Skocz do zawartości

[JB CS:GO] Propozycje Ogólne


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, jogi napisał:

Po drugie usunąć te wielkie mapy na których nie idzie nic ogarnąć.

Nie rozumiem takiego myślenia, po co wywalać takie spoko mapki, skoro można dać jakieś propozycji dotyczące buntowania się? Każda mapa ma jakieś bronie, sicrety, teleporty, które trzeba tez znać, dopiero potem się buntować, to są nowe mapy i zgaduje, ze nie każdy sicret jest tu już dobrze znany.

Lepiej pomysleć nad propozycja @Suiryu, a nie narzekać na mapę, której podobno "nie da się ogarnąc".

 

Edytowane przez Medve
  • Like 2
  • Haha 3
  • Zmieszany 1
  • Uwielbiam 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.
Jak w tamtym roku było koło 25 map w puli, która się nie zmieniała to było narzekanie że monotonia w mapach i przyda się odświeżenie. Wprowadziliśmy coś takiego jak pule map, czyli co dwa tygodnie zmieniała się pula, w której było około 10 lub więcej map. Trochę to zaniedbaliśmy razem z freshem ale potem wróciło to do porządku, oczywiście po jakimś czasie znowu zaczęło się narzekanie. Dodawaliśmy do niej nowe mapy, stare już dawno nie grane i były też te wszystkim znane typu chernobyl i staraliśmy tłumaczyć graczom, że na poprzedni system też narzekali to próbowaliśmy ich w ten sposób zadowolić "odświeżając" trochę gre na serwerze. Potem problem ze spadkiem graczy, sugestii i możliwych przyczyn wiele, podobno najbardziej na to wpływały ciągłe bunty. No dobra mamy te bunty i co teraz zrobić? Powstaje taki temat https://forum.cs-classic.pl/topic/71653-jb-co-sie-dzieje-z-serwerem/. Poruszane tam kwestie dużo wpłynęły na zmiany na serwerze podrzuce tu kilka z nich:
1.Usunięcie chowanego.
2.Usunięcie TOP buntowników.
4.Zmiany w podejściu administracji do graczy.
Obniżka i to bardzo duża obniżka cen w sklepie dla CT
i jeszcze więcej zmian, których już nie będę szukać bo nie ma po co.
Dobra okej ogarnęliśmy troche te bunty i tak jakoś sytuacja na serwerze raz lepiej raz gorzej. Od ostatniego miesiąca znacząco się poprawiło i przyszła teraz nowa edycja.
Pracujemy razem z @offen i @-_- żeby zbalansować rozgrywkę i w miarę możliwości dodać dla graczy to czego chcą. Wchodzi temacik na forum odnośnie waszych propozycji, co się podobało, co nie i co chcecie wraz z wejściem nowej edycji. Zastosowaliśmy się do tego i na tej podstawie powstał plan i rozpiska co trzeba zrobić. Ważna rzecz, której potrzebował ten serwer to ta całkiem nowa pula map, fajne większe mapy, na których jest co robić i są świeże na tym serwerze. Offen dostał zadanie ułożyć takową i zrobił to korzystając też z waszych propozycji z tematu "Propozycje map". Pamiętajcie o tym, że to nie jest tak że bierzesz pierwszą lepszą mape i wgrywasz na serwer i jest pięknie. Trzeba wszystko w miarę możliwości przetestować na serwerze testowym czy jest okej i przy tym niektóre mapy muszą iść do kosza. Dobra idziemy dalej, wchodzi nowy sezon nowe mapki i mieliśmy nadzieję, że graczom się to spodoba bo przecież ile można grać takiego summerjail albo gaben'a a tu zdziwienie bo narzekanie na bunty. 

Myślę, że mam odpowiedzi na wasze problemy i są one trafne.
Po pierwsze:
Jailbreak to tryb, który nigdy nie polegał na graniu pod bunty. Tutaj chodzi o zabawe i KORZYSTANIU Z MAPY i kreatywności strażników a bunt powinien nastąpić wtedy gdy CT po prostu nie ogarnia i wtedy więzień daje znak, że trzeba to zmienić. Chwila chwila, zaraz zacznie się gadka o tym, że przecież na serwerze CT nie potrafi ogarnąć, no tak tylko ciekawe czemu, ciekawe jak ma ogarnąć gdy 1/2 więźniów po otwarciu cel zazwyczaj leci ich zabić BO TRZEBA PRZECIEŻ GNOIĆ CT ŻEBY DAWALI ZABAWE BO SOBIE NIE RADZĄ. Takie coś doprowadza do tego, że dopiero gdy zostanie 8 osób NA 4 CT można normalnie prowadzić i korzystać z tego trybu gry.
Po drugie:
Teksty typu: te duże mapy na tyle osób nie mają sensu bo się nie da dojść na zabawe dopiero jak jest mało to się je da grać. Odwołam się do tego co pisałem wyżej bo to ma dużo wspólnego. To że mapa jest duża, to znaczy że jest przystosowana do większej ilości graczy i to jest chyba jasne. Tylko żeby na takiej mapie gra wyglądała normalnie musi wystąpić zjawisko WSPÓŁPRACY wśród graczy. Nie chodzi mi tu o TT-TT bo to jest mały procent w dążeniu do udanej i przyjemnej rozgrywki, chodzi tu o współpracę na poziomie TT-CT. Słyszeliście o takim czymś? Właśnie, to jest kluczowe w osiągnięciu tego czego chyba każdy chce. Trzeba rozmawiać pomiędzy drużynami i ustalić sobie na co chętnie byśmy poszli, co byśmy porobili i kiedy będzie "nagroda" w postaci zabawy dla TT. Po co robić coś takiego, że na początku mapy już gracze piszą że chcą zabawe? Nie lepiej użyć tego co oferuje mapa, tymbardziej że jest ona NOWA? To, że nie wiecie gdzie na przykład są sikrety, bronie i niektóre zabawy to chyba logiczne, przecież najpierw trzeba się tego nauczyć poświęcając czas. Gwarantuje wam, że gdyby gracze nie grozili buntami i chcieli naprawdę wyjść na tą mape i nie korzystać z każdej możliwej okazji do buntu bo CT stoi obok mnie to przecież obowiązkowo trzeba tą kose wsadzić w plecki co nie, to też strażnicy zachowywali by się inaczej. 

Tak już na koniec. Proszę was zadajcie sobie pytanie czego tak naprawdę od nas opiekunów i administracji oczekujecie bo często odnosimy wrażenie, że co byśmy nie zrobili dla was żeby lepiej się grało, tymbardziej że jest to oparte na waszych propozycjach to jest to słabe i trzeba szukać czegoś innego. Czy problem leży po naszej stronie? Zastanówcie się co wy możecie zaoferować serwerowi. Może to wy jako gracze możecie zmienić to co wam się nie podoba bez naszej ingerencji? Przecież to wy jesteście społecznością tego serwera, to wy go tworzycie. Jak wejdzie nowy gracz i zobaczy, że są tylko bunty no to przecież zacznie grać tak jak wy i w ten sposób nakręca się to błędne koło no bo jak ma sprostać dwudziestu osobom będąc sam. Jeżeli nie będzie chciał tak grać to po prostu opuści serwer i znajdzie inny z ciekawszą rozgrywką. Żeby to było jasne to nie mówię tu że każdy gracz jest taki sam i każdy chce się buntować itd. Ode mnie tyle. Przemyślcie czego tak naprawdę chcecie i od kogo możecie tego chcieć. Jesteśmy tylko ludźmi.

 

  • Like 5
  • Dziękuję 2
  • Uwielbiam 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła dziś propozycja na temat kupna modeli np: spadochronów, ewentualnie czapek(!hats). Co sądzicie o tym, żeby wprowadzić taką opcje że każdy gracz ma możliwość kupna swojego modelu rzeczy podanych wyżej? Oczywiście byłoby można wgrać swoje wzory lub takie, które komuś się podobają. Wypowiedzcie się na ten temat lub zostawcie reakcje

  • Like 3
  • Zmieszany 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 23:13, CypriaN napisał:

Przywrócenie komendy "!ghost" i dodanie kos do vip vs vip by szybciej chodzić;)

To odpada. Komenda ta dosyć często się bugowała i gracze tego nadużywali.

W dniu 17.07.2020 o 19:57, jogi napisał:

Usunięcie kevlara przy pojedynkach. Np: Gdy jest pojedynek na deagle to osoba, która ma keva musi dostać 2 razy w głowę, a osoba która nie ma jest na hita. Przeszkadza w pojedynkach o życzenie ;p.

Kevlar na pojedynkach znika zawsze. Jedynie zostawała ciężka kamizelka ze sklepu CT ale od teraz jest usuwana pod koniec rundy i na pojedynkach.

W dniu 18.07.2020 o 19:17, jogi napisał:

Rozdzielenie prędkości i grawitki w sklepie dla ct lub zwiększenie ceny. Moja propozycja to Prędkość+Grawitka|5k -> Prędkość|4k | Grawitka|4k albo Prędkośc+Grawitka|5k -> Prędkośc+Grawitka|8k

Prędkość + grawitację można kupić tylko raz na rundę i wydaje mi się, że jest to dobrze zrobione. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację z buntownikami na pewno nie będziemy utrudniać gry po stronie CT.

W dniu 19.07.2020 o 00:57, jogi napisał:

Dodanie oślepienia dla TT podczas oczekiwania na Dzieci Wojny i dla CT na polowaniu.

Do DW zostało dodane oślepienie i zamrożenie dla TT od włączenia zabawy aż do jej rozpoczęcia. Do polowania zostało dodane oślepienie.

20 godzin temu, Ksawery napisał:

Zmiana puli map myślę że większość graczy jest zmęczona tymi dużymi mapami na których trzeba po 

1 trzeba mieć ogarniętych ludzi 

2 brak osób które czerpią frajdę z buntowania się 

3 dochodzenie na zabawy na takich mapach jest bardzo męczące i zajmujące dużo czasu 

 

 

19 godzin temu, jogi napisał:

Dorzucę też 2 grosze do tej zmiany puli map, bo obecna pula to jakiś żart.

Po pierwsze dodać mapy z !malamapa do zwykłej puli. Oczywiście zostawic je też w !malamapa, ale nie widzę sensu, żeby nie było ich w zwykłej puli map.

Po drugie usunąć te wielkie mapy na których nie idzie nic ogarnąć.

Zwizualizuje co mam na mysli.

            Dodać:

  • jb_new_chernobyl
  • jb_dusty_v1
  • jb_millenium_lega
  • jb_renegade_v5
  • ba_jail_soar_beta2
  • jb_mountaincraft_v5
  • jb_leaderminecraft
  • jb_dust2_v47_cscfix

          Usunąć

  • jb_vice
  • jb_autumn
  • jb_avalanche

 

 

Przy tworzeniu tej puli kierowałem się myślą, że warto w końcu zagrać jakieś nowe mapy zamiast wałkować 24/7 summerjaila i chernobyla. Ale tu jednak się okazuje, że nic wam nie pasuje. Gdy była pula map z samymi starymi mapami to płakaliście, że rozgrywka jest monotonna i ciągle grane są te same mapy. Gdy zrobiłem pulę z praktycznie samych nowych map to narzekacie, że nie da się ogarnąć. Może to jednak wina leży po stronie prowadzących? Dosyć sporo przegrałem w ostatnich dniach i zauważyłem jakie podejście mają CT. Zabijanie za dosłownie wszystko, trzymanie nie wiadomo ile w celi, robienie ch*jowych zabaw typu kuleczki, pokemony, kostka na mapach, gdzie są zabawy niespotykane na żadnych innych. W CT Z A W S Z E trzeba było ogarniać bo inaczej więźniowie się od razu zbuntują. Ale co to jest za problem rozstawić się dobrze po mapie i pilnować secreta? Gdy prowadzę to wydaje mi się, że CT nie używa mózgu. Sam muszę ich rozstawiać i kazać biec do secreta bo sami nie wiedzą co mają robić. Zawsze znajdą się ludzie, którzy za wszelką cenę będą chcieli się zbuntować ale jeżeli dobrze się ustawicie to nie będą mieli jak się zbuntować. Po to zwiększyliśmy ilość osób w CT aby zmniejszyć ilość buntów ale TT buntuje się zazwyczaj dlatego, że CT ustawia się bezmyślnie plecami albo podchodzi za blisko.

Jeżeli macie SENSOWNE propozycje co do aktualnej puli lub macie pomysł, jak można usprawnić rozgrywkę na serwerze to zapraszamy do wypowiedzi. Za wszystkie propozycje będziemy bardzo wdzięczni. 

  • Like 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nextu napisał:

Żrobić modele postaci, traile,hats do kupna. wszystko zeby kupywalo sie za Respekt i blunty. Jakies spadochrony.

Hats bylo, bugowalo się na demkach i bylo malo widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł z czapkami do kupienia bardzo fajny i mogłoby to wypalić jeżeli nie byłoby zbugowane. 

Do tego można by było dać możliwość dodania swojego projektu osobie wygrywającej jakiś event lub osobą będącym pierwszymi w topkach na koniec edycji.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie problemy z mapami to ja bym osobiscie dal jakas ankiete ze wszystkimi mapami, dal jakis prog od ktorego mapy beda dodawane i najbardziej chciane dodal do jednej puli ktora iles tam czasu bedzie

imo nie ma sensu dodawac map ktorych gracze nie chca bo z jakiegos powodu im nie odpowiadaja tylko dlatego ze jest duzo zabaw ktore w wiekszosci sytuacji nie sa grane przez bunty itp.

Edytowane przez Kyz.!
  • Like 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, CypriaN napisał:

Modele postaci myślę że to straszna niepotrzebna Głupota 

Po pierwsze modele mają naprzyklad chudsze głowy czy coś takiego 

Po drugie wygląda to fajnie ale jest to dosłownie na każdym serwerze jb więc bądźmy trochę oryginalni 

Po trzecie będzie napoczatku dużo płaczu problem z balansem moim zdaniem słaby pomysł i napewno nie chciał bym żeby się to pojawiło 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie zasady kostka od np. 14 osób.

Często dzieje się tak że prowadzący nie mając pomysłu na wybicie osób prowadzi na początku z bomby na kostkę co bądźmy szczerzy jest lekko irytujące bo nie mamy tam wpływu na przebieg zabawy.

  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czaris napisał:

Kickowanie z serwera za teleportowanie/lagi/wysoki ping.

Chłopy takie jak majk teleportują się co chwile, co daje mu dużą przewagę gdyż dobrze strzela.

 

Taki Majk nie ma pingu/ping ma dobry moze byc to tez byc wina samego cs albo  kompa więc troche słabo było by kickowac kogos dlatego,ze mu cs świruje albo ma słabego kompa

  • Like 7
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie pojedynków do jednego na mapę. Chodzi o to, że jak ktoś wybierze pojedynek np: na deagle to nie będzie można już go wybrać w następnym rundach. Myślę, że poprawiłoby to wybór w pojedynkach, a nie tylko deagle.

  • Zmieszany 5
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jogi napisał:

Ograniczenie pojedynków do jednego na mapę. Chodzi o to, że jak ktoś wybierze pojedynek np: na deagle to nie będzie można już go wybrać w następnym rundach. Myślę, że poprawiłoby to wybór w pojedynkach, a nie tylko deagle.

Zbedne, jak komus sie przyjemniej gra na deagla niz na inne pojedynki to nich sobie gra na deagle, nie widze sensu zmuszac kogos zeby gral na cos w czym sie nie czuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czaris napisał:

Sklep z kolorkami strzałów dla prowadzących 
Jak prowadzący strzela to z jego pocisków wychodzi różowa linia. Fajnie by było gdyby były kolory np. czerwony, aqua, pomarańczowy itd 

Jest to JB clasicowy wiec bez sensu dodawac jakies laserki gdzie to jest na każdym serwerze JB 

Cllasicowy JB musi sie wyróżniać:)

  • Like 2
  • Dziękuję 1
  • Smutny 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na serwerze pojawiła się aktualizacja FD. Każdy teraz ma godmode i CT nie musi już siedzieć w GunRoomie więc każdy może biegać po mapie i z niej korzystać. Co o tym sądzicie, lepsza jest aktualna wersja czy starsza?

  • Haha 1
  • Zmieszany 7
  • Uwielbiam 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest najgorsza zmiana na serwerze nie licząc wprowadzenia pięści na serwerze. 3 minuty bezsensownego chodzenia na mapie i nudzenia się. Zdecydowanie starszy freeday był lepszy. 

@Rommelek Tak jak Cyprian napisał, podczas starego freedaya osoby, które chcą się buntować buntują się, osoby które chcą zwiedzać mapę ją zwiedzają. Jaki jest sens, żeby zablokować graczowi jedną z tych możliwości ?

Edytowane przez jogi
  • Like 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jogi napisał:

Według mnie to jest najgorsza zmiana na serwerze nie licząc wprowadzenia pięści na serwerze. 3 minuty bezsensownego chodzenia na mapie i nudzenia się. Zdecydowanie starszy freeday był lepszy. 

Freeday jest zabawą, w której masz zwiedzać/bawić się na mapie, a nie za wszelką cenę zabić CT. Jak dla mnie lepiej byłoby skrócić czas z 3 minut na 2 min

 

Edytowane przez ZyXeel
  • Haha 1
  • Zmieszany 4
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie czasu do 2min jak proponuje @ZyXeel byłoby jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

Stary FreeDay to był bardziej BuntDay. Nie było osoby która nie próbowała by zabić CTka a w końcu w tej zabawie chodzi o korzystanie z mapy albo o odpoczynek.

  • Haha 1
  • Zmieszany 3
  • Smutny 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej wspomniał cyprian i jogi

Stary FD był lepszy niż obecny. Nigdy nikt nie korzystał z mapy na fd i teraz nikt też tego nie robi, myślę że na tym JB na freedayu głównym zadaniem jest wyeliminowanie CT, więc nie widze potrzeby zmiany FreeDaya.

  • Like 5
  • Zmieszany 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co taka zmiana w ogole powstala, od paru dobrych lat zabawa była zawsze taka sama i nikt na nia nie narzekal. Zamiast zajmowac sie fd chcialbym zaproponowac jakis zakres godzin np. 10 od ktorego mozna zostac vipem na zabawiee vip vs vip, czesto wybiera nowego gracza ktory robi glupie rzeczy typu podaza za przeciwna druzyna bo ktos mu powiedzial ze jest z nimi.

  • Like 9
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności