Skocz do zawartości

[FFA] Propozycje dotyczące serwera


ShaD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie liczy się ilość tylko jakość, nie zmniejszajmy wymagań kosztem jakości administratorów.

30h nie jest ciężko nabić, ale i przez te 30 godzin ciężko jest poznać gracza, każdy admin musi być rozpoznawalny :) 

Co do wieku to na to można przymknąć oko, najważniejsze jest znajomość amx, GT, posty na forum i brak warna, ja bym się cieszył jakby Steam był obowiązkowy(ułatwia komunikacje).

 

Nie ilość tylko jakość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zmienić wymagań, gdyż zamiast polepszyć sytuację z większą ilością administratorów tylko ją pogorszymy przez jakość. Wymagania nie są wysokie, stąd dziwię się że ktoś tę sprawę poruszył.

 

Przy 10 godzinach na serwerze gracz będzie tak czy siak odrzucany, gdyż prawdopodobnie nikt go nie będzie znać. Nie możemy powierzać odpowiedzialności osobie, o której nie mamy pojęcia.

 

Rozumiem, jest mało administratorów, jest mniejsza aktywność ale zobaczcie jaki jest miesiąc - wiele osób pisze egzaminy, stara się wyciągnąć jak najlepsze oceny, uczy się, wyjeżdża.

Nie możemy przez to drastycznie obniżyć wymagań, ponieważ jeżeli "zatrudnimy" nieodpowiednią osobę, tylko zepsujemy serwer - ciągłe skargi czy możliwy nawet spadek graczy.

 

Jedyne o czym możemy rozmawiać to wiek kandydata, choć mimo wszystko chciałbym trzymać "wykwalifikowaną" kadrę jak Wy, nie nowych nie mogących się powstrzymać od emocji czy wulgarnych słów dzieci. Wszystko oczywiście zależy od osoby i z kim mamy do czynienia, dlatego też myślę wyłącznie o tym jednym punkcie - w chwili obecnej

 

Co do posiadania steam.. oczywiście dla każdego kontakt jest ułatwiony, jeśli widzimy kogoś na steam w znajomych, nie możemy jednak zapominać o "utrzymywaniu" serwera.

VIP'y to nie odłączna część.

Proponowałbym taki zabieg:

Jeśli ktoś nie posiada steama, stara się go zakupić (10zł) zamiast vipa (11.07zł), nie wiem jednak co na to właściciel sieci.

Postaram się w tej sprawie coś zrobić.

 

== takie moje zdanie

Edytowane przez S}{aDoW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną propozycję, tym razem do regulaminu.

Nie wiem czy się zgodzicie, ale obrażanie przeszkadza prawda ? Może nie tyle przeszkadza co nie da sie grać, więc możeby tak zwiększyć kare za obrażanie graczy, bez ostrzeżeń nie godzinowo, tylko od dnia do tygodnia, bo jeśli ktoś sie nie umie wysławiać kulturalnie to niech nie mówi i ma kare stosowną.

 

Może wam się to nie spodobać, ale według mnie to może pomóc, i nie byłoby tyle obrażania ( a zdarza się to często).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tydzień to za dużo. Maksymalnie 1 dzień.

Co do ilości adminów na serwerze to hmm, wydaje mi się, że jest to okres przejściowy po prostu. Mojej roli admina nie ocenię na bardzo dobrą, ponieważ to nie ten czas to kiedyś, że miałem czas na granie, ale w każdej możliwej sytuacji staram się wbić i zapełnić tę lukę. Jestem w sumie adminem na pół etatu :) Rano z reguły nic się nie dzieje tak samo jak wieczorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dawać krótsze bany, żeby gracze nie zniechęcali się do serwera i adminów. Tak dostanie bana na kilka h i może przemyśli swoje zachowanie, a jak dostanie bana na kilka dni to w tym czasie znajdzie sobie inną serwerownie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiper, ale zauważ, gracz wbija, obraża wszystkich, dostaje bana spoko, potem robi to samo, a czy innych graczy takie obrażanie nie zniechęci do serwera ? Ja bym wolał mieć spokój od takich na pare dni niż się z nimi co godzine użerać, takie jest moje zdanie i dlatego napisałem tą propozycję.

 

EDIT

@Hiper

Możnaby zacząć od krótkich, ale wiesz, dla mnie jak ktoś obraża to po banie na jakieś 30min sie nie zmieni, fakt, po banie na pare dni też sie może nie zmienić, jednak według mnie lepiej mieć spokój przez te kilka dni, niż żeby sie to powtarzało.

Edytowane przez SANEPID :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja, jest to dobry kontrargument. To może lepiej zaczynać od krótkich banów, a gdy sytuacja się powtórzy z tym samym graczem wtedy karać dłuższym banem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"§3.4. Zakaz urażania innych graczy w jakikolwiek sposób. [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban na 5 minut – 1 godzinę]"

"§3.1. Surowy zakaz obrażania innych graczy w jakikolwiek sposób. [ban 1 godzina – 1 dzień]"

 

Od 1 godziny, do 1 dnia.

Nie widzę sensu przedłużać tego na tydzień.

 

Zgodnie z regulaminem ktoś może od razu otrzymać 1 godzinę.. a inny od razu 1 dzień. Wszystko zależy od wyzwisk, zachowania i administratora co sądzi.

Jest szeroki wachlarz, bo nie da się ustalić dokładnie co się dzieje na serwerze (czyja wina, kto zawinił, kto kogo obraża itd.)

 

Przez ban na tydzień, ktoś bardzo szybko może sobie znaleźć inną SIEĆ SERWERÓW i nawet nie wróci na serwer, jeżeli był to jednorazowy wybryk z jego strony.

Ludzi na serwerze trzeba utrzymywać i karać w miarę proporcjonalnie do tego, co robią a nie wywalać na ślepo z życia serwera, bo "tak".

 

1 Dzień - czas maksymalny za obrażanie

 

jednak według mnie lepiej mieć spokój przez te kilka dni, niż żeby sie to powtarzało.

Sądzisz że ile czasu potrzeba na przemyślenie za co dostał bana? pow 24h? ...

Podchodzisz pod politykę Matecznego, za którą wyleciał.

"Lepiej zbanować gościa permanentnie od razu skoro obrażał, bo i tak się nie zmieni a tylko denerwował ludzi - nie musi tu grać" - stwierdzenie bez żadnego ostrzeżenia dla gracza.

 

Jeżeli Kitol uważa inaczej, niech wspomni o tym tutaj.

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu wydłużać bana za obrazę, 1 dzień na przemyślenie zachowania jest wystarczający. Przeważnie po jednym moim upomnieniu robi się cisza, rzadkością jest ban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//

28.04.2015

 

Poprawiony plugin ex_interp.amxx

 

Aktualnie:

 

ex_interp 0.01

cl_updaterate 101

 

Jeżeli przy większej ilości graczy na serwerze będą występować jakiekolwiek klatki/błędy/crashe/laagi/podwyższone pingi/obniżone fps - proszę pisać.

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was: graczy, administratorów pewne pytanie.

Jak wiecie, serwer DD2 szczególnie w nocy cieszy się większym zainteresowaniem niż Nasze FFA (rozpatrując zainteresowanie jako procent wypełnienia serwera).

Zatem.. w jaki sposób możemy zachęcić ludzi do gry na Naszym serwerze po godzinie 22:00 ? Czy jest to potrzebne według Was?

 

Dajcie znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa, ale(nie wiem czy to w ogóle jest możliwe:)) czy można jakoś zakombinować by, w określonych godzinach, powiedzmy od tej 22:00 do,np. 6:00, wprowadzić votemap lub ograniczyć cykl do tych "najbardziej lubianych" podstawowych mapek(dd2,inferno,nuke,train). Ciekawym rozwiązaniem jest też wprowadzenie darmowego vipa, tylko jeśli o to chodzi to 22:00, to zdecydowanie za wcześnie, by sobie za darmo pohasać na vipie(o ile takie rozwiązanie nie będzie godziło w ograniczenie normalnych vipów[w co osobiście wątpie, ale rozpatrzyć należy każdą możliwość:]).

PS. jeszcze jedna mała idea mi wpadła do głowy, a mianowicie, można by wprowadzić menu broni, co jest częstym dodatkiem dla vipów na wielu serwerach, przechodząc do meritum sprawy takie coś można by wprowadzić dla zwykłych graczy. Liczyłbym na wyjaśnienie czy w ogóle ze strony technicznej takie tematy jak zaproponowałem są możliwe.

Edytowane przez Pistolejro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym darmowym vip'em, którego zaproponował Pistolejro, to można spróbwać, rozleklamować na serwerze i może ludzi to zachęci do grania po tej 22:00.

A ja mam taki pomysł (jeśli się da to zrobić), aby w nocy dla każdego z graczy był darmowy kevlar i ak/m4 (zależy czy grają w tt czy w ct)

 

A dlaczego ludzie nie grają u nas w nocy (tzn. niewielu gra) ? Wytłumaczenie jest proste mało adminów w nocy, sam kiedyś grałem z bratem (tak jakoś w lutym), wbiło 2/3 gimbusów i zaczęło śpiewać/krzyczeć/gwizdać do mikrofonu i to też może powodować tą małą ilość ludzi na serwerze, nie wiem jak jest teraz w nocy (dawno nie grałem w późnych godzinach).

 

EDIT

@Gooner

Mi nie chodziło o odpałów, chociaż tak zdarzają się, mi chodziło o dzieci/gimbusów lub też innych ludzi, którzy krzyczą/gwizdają do mikrofonu.

A jeśli chodzi o te mapy, to ja nie wierze w to, że w nocy ludzie wychodzą podczas map, na których w dzień jest full serwer.

Edytowane przez SANEPID :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd2 jest najpopularniejszą mapą i najbardziej lubianą chyba, a jak w nocy pojawią się mapki takie jak aztec, train czy forge to gracze wychodzą(tylko w nocy!) ze względu na to że minusują a po co się denerwować, więc wychodzą, zaczynają się małe mapki, i znowu coraz mniej graczy, vip mógłby coś dać , może ktoś by kupił nawet, ale chyba najważniejsze to dostępność adminów, takie sytuacje jak np koala opisał zdarzają się, pojawi się czasem jakieś odpalony perfidnie badziew i odechciewa się grać. Ale największy problem leży chyba w mapach, a tego nie ma bardzo jak zmienić chyba.

 

 

@down

 

od 20 ten vip? nie no bez przesady:D przecież to wczesna godzina jest jeszcze, wszystko wróci do normy z ludźmi za miesiąc, matury się skończą , rok szkolny i serv będzie pełny

Edytowane przez Gooner96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow,

1. DD2 ma zapewne wykupione reklamy ;p, KItol wspominał ze ffa nie.

2. Można dodać free VIP ale od 20:00

3. Jakies losowania w godzinach nocnych? na przykład o vipa na 3 dni.

Jest tego sporo wystarczy dobrze posiedzieć i pomyśleć nad udogodnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmiana map cyklu na mapy najbardziej popularne i najchętniej grane,

2. Można coś wykombinować z tymi broniami i kewlarem, aby były darmowe, tak jak opisał Koala,

3. Dla osoby która wygra rundę, VIP na 1 dzień darmowy.

 

No i wielkim minusem jest to, że nie ma adminów którzy grają nocą, bo wejdzie jakiś gamoń z aimem i ludzie uciekają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy pomysł to zmiana map na te najbardziej znane i lubiane. O godzinie 20 to serwer jest raczej pełny, więc z tym Vipem to przesada :P Z resztą są matury, sesje i takie tam inne "pierdoły", dlatego serwer jest rzadziej odwiedzany. Poczekajcie chwile do wakacji to nie będzie wolnych slotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj, top 1 ma vipa i to jest dobre

 

1. Zmiana map cyklu na mapy najbardziej popularne i najchętniej grane,

2. Można coś wykombinować z tymi broniami i kewlarem, aby były darmowe, tak jak opisał Koala,

3. Dla osoby która wygra rundę, VIP na 1 dzień darmowy.

 

No i wielkim minusem jest to, że nie ma adminów którzy grają nocą, bo wejdzie jakiś gamoń z aimem i ludzie uciekają :/

 

1 tzn na jakie mapy? wydaje mi się że takie mapy są w cyklu, poza tym, musi być co 2 strony w propozycjach temat map od nowa poruszany?

2. jeżeli byłby vip dla każdego od którejś późnej godziny to ty by nie miało sensu, wykluczają się te dwie opcje

3. o co tu chodzi? mógłbyś to jakoś rozwinąć? bo jeżeli masz na myśli najlepszy wynik fragów w zwycięskim teamie albo wybuch/rozbrojenie bomby to jest to bez sensu

 

Koala uwierz mi że wychodzą, w nocy czasem zupełnie nowi gracze wbijają i na takich mapach jakie wymieniłem uciekają z serva, bo np mogą ich nie znać

Edytowane przez Gooner96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy pomysł to zmiana map na te najbardziej znane i lubiane. O godzinie 20 to serwer jest raczej pełny, więc z tym Vipem to przesada :P Z resztą są matury, sesje i takie tam inne "pierdoły", dlatego serwer jest rzadziej odwiedzany. Poczekajcie chwile do wakacji to nie będzie wolnych slotów ;)

 

a rozumiem, że gracze na serwerze DD2 to nie ludzie tak? Nie mają własnych spraw?

 

Tutaj nie chodzi mi o małą aktywność ogólną, tylko na Naszym serwerze o późnych porach, gdzie na innych jeszcze jest ~ pow. 50%.

 

Vip zostanie tylko dla najlepszego gracza, czyt. TOP1.

 

 

Gooner, mówisz o małych mapach czy dużych których nie znają (de_forge)?

 

 

Cykl nocny nie zostanie zmodyfikowany w taki sposób, że wyrzucimy załóżmy de_forge oraz de_aztec gdyż to spowoduje, że będziemy chcieli zmienić również cykl główny (po co grać na dwa cykle, skoro jeden z nich się najlepiej sprawdza).

 

Jedyne rozwiązanie tej sytuacji, o której rozmawiałem z Kitolem jest wprowadzenie Galileo w godzinach 22-7 i za razem usunięcie komendy /"mała mapa".

 

Jak to by wyglądało?

 

Godzina 7-22 cykl FFA (dd2/.../de_forge).

Po godzinie 22:00 przy trwaniu dużej mapy zaczął działać by plugin, który umożliwia zaproponowanie następnej małej mapy. Oczywiście jest również dodana opcja rtv (zmiana mapy poprzez wymuszenie) czy propozycji (nominate <mapa>).

W taki sposób po wybraniu małej mapy o tej 22:30 gralibyśmy ja przez.. 15min (lub do 12 wygranych rund) i później pod koniec pokazywałoby się vote z wyborem następnej. Kto by zaproponował jakąś mapę - wtedy by się tutaj pokazała. Największy procent wygrywa i następuje zmiana mapy.

 

Minus tego rozwiązania?

 

Zakładamy, że po 22:00 jest mało osób i przez to działałby plugin Galileo.

 

Ewentualnie można złożyć nocny cykl po 22:00 który będzie wykorzystywać każdą małą mapę, jednakże tak jak mówię.

W galileo jak i tutaj zakładamy, że w nocy jest mało ludzi. Nie ma możliwości przeskoczenia na cykl duży, jeśli znajdzie się na serwerze +/- 15osób o godzinie 23:00.

 

 

Ja preferowałbym zostawienie wyłącznie grywalnych małych map i stworzenie cyklu nocnego 0:00 - 8:00.

 

Tyle jeśli chodzi o grę w nocy (czy to przyciągnie graczy.. nie wiem, na pewno nie spowoduje ciągłego chaosu ze zmienianiem map:

Na dd2 jest 8 osób, wpisują mała mapa, grają aim_map.. jest 14 osób i nagle znów duża, +/- 30% ucieka i znów wpisywanie /mala mapa i znów zmiana na małą mapę - to odstrasza graczy, bo:

1) mogą nie wiedzieć, że szybko zmienią na małą mapę

2) denerwują ich ciągłe zmiany

 

Czasem 12 rund jest szybkich.. czasem dłuższych (zależy od proporcji drużyny), dlatego stworzenie cyklu.. byłoby.. według mnie, lepszym pomysłem. (bez zbędnych zmian na dużą mapę - to przez to tracimy graczy).

 

 

Druga sprawa,

słyszałem ostatnio od jednego z Naszych administratorów, że niektórzy gracze nie mogą wejść na serwer (jakimś cudem), gdy jest mapa de_forge.

Nie wiem jak (czy posiadają inną wersję - wątpię, czy nie mają pobranej - czemu nie pobiorą?), ale to powoduje spadek aktywności graczy z 100% do 80%.

Daje to 20 punktów procentowych, zatem całkiem sporo.

 

Jeżeli są problemy nawet z aktualnym cyklem, to powiedzmy to sobie szczerze.

Nie ma sensu ukrywać niezadowolenia, skoro tracicie na tym Wy jak i serwer.

 

To temat do propozycji - nawet zmiana moda na głupiego HNS może tutaj wystąpić, jeżeli będzie uzasadniona :D

Nie ma innego tematu do rozmów o serwerze (nie ma sensu go tworzyć, o ludzie nie będą wiedzieć gdzie proponować, a o temacie "Dyskusje dotyczące map".. nawet nie chcę jeszcze wprowadzać xD), dlatego zapisujmy sobie wszystko tutaj.

Liczy się to, co Wy powiecie na temat serwera, bo Wy też na nim gracie.

 

Każda propozycja jest dobra, jeśli zostanie uzasadniona.

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, żeby w nocnym MC gracze mogli sami decydować (nominować i głosować) jaką mapę chcą grać. I tutaj rozbudowałbym to o dodatkowe mapy (nie tylko te co są teraz) ale np. westwood, kabul, italy, cs_assault, survivor, dust, dust2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej nominowanie byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem, a dodanie nowych mapek możliwych do wybrania(chociażby tych podanych przez hipera, ale bez survivor, nie jest to zbyt popularna mapka więc:() urozmaiciło by grę w godzinach wieczornych/nocnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności