nie mają praktycznie żadnych zahamowań podczas tego gdy nie ma administracji .(demko dla przykładu) Dam pewien przykład gdy na serwerze rozmawiają dwie osoby bez mutacji jest dużo większy "rozpiździel" niż jak robią to osoby z mutacja bynajmniej ja to tak odczułem . Zważając na to że na każdym innym serwerze z cs-classic takowy punkt w regulaminie jest to na naszym jb też by mógł się znaleźć i przez to gra była by o wiele bardziej przyjemna . Nie mówię tu o twardych zasadach że ktoś gada odrazu pmute tylko po prostu uciszanie ich było by rozwiązaniem może po kilku ostrzeżeniach mógłby wlecieć mute (dać palec wezmą całą rękę)

DEMKO http://782202.node33.pukawka.pl/dem-workshop_934249546_jb_avalanche_csgo_b8d-1599935760-1599938496.zip

  • Like 5
  • Zmieszany 1
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c9nn uważam że jest to poniekąd dobry pomysł ponieważ osoby z tego dolniego zakresu wiekowego nie mógłby wydzierać nadluzywac itd a poniekąd zły pomysł ponieważ 80 %serwera to po prostu dzieci nie ma jak kiedyś gdzie słyszałeś same głosy  z górnego zakresu wiekowego ponadto będzie trochę Toxic bo każdy będzie darł mordę ze MIKRO PO MUTACJI więc nie wiem ale obiektywnie mówiąc jestem Za

(

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności