Skocz do zawartości

[FFA] Propozycje dotyczące serwera


ShaD

Rekomendowane odpowiedzi

Shad, chodziło mi o duże mapy, np. forge. świetny pomysł z nocnym cyklem, ale czy jest sens wrzucać kolejne spore mapy? lepiej może coś mniejszego tak jak Shadow napisał, tylko trzeba znaleźć mapy takie jak cs_max, cs_wiocha, lub jakieś większe aim_mapy, napewno nie ma sensu grać map takich jak kabul, assault czy dust, bo przecież zakładamy że będzie, chociaż z 10 osób, trzeba postawić na szybszą rozgrywke, żeby gracze którzy padli długo nie czekali na następny rundy. Jak najbardziej za votemap po 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj, top 1 ma vipa i to jest dobre

 

 

1 tzn na jakie mapy? wydaje mi się że takie mapy są w cyklu, poza tym, musi być co 2 strony w propozycjach temat map od nowa poruszany?

2. jeżeli byłby vip dla każdego od którejś późnej godziny to ty by nie miało sensu, wykluczają się te dwie opcje

3. o co tu chodzi? mógłbyś to jakoś rozwinąć? bo jeżeli masz na myśli najlepszy wynik fragów w zwycięskim teamie albo wybuch/rozbrojenie bomby to jest to bez sensu

 

Koala uwierz mi że wychodzą, w nocy czasem zupełnie nowi gracze wbijają i na takich mapach jakie wymieniłem uciekają z serva, bo np mogą ich nie znać

 

Co do MC np, Dust2, Inferno, Nuke, Train, Westwood, Dust + możliwość nominacji map przez graczy w godzinach wieczornych, uważam że to nie jest głupi pomysł z tym, zawsze wprowadza to nowe możliwości na serwer i zapobiega monotonii. Wkład gracza w serwer też jest potrzebny, niech poczuje że wnosi coś w społeczność i ma wpływ na decyzję odnośnie serwera. Nie oszukujmy się, w godzinach wieczornych nie ma full zajętych miejsc, więc potrzeba mniejszych map z szybką rozgrywką, tak jak pisałeś wcześnij :)

 

A co do tego VIP'a, miałem na myśli że, mógłby być nagrodą dla gracza który wygra rundę w godzinach nocnych, chyba VIP na 1 dzień to nie jest aż taka nagroda, a zawsze zachęca do grania i wygrywania. Może nawet ktoś skusi się do zakupu go, po takiej promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gooner96 jak nie przesadzaj z jakies pol roku temu top 1-3 dostawali vipa i mysle ,ze to bylo lepsze bo wieksza rywalizacja.Shadow ma racje najlepszym pomyslem by byl nocny cykl,ostatnio mialem wolne i zauwazylem ,ze nie tylko jest problem z graczami po 22 ale tez w ciagu dnia, sadze tak jak Wiolka , napisala w tym okresie jest duzo nauki w uczelniach czy w szkole , jak i duzo roboty w pracy , zeby wakacje byly udane.Mysle ,ze niedlugo wszystko wroci do normy . A jak z ta reklama Shadow jest bo ktos cos wspominal ,ze brakuje reklamy, moze w tym jest problem .

Edytowane przez Dolar91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawami reklamy zajmuje się wyłącznie właściciel - -_-.

Spytałem się jak wygląda sprawa z FFA i wszystkie serwery, jednakowo są reklamowane.

 

"Gracze nie lubię motononii", z tym się akurat nie zgodzę.

Najlepiej radzą sobie serwery gdzie cykl jest wyznaczony (lub only dd2). Gracze cs 1.6 nie lubią zmian, nie potrafią się przystosować do nowych map.

 

Są cztery rodzaje map dużych:

 

1) "ESL" -> dd2/inferno/nuke/tuscan/mirage/train/forge

2) Modowe (cod, bf) -> aztec/westwood/eldorado/assault/office/rats/kabul i pokrewne

3) Przerobione, (grafika/+dodatkowe miejsca) które czasem pojawiają się w grupie modów: de_rats_1337, cs_assault_1337, dust_2002,...

4) Pozostałe.. źle skonstruowane, niepraktyczne, gracze ich nie lubią: de_poland, de_cold, de_vertigo, de_sona,...

 

Możemy zatem uznać, że FFA jest pomiędzy punktem pierwszym a drugim

 

 

W porządku, wiele nauki na uczelniach, szkołach itd.. ale spójrz na inne serwery w nocy - najlepszy przykład DD2.

 

Zatem mamy trzy propozycje:

 

1) 0:00 - 8:00 Stały cykl małych map /+ ograniczenie ich do ilości minimalnej, posortowanie by się nie powtarzały awp-awp-awp-aim.

2) 22:00 - 7:00 System galileo z większą ilością małych map

3) 22:00 - 7:00 System galileo z dużymi mapami

 

Po rozmowie z Kitolem zrobimy pewnie temat z vote by KAŻDY mógł zagłosować.

Wszelkie propozycje również tam będziemy umieszczać.

 

 

Na razie.. możemy pogadać jeszcze o mapie de_forge czy aztecu (jeżeli ktokolwiek ma jakieś zażalenia, niech się nie boi, niech nie dba o zdanie innych - niech pisze).

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię Dolara, co do mapy forge, można ją zostawić, co do azteka...mapa do zmiany, terroryści żeby coś ugrałi potrzebują ogarniętej ekipy i zgrania, bo jeśli tego zabraknie, cała mapa sprowadza się do kampienia przez terrorystów w przedsionku przed respem lub przed bramom. Może zmianę z westwoodem ? Moim zdaniem bardzo ciekawa mapa i bardzo lubiana :) . Pare razy słyszałem prośbę o zmianę na tą mapę odkąd zostałem adminem. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westwood zamiast Forge. Mimo, że jestem otwarty na różne mapy i jedne wole mniej, drugie bardziej to forge mi (i jak zauważyłem nie tylko mi) nie pasuje. Z Forge jest podobnie jak z np. Vertigo - mało, kto ją zna i lubi.

 

Dlaczego zatem Westwood? Za chwilę pro gracze powiedzą, że lamerska mapa etc. Zgoda, ale gracze, szczególnie Ci słabsi ją lubią - wiem to z doświadczenia z poprzedniej serwerowni.

Edytowane przez Hiper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydawało że temat usunięcia forge już jakiś czas temu został zamknięty,uważam że mapka się przyswoiła, sam osobiście na serwerze żadnych "płaczów" na forge nie słyszałem, jestem również przeciwko usunięciu azteca , ponieważ wcale nie trzeba ogarniętej ekipy ani nic z tych rzeczy, wystarczy nie być botem i nie stać przed tą bramą 20 sek, a potem wielce próbować wbite robić:). TT wychodzi z bramy szybciej niż CT się ustawią z awkami, albo wylecą z przedsionka(tak się chyba ta miejscowa za bs'em a  nazywa:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

westwood to słaba mapa, dużo zamkniętej przestrzeni i jazda na full auto korytarzami z jednej albo drugiej strony, albo awp na dachach, dużo lepszą mapą jest westwood_big, no ale tu potrzeba conajmniej po te 10-11 osób w teamie, czyli pełny server prawie. Zresztą te mapy dużo bardziej na bf, czy cod pasują, zresztą Shadow o tym napisał. Zgodze się też co do stabilizacji, najlepiej o tym świadczy bf2 na tej sieci, co chwile były zmiany, nowe mapy, nowe skiny wgrywane, jakieś głupie pluginy które na 4Fun się nadają. Najlepiej to ankiete na jakieś 3-5 dni zrobić, żeby każdy zainteresowany zdążył zauważyć i zagłosować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może westwood by się nie przyjął, ale czasami brakuje mi tej mapki zważając na to jak często się na niej grało kiedyś na innych serwerach i tu chodzi o zabawę bo mapka jest naprawdę fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może westwood by się nie przyjął, ale czasami brakuje mi tej mapki zważając na to jak często się na niej grało kiedyś na innych serwerach i tu chodzi o zabawę bo mapka jest naprawdę fajna :)

 

westwood = awp resp CT vs awp resp TT

 

odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje propozycje map, wartych uwagi którymi można zastąpić azteka: de_sunny, cpl_mill, de_kabul, de_hell, cs_italy, chyba najprzyjemniejsze do grania mapy dla obu drużyn dają równe szanse i chyba są chętnie grane jak i znane każdemu.

Może warto zrobić jakąś ankiete, kto jest za zmianą azteka na inną mapę i w razie czego, na jaką mapę by ją wymienił.

Zdrówko.  :pije: 

 

 

W takim razie rozczulanie się nad zmianę jest zbędne, no trudno, skoro w konwersacji bierze udział 5 osób z całego serwera to w sumie nie wiele można zdziałać :) To zostawmy bez zmian wszystko i tyle. :)

Edytowane przez SaS'owy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś myślicie o tej nocy dalej? od kilku dni nic się na ten temat nie pojawiło

Wybacz, ale ja aktualnie nie posiadam czasu na jakiekolwiek rozmyślanie o serwerze

 

Brak czasu jest oczywiście związany z maturami.

Zgłoszenie mojej nieobecności wcześniej.

 

 

De_westwood = De_aztec

 

Sasowy, tworzyliśmy już tego typu ankiety, dlatego najpierw niech wypowiedzą się osoby, które faktycznie pragnął zmiany i mają coś do zarzucenia obecnemu cyklowi.

 

Zobaczcie jakie proponujecie mapy. Chcecie tylko zmiany bo.. tak.

Żadnego uzasadnienia, a jeśli coś faktycznie jest nie tak to proponujecie coś jeszcze gorszego.

Dopóki nie zobaczymy poważnych komentarzy, dopóty żadnych zmian na serwerze związanego z cyklem w ciągu dnia nie będzie

 

"de_sunny, cpl_mill, de_kabul, de_hell, cs_italy"

 

pozostawię to bez komentarza

 

Co do trybu nocnego, większe grono użytkowników miało się wypowiedzieć jak ma to wyglądać.

Tak się niestety nie stało, zatem zakładam że obecna forma każdemu odpowiada.

Jeśli do soboty nie zobaczę żadnych komentarzy, stworzę ankietę:

Zostaje tak jak jest (komenda mala mapa i zmiana na małą mapę) albo cykl od 0:00 do 8:00 z małymi mapami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój sasowy z tą zmianą azteca bo nie ma po co zmieniać, tak w ogóle mapy z hostami(italy,office,assault te najfajniejsze moim zdaniem podałem) odpadają jeżeli dobrze pamiętam ktoś to kilka stron temu wyjaśniał,de_hell była w ankiecie i przegrała z aztec podobnie jak westwood, kabul byłby fajny ale niestety 1bs i sytuacja jeszcze gorsza jak na aztecu. Ja dodam od siebie po raz kolejny, że zmiana jest niepotrzebna tym bardziej, że konkretnego powodu nikt tu nie podał:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasowy, nie jestem pewny, ale chyba wszystkie mapy były już odrzucone wcześniej:/, może o de_sunny nie było mowy, ale raczej coś było, jeżeli nie chcecie azteca to podajcie normalną mape, która pasuje do cyklu no i jakoś uzasadniajcie odrzucenie azteca, bo argument że to mapa ct jest bezwartościowy, wszystko zależy od graczy, wiem że to denerwujące jak ludzie w tt po 4-5 czekają przed respem albo w wodzie, ale to nie jest wina mapy że goście boją się grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale to nie jest wina mapy że goście boją się grać

Niestety, ale to jest według mnie wina mapy :)

De_aztec posiada w sumie trzy strategiczne miejsca: Brama, Most, Woda

Tylko tymi drogami TT może wejść. Zauważmy również, że CT ma możliwość już z BS obserwować oba te miejsca: Bramę i Wodę, z drugiego BS'a natomiast ma możliwość pilnowania Most oraz wyjście z wody.

Daje to nam problemy ze strony TT, które nie wie jak wejść i którędy.

 

Jedyny plus dla terrorystów to wejście bramą, gdyż CT nie zdąży jej odpowiednio pokryć (mapa jest źle skontruowana, gdyż zamiast spotkać się jednocześnie tak jak ma to miejsce np. na długiej na dd2 w anarchi czy na gali).

Stąd też wynikają problemy i jedyną możliwością jest gra:

 

dla TT -> zdecydowanie porusza się w stronę BS'a razem (wygrana dla TT)

dla CT -> Pilnowanie wyłącznie trzech miejsc i mają całą mapę opanowaną. Do tego dodać awp na BS A oraz na Moście i nie ma szans by ktokolwiek przeszedł.

 

Dlatego uważam, że de_aztec nie pasuje do aktualnego cyklu.

 

(proszę porównać dd2/inferno/forge/tuscan do azteca. Jak bardzo różni się ich budowa oraz ile jest dróg w stronę bs'a).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// MAPCYCLE 1.0

 

Nikt nie był zainteresowany, zatem uzgodniłem z Kitolem że wprowadzamy cykl nocny na serwer, by gracze nie rezygnowali z dalszej gry przez ciągłe zmiany (sądzę, że to było powodem drastycznie spadającej aktywności graczy na serwerze)

 

Aktualnie komenda "mala mapa" jest wyłączona i nie ma możliwości zmiany przez gracza dużej mapy na małą.

 

Cykl nocny obowiązuje w godzinach:

 

0:00 - 8:00

 

zatem jak widzimy "zmuszamy" wszystkich do grania na dużych mapach do końca dnia.

 

Cykl został zmodyfikowany w taki sposób, by popularne mapy obowiązywały w godzinach wcześniejszych, to znaczy.

 

Aktualny cykl małych map:

 

aim_map_usp
awp_india
ak-47_map
fy_snow
cs_deagle5
aim_map
awp_map_esl
aim_famas_x
fy_sauna
aim_map_esl
awp4one
he_glass
aim_m4a1
3d_aim_train_b

 

 

Nie ma możliwości zmiany małej mapy na inną, tak samo jak nie było nigdy opcji zmiany dużej mapy na inną dużą.

 

Jeżeli będą mieć miejsce jakiekolwiek błędy, dajcie natychmiast znać :)

 

Zdajemy sobie sprawę, że to rozwiązanie posiada jeden największy minus:

 

Po godzinie 0:00 zawsze będą grane te same mapy, czyli te które są pierwsze w cyklu (tak sądzę..)

Dlatego też możemy co 2tyg czy miesiąc pozamieniać kolejność małych map czy skrócić cykl do minimum.

 

Tutaj.. jak uważacie i jak chcecie.

Edytowane przez S}{aDoW
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// MAPCYCLE 2.0

 

Dobra, minęło parę dni, obserwowałem serwer, dodałem dziś jeszcze poprawki w związku z niską aktywnością graczy rano.

 

Cykl małych map rozpoczyna się po godzinie  0:00 pod warunkiem, że cykl dzienny zostanie zakończony (po mapie de_forge następują już małe mapy).

Najczęściej małe mapy rozpoczynają się po godzinie 0:30 zatem nie musimy się martwić, że będzie wiele graczy na serwerze. Jeśli aktywność wzrośnie - szczególnie po zakończeniu roku szkolnego, cykl nocny może zostać poprawiony.

 

W związku z tym, że rano jest nie wiele graczy i zdarza im się grać na dużych mapach przy ilości osób CT niższej niż wymagana do zabezpieczenia dwóch BS'ów, został wprowadzony plugin: BS LIMITER.

Dostęp do niego posiada każdy administrator za pośrednictwem AMXMODMENU. Nie ma jednak potrzeby jakichkolwiek zmian, gdyż wszystkie bs'y, na wszystkich mapach z cyklu zostały ustawione w sposób prawidłowy.

Zasada działania:

Jeżeli w CT występują mniej niż 4 osoby, jedynym dostępnym BS jest BS A.

 

Serwer FFA słynie z cyklu i rano jest duże prawdopodobieństwo, że nagle przyjdą gracze, stąd poprzedni plugin, który pozwalał na wpisanie komendy "mala mapa" nie zostanie przywrócony.

 

Poprawione:

Komenda "/rs" została przypisana wyłącznie do resetowania statystyk. Nie pokazuje się już menu roundsound'ów jak miało to miejsce wcześniej.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potrzeby zwiększenia wymagań nie widzę potrzeby, natomiast trafna uwaga, że sytuacja nie jest już tak dramatyczna jak 2tyg. temu. (~~Udało Nam się wyjść na prostą).

Forum również jest ważne i żałuję (czego doprowadziłem ostatnio), że nowi kandydaci nie zwracają uwagi na wszystkie postawione im wymogi (forum), ale z drugiej strony porządek na serwerze był priorytetem i obecność na nim była najważniejsza.

 

Ja osobiście doceniam pracę każdego administratora i jeżeli ma jakiekolwiek problemy czy uwagi, może śmiało pisać na forum/pw.

 

Propozycja ode mnie, jako gracza - czy mapa de_aztec musi być na serwerze? :(

 

Sasowy, tylko pamiętaj że to nie ja ostatecznie decyduje - tak, mapa będzie zmieniona.

Im mniej poparcia od innych graczy tym mniejsza szansa, że sam opiekun zdecyduje się na zmianę, szczególnie jeżeli nie było zauważalnej różnicy aktywności.

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Propozycja ode mnie, jako gracza - czy mapa de_aztec musi być na serwerze? :(

 

Co do propozycji, apelowałem o zmianę tej mapy na początku miesiąca, uznałeś że nie ma odpowiednich powodów aby ją zmienić, walczyłem o tę zmianę, podałem moim zdaniem chętnie grane i lubiane przez graczy propozycję map, zostawiłeś to "bez komentarza". Później sam podałeś najlepsze powody do zmiany, które przemawiają za zmianą mapy, gra w terrorystach bez szybkiego rashu na któryś z bs'ów jest bezsensu i sprowadza się tylko do kampienia.

 

De_aztec posiada w sumie trzy strategiczne miejsca: Brama, Most, Woda

Tylko tymi drogami TT może wejść. Zauważmy również, że CT ma możliwość już z BS obserwować oba te miejsca: Bramę i Wodę, z drugiego BS'a natomiast ma możliwość pilnowania Most oraz wyjście z wody.

Daje to nam problemy ze strony TT, które nie wie jak wejść i którędy.

 

Ja również, uważam że mapa de_aztec nie pasuje do obecnego MC, przede wszystkim na pozostałych mapach występują większe możliwości po obu stronach. No i drogi do bs'ów są mniej więcej równe, czyli i szanse na wygraną są równe. Zauważ, że gdy staniesz na którymś z bs'ów, możesz jednocześnie obserwować wszelkie drogi wyjścia terrorystów. 

Z bs'a A - bramę i wodę (możesz także patrzeć na jedno z wyjść z mostu),

Z bs'a B - most i wodę (możesz obserwować co dzieje się na bs'ie A, gdy stoisz koło wyjścia z wody)

Ode mnie wielkie TAK, na zmianę tej mapy na inną. :)

Zdrowie !  :pije:

Edytowane przez SaS'owy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności