Skocz do zawartości

Komputer chodzi głośno


WhiteBlood

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, tak jak w temacie.
Mam problem, gdyż PC chodzi głośno i psuje mi trochę wokal przy nagrywaniu numerów. 

Ogólnie to jest dziwnie, bo wyczyściłem go z kurzu, wymieniłem pastę - tak po prostu, mimo że chodził bardzo dobrze i teraz chodzi głośniej.
Dodam, że w BIOS'ie ustawiłem tryb Windows'a oraz procesora na SILENT (do wybrania są jeszcze opcje normal i turbo jakieś). Na normal to już w ogóle chodzi jak traktor.
Wiem, że starsze AMD z tego słynie, ale nie chodził tak głośno. Proszę o radę, co mam zrobić żeby komputer na trybie Normal chodził cichutko. Jakieś wiatraki kupić inne czy co... Irytujące.

Specyfikacja komputera:

image.png.513e306abc51e0dfd9e61e46075ff555.png

image.png.a3d76368e5897c01f03535f5e4f997c7.png

image.png.beda370b7f4872f61982e978c4b4435f.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WhiteBlood napisał:

Procek skacze sobie do 80 prawie, jedyne co mam włączone obecnie to yt w 360p xD
 

image.thumb.png.6ba66728ab770974201757b4ff918989.png 

Wentylator od procesora robi taki hałas z tego co tutaj widać. Możesz go jeszcze odpiąć(kabelek) i sprawdzić czy hdd nie jest taki głośny dla pewności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zimny. napisał:

Wentylator od procesora robi taki hałas z tego co tutaj widać. Możesz go jeszcze odpiąć(kabelek) i sprawdzić czy hdd nie jest taki głośny dla pewności. 

Mniejsza oto, że kabel wygrał walkę.

Jeśli to wentylator od procka to musze zmieniać procek, co za tym idzie - płytę główną i RAM-y czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WhiteBlood napisał:

Jeśli to wentylator od procka to musze zmieniać procek, co za tym idzie - płytę główną i RAM-y czy jak? 

Pierw należało by wyciagnąć procka, zmienić na nim paste i dokladnie wyczyścić chłodzenie. Jeżeli to nie pomoże w gre wchodzi zmiana samego chłodzenia

Edytowane przez Zimny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zimny. napisał:

Pierw należało by wyciagnąć procka, zmienić na nim paste i dokladnie wyczyścić chłodzenie. Jeżeli to nie pomoże w gre wchodzi zmiana samego chłodzenia

Pisałem wyżej, czyściłem wszystko i nakładałem nową pastę.
Zmiana chłodzenia załatwi sprawę i komp będzie cichutki? 

 

//edit

@Zimny. takie chłodzenie by stykło? 

https://www.x-kom.pl/p/291318-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-120-mm.html?fbclid=IwAR39soTk3cygLuWWDl-ms313XnWCLJMu3b7-a0WcGq9oMlJ9QKsNiimqLqw

Edytowane przez WhiteBlood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WhiteBlood napisał:

takie chłodzenie by stykło? 

Będzie git, ale czy zmiana chłodzenia wyeliminuje problem - nie jestem do końca pewny, bo to troche dziwne ze procesor się tak grzeję(bez obciążenia). Ale chłodzenie pasuje pod większość socketow więc się nie zmarnuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Shino zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności