Skocz do zawartości

[FFA] Propozycje i Błędy


Kosin

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, -_- napisał:

Jak ma pokazywać obrażenia?

Na czacie, tak? Coś w stylu COD 201

Tak jak kiedyś było, czyli wyświetlać je tak samo jak informacje o podłożeniu bomby - na środku ekranu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Zdajecie sobie sprawę z tego, że HINT przestało istnieć w taki sposób jak kiedyś (od aktualizacji z operacją) i jeśli ma być np: kolorowe, to trzeba wgrać FIX, który powoduje, że HINT zjeżdża do dołu? Efekt można zauważyć na JB

Na JB może i to nie bardzo przeszkadza, ale na FFA może utrudniać rozgrywkę, no chyba że korzystamy ze standardowego hint, bez żadnych dodatków

 

DODANE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie gracze! Tworze ankietę zmian dla was, aby było nam wszystkim lepiej na naszym jakże wspaniałym serwerze: 

1. Zmiana dla vipa - zamiast strzykawek dodać regen HP za kill i hs 5/10HP
2. Całkowita zmiana systemu rang  - pobierany z gameme, kille nie będą się liczyć
3. Powrót do konkursów na vipa
4. All voicechat po dedzie 
5. Awpy max 2 na team - nie uwzględnia Vipa
6. Powrót do starych fleszów - nie oślepia swoich

Głosujcie póki możecie i podrzucajcie link innym, mniej doinformowanym osobom. Pozdrawiam!

Co do rang - Chcemy wprowadzić system rankingu, ponieważ na chwile obecną tego globala może wbić każdy, wystarczy wystarczająco dużo grać. 
Inaczej mówiąc, ranga zależna od rankingu na serwerze.


/Medve Inne mapy były sprawdzane, problem jest taki, że ludzie za bardzo nie chcą ich grać. Wchodził office - pograli 5 minut i wyjście, tak samo z assaultem, inferno????, niukiem i innymi - dlatego serwer wrócił do only mirage, zobaczymy co z tego wyjdzie dalej. 

Edytowane przez Splintus
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by było to dać jakoś w osobnym temacie i naprawdę stworzyć ankietę.

1 było to już. Ja nawet to wprowadzałem i gracze narzekali na to ze VIP nie ma strzykawek. Nawet jeśli mieli zwiększone hp za hs/kill

2 jakbyś rozwinął to graczom lepiej by było ogarnąć o co dokładnie chodzi 

3 emm tu raczej nie potrzeba głosowania. Stwórz po prostu temat z konkursem i poproś Karola żeby tez na serwerze się wyświetlała informacja

4 niezbyt słaby pomysł. Zależy jakie blokady naniesiesz (czy będzie np Blokada komunikacja ze swoimi czy nie) i zwiększy to toksyczność graczy na mikro

5 mogę ci powiedzieć na wstępie ze już dużo osób będzie przeciwne temu. 
6 na + bo to było super (nie wiem czemu zostało usunięte )

tez to co mówił orzeł. Zastanówcie się jaki serwer chcecie stworzyć czy PRO FFA czy FUN FFA 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co pisze w sklepiku to wynika ,że vip ma aktualnie 10hp za killa i 15 za hs chyba, że info z sklepiku nie jest aktualizowane

Jeżeli chcialbyś to jeszcze powiększyć o 5 za killa/10 za hs to według mnie byłoby to za dużo

2. Tak jak napisał kosa wyżej rozwiń tą myśl, bo jak narazie nie wiem o co ci chodzi pisząc "Całkowita zmiana systemu rang"

3. Na pewno będzie to na plus, przydało by sie też przyciągnąc więcej graczy na forum

4. Jak dla aktualny voicechat jest całkiem w porządku, jeżeli by coś dodawać to według mnie fajnym pomyslem byłby AllTalk pomiędzy rundami

5 Jeżeli już to limit awp na ilość graczy np 1 awp na 3/4 osoby

6. Jestem za dodaniem NoFlash, przynajmniej ze względu na to, że dużo osób trolluje fleshami 

  • Like 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Splintus napisał:

1. Zmiana dla vipa - zamiast strzykawek dodać regen HP za kill i hs 5/10HP

Pomysł ciekawy, bo sam często jako VIP zapominam o tych strzykawkach, albo po prostu nie mam czasu na to, żeby je użyć. Jedynie dałbym trochę więcej hp za zabicie. + 10 za zwykły kill i +15 za głowę.

2 godziny temu, Splintus napisał:

4. All voicechat po dedzie 

Nie do końca rozumiem. Zwykle jest tak, że daje się info o enemy dopiero po własnej śmierci. Co by było wtedy? Żywi nie słyszeli by nie żywych?

 

2 godziny temu, Splintus napisał:

5. Awpy max 2 na team - nie uwzględnia Vipa

A co to wprowadza? Jeśli ktoś lubi grać z AWP to niech gra. Jak się trafi 3 snajperów w jednym teamie to wtedy no niestety, ale jeden od razu wypada. Nie rozumiem po co ta zmiana i komu oraz czemu komuś może to przeszkadzać, że ktoś gra na 3 AWP? 

Jeszcze takie propozycje ode mnie.

1. Proponuję dodać spadochron pod E dla vipów. Myślę, że może to trochę pomóc osobom z rangą VIP, a szczególnie typ co wracają dopiero z JB xD.

2. A może spróbować zrobić coś z tymi mapami? Niby ludzie wychodzą na niektórych mapach, a po 3 dniach ciągłego grania na zwykłym mirage i na świątecznym mirage gdzie są różnie takie górki, które mnie osobiście mega denerwują mi się już odechciewa powoli grać. Może spróbować zrobić głosowanie na mapy? Nawet jeśli jakaś mapa miałaby się powtarzać to i tak można by było pograć na takim office albo inferno.

@sklejkeking1337 myślałem nad tym, ale stwierdziłem że jednak ludzie nie będą używać tego co chwile, a poza tym nie każdy na tym serwerze ma VIP

Edytowane przez Medve
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Medve napisał:

1. Proponuję dodać spadochron pod E dla vipów. Myślę, że może to trochę pomóc osobom z rangą VIP, a szczególnie typ co wracają dopiero z JB xD

Jak dla mnie bez sens. Jest to zbyt duża pomoc na serwer nastawiony typical pod strzelanie, ze spadochronem osoba dobrze strafująca może być na miejscówce 2 razy szybciej niż osoba bez. Do tego dochodzi jeszcze wada spadochronu - ma on bardzo duży model i wystaje przez wiele ścian co osoby w przeciwnej drużynie mogłby łatwo wykorzystać a on stałby się bardziej problemem niż udogodnieniem :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spadochrony dla mnie totalny bez sens. Mało miejsc gdzie mógłbyś tego spadochronu użyć. Czyli jest prawie że bezużyteczny. No i jeszcze nie wiadomo co opiekun + właściciel chce robić z serwerem. Bo jeśli serwer ma być pod sklla to spadochron odpada. Takie rzeczy to na FUN serwery bardziej. @Medve
 

@Splintus oznaczaj osoby jeśli komuś odpowiadasz edytując bo nie dostajemy powiadomień ze coś edytujesz. I zapewne nikt nie wiem ze odpowiedziałeś

 

Co do map tak skacząc sobie po serwerach najwiecej zainteresowania maja Mirage Cache oraz Dust2 @Splintus i @Medve

jeśli chodzi o rangi dla mnie totalny bezsens. Nagrody za miejsce w rankingu były zawsze w formie konkursu. A tak jak wprowadzicie rangi jako miejsce w rankingu to tak naprawdę te rangi stracą jakakolwiek wartość i równie dobrze mogłoby ich nie być. @Splintus @Grand_

sorry za brak cytatów ale późno i telef (a na tele czasem się cytaty buguja)

Edytowane przez Kosin
  • Like 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum mnie trolluje i nie mogłem oznaczać :) Serwer chcemy przedstawić bardziej w formie for fun, ale spadochron to zwyczajnie zły pomysł, jak już to mógłbym się pokusić o double jumpa. Co do systemu rang, uważam z Karolem trochę inaczej ze względu na to, że na chwile obecną one kompletnie nic nie znaczą, a tak to dla przykładu tylko 3 osoby będą miały wbitego globala i będzie to coś ZNACZYĆ. Pozdrooowki

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym nowym systemem rang nie będą one nic znaczyć bo równie dobrze mogłoby ich nie być. O masz globala czyli jesteś w top 3 można tak samo sprawdzić wpisując po prostu top3 i tyle. Na to samo wyjdzie. A tak to chociaż znaczą tyle ze jesteś stałym graczem na naszym serwerze a nie kolesiem co na miesiąc akurat wbił i pofragowal bo rozumiem ze ranking co miesiąc reset. 
Jeśli już aż tak bardzo przeszkadza to ze każdy może wbić globala to może wstawmy dodatkowe wymagania? Musi być tyle fragow/twoje kd musi mieć więcej niż/musisz mieć tyle dni na serwerze itd. 
 

jeszcze dodam ze skoro serwer ma być for fun to można do każdej rangi dać dodatkowe wymagania oprócz ilości killi i dać jakiś profit z tego ze wbiles dana rangę. Nawet nie fizyczna a wizualna 

edit:

Jesli chcecie by serwer był for fun to fajnie by było nazwę zmienić np na 4FUN żeby ludzie którzy wchodzą wiedzieli na co wchodzą bo jednak FFA kojarzy się z gierką bardziej skillową 

Oraz dodać mapy typu de dolls de westwood de rats season

Edytowane przez Kosin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Splintus napisał:

. Co do systemu rang, uważam z Karolem trochę inaczej ze względu na to, że na chwile obecną one kompletnie nic nie znaczą, a tak to dla przykładu tylko 3 osoby będą miały wbitego globala i będzie to coś ZNACZYĆ. Pozdrooowki

Te rangi właśnie znaczą dużo, ponieważ rozróżniają nowych graczy od tych już stałych bywalców serwera. Według mnie aktualny system rang jest jednym z lepszych

  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka mała propozycja: 

W dziale Informacje stworzyć temat ,,Aktualny RS na serwerze" Lub podobna nazwa. 

Będą tam tytuły piosenek które występują w RS na serwerze. Dla osoby tworzącej ten temat jest to 5 min a skończą się pytania jak nazywa się ta piosenka ITD 

 

@-_- Serwer czyta drugą rundę mapy i drugą runde połowy jako pierwsza i nie mozna kupic hełmu

Edytowane przez Kosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wprowadzić demokracje co do zmian na serwerze, jednak mamy bardzo małe zainteresowanie naszych obywateli na forum, tak więc: 

Wprowadzamy odgórne zmiany na serwerze:

1. Zmiana Vipa 10 hp za kill, 15 za headshot
2. System rang chwilowo zostawiamy, chociaż mamy przygotowany nowy
3. Reset rankingu + powrót do miesięcznych konkursów na vipa
4. Voice chat chwilowo zostaje, jednak będziemy starać się go powoli wprowadzić do życia
5. Powrót do noteam flasha
6. Dodajemy łatke do mirage winter, aby przestał crashować CS'a
7. Dodajemy opcje vote na zmianę map na mapy MAŁE - cs_wiocha ; fy_pool_day ; aim_map ; awp_india ( do 6 osób max ) 
komenda na vote - !malamapa

Reset rankingu oraz konkurs jest już w życiu, reszta zmian zostanie dodana/wprowadzona na serwer max do 10 stycznia :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Splintus napisał:

1. Zmiana Vipa 10 hp za kill, 15 za headshot

Strzykawka zostaje czy nie? Bo jeśli tak co coś dużo VIP będzie miał leczenia

12 godzin temu, Splintus napisał:

2. System rang chwilowo zostawiamy, chociaż mamy przygotowany nowy

Jeżeli to ten co pisałeś to nie widzę sensu wprowadzania jego. Tak jak mówiłem równie dobrze wtedy tych rang mogłoby nie być bo wystarczy wpisać top10

12 godzin temu, Splintus napisał:

4. Voice chat chwilowo zostaje, jednak będziemy starać się go powoli wprowadzić do życia

To też przemyślcie jeszcze porządnie

Reszta w miarę okej choć przy aktualnej ilości graczy boje się że może być cały czas grane małe mapy. 
 

@Splintus @-_- 

mam jeszcze jeden pomysł z rangami. Skoro tak bardzo przeszkadza pomysł z ranga za fragi a jednocześnie ranga ma ukazywać Skilla to można by było zrobić ja od Ilości Punktów (nie, to nie jest to samo co od pozycji ) żeby zdobyć i utrzymać duża ilość punktów musisz dobrze grać bo im wyżej jesteś tym więcej tracisz i mniej zdobywasz a unikniemy czegoś takiego jak w przypadku rang -> pozycja ze te rangi stracą jakikolwiek sens 

Edytowane przez Kosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 20:15, Kosin napisał:
W dniu 2.01.2020 o 20:04, Splintus napisał:

1. Zmiana Vipa 10 hp za kill, 15 za headshot

Strzykawka zostaje czy nie? Bo jeśli tak co coś dużo VIP będzie miał leczenia

Strzykawki nie bedzie, tylko heal za killa i hsa. 

 

 

W dniu 2.01.2020 o 20:15, Kosin napisał:
W dniu 2.01.2020 o 20:04, Splintus napisał:

4. Voice chat chwilowo zostaje, jednak będziemy starać się go powoli wprowadzić do życia

To też przemyślcie jeszcze porządnie

Reszta w miarę okej choć przy aktualnej ilości graczy boje się że może być cały czas grane małe mapy. 

Voice chat chcemy wprowadzic taki, aby kazdy po dedzie mial mozliwosc dania info przez 5 sekund swojemu teamowi. Nastepnie kazdy bedzie mogl gadac pomiedzy teamami z osobami, ktore nie zyja. Moze byc toksycznie, ale od czegos 'jest' administracja na serwerze

 

W dniu 2.01.2020 o 20:15, Kosin napisał:

mam jeszcze jeden pomysł z rangami. Skoro tak bardzo przeszkadza pomysł z ranga za fragi a jednocześnie ranga ma ukazywać Skilla to można by było zrobić ja od Ilości Punktów (nie, to nie jest to samo co od pozycji ) żeby zdobyć i utrzymać duża ilość punktów musisz dobrze grać bo im wyżej jesteś tym więcej tracisz i mniej zdobywasz a unikniemy czegoś takiego jak w przypadku rang -> pozycja ze te rangi stracą jakikolwiek sens 

aleee.. ilosc punktow = dane miejsce w rankingu = dana ranga - czyli to jest dokladnie to samo co chcielismy wprowadzic, miejsce w rankingu = ranga ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Splintus napisał:

aleee.. ilosc punktow = dane miejsce w rankingu = dana ranga - czyli to jest dokladnie to samo co chcielismy wprowadzic, miejsce w rankingu = ranga ^^ 

Nie, mi chodzi o zupełnie co innego. Wy chcecie wprowadzić ze np 1-3 miejsce ma globala a 4-10 ma supreme itd. Co jest bezsensowne bo te rangi całkowicie stracą praktyczność. A mój pomysł to jest żeby np. Od 5tys punktów masz globala. 5000-4500 Supreme 4500-3700 Lem. To jest co innego niż pozycje. I możemy robić nawet 2 konkursy. Pierwszy pozycja w rankingu drugi za wbicie globala supreme. 

Edytowane przez Kosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
  • VIP został przepisany na nowo
    Usunięto strzykawkę
    +10 HP za fraga (+5 za HS)
    Darmowy VIP od 22 do 11
  • Nowy plugin od prefiksów -> teraz wszystko pojawia się w GameME
  • Dodano no team flash
  • Poprawiono blokowanie danych broni
  • Poprawiono blokadę zakupu hełmu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 11:31, Kosin napisał:

Nie, mi chodzi o zupełnie co innego. Wy chcecie wprowadzić ze np 1-3 miejsce ma globala a 4-10 ma supreme itd. Co jest bezsensowne bo te rangi całkowicie stracą praktyczność. A mój pomysł to jest żeby np. Od 5tys punktów masz globala. 5000-4500 Supreme 4500-3700 Lem. To jest co innego niż pozycje. I możemy robić nawet 2 konkursy. Pierwszy pozycja w rankingu drugi za wbicie globala supreme. 

To zmienia postac rzeczy, przemyslimy, obgadamy, zobaczymy co z tym zrobimy :D

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
W dniu 4.01.2020 o 11:31, Kosin napisał:

Nie, mi chodzi o zupełnie co innego. Wy chcecie wprowadzić ze np 1-3 miejsce ma globala a 4-10 ma supreme itd. Co jest bezsensowne bo te rangi całkowicie stracą praktyczność. A mój pomysł to jest żeby np. Od 5tys punktów masz globala. 5000-4500 Supreme 4500-3700 Lem. To jest co innego niż pozycje. I możemy robić nawet 2 konkursy. Pierwszy pozycja w rankingu drugi za wbicie globala supreme. 

Punkty nie mają żadnego sensu

Ranga ma być stała przez całą rozgrywkę, a miejsca ją oddają. Punkty pozwolą zdobyć Globala dopiero pod koniec miesiąca i tyle z tego globala będzie.

Czemu to niby nie ma sensu i jest niepraktyczne? Najlepszy gracz, ma najlepszą rangę. Każdy ma taką rangę na jaką zasłuży, a nie sobie wyfarmi. Przez pierwszy tydzień walka, a potem utrzymanie pozycji

@Kosin 

Cytat

No to przez pierwsze pół miesiąca ranga będzie skakała pomiędzy graczami bo pozycje w rankingu będą się co chwile mieszać przez wzgląd na małą różnice punktów u graczy a  jak już się to ustablizuje to będzie to samo co napisałeś. "i tyle będzie z tego Globala"

No właśnie oto chodzi. Rangi cały czas będą w obiegu - WSZYSTKIE. Twoja propozycja zakłada, że rangi nie będą non stop w obiegu, stąd ta propozycja jest slaba. Punkty można farmić i tych globalów może być nawet 10000, a wersja z miejscami zakłada maksymalną ilość osób.

Przecież od czasów 1.6 wiadomo, że takie rangi przyciągają ludzi, bo to swego rodzaju fajne świecidełko. To tak jakbyś mi napisał "Po co są !ws/knife", albo "Po co stattrack/nametag". Gdyby ich nie było, to na serwerach byłoby jeszcze mniej osób. Nie bez powodu prawie każdy serwer to odpala i jeszcze wpisuje w nazwę.

image.png

Na 15 serwerów, 5 nie ma w nazwie informacji o ws/knife, a przecież to też nic nie zmienia, więc po co takie coś w ogóle wpisywać do nazwy serwera

Graczom na publikach zależy na zabawie, by otrzymywać coś, co widzą, bo tak to działa i prawda jest taka, że gdyby było tak jak napisałeś tutaj

PS: To akurat argument przeciwko usunięciu rang (patrz niżej)

Cytat

Bo równie dobrze tych rang mogłoby nie być. Jest TOP10 to po co jeszcze wypełniać to samo rangami? To jest dla mnie bez sensu bo te rangi tak naprawdę nic nie będą oddawać

To na 1.6 nie zaczęłyby wypalać serwery DD2 z systemem rang. Przez pewien moment była stagnacja w rankingu, aż popularne nie stały się rangi

 

+ jak nie będą nic oddawać? TOP10 jest komendą lub jest na stronie, więc nie jest widoczne non stop, a ranga tak, bo wchodzisz w TAB i widzisz, że typ ma globala. Skoro global jako ranga nic nie oznacza, to po co w ogóle takie świecidełka dodali do CS:GO? Przecież ta ikonka naprawdę dużo zmienia i sam napis byłby bezsensu, stąd Valve wprowadziło takie ikonki

 

Te rangi nikomu nie przeszkadzają, nie robią krzywdy. Są jak WS/Knife/NameTag/Stattrack, wiec nie widzę powodu dla którego trzeba by było je usuwać. To system zachęty.
Sam system rang w CS:GO nie zezwala na to by w Globalu siedziało więcej niż dany % (nie możę być raptem 100% graczy w globalu) graczy, więc stale ten pułap się zmienia i tutaj jest to samo. Nie robimy MM pod względem rozgrywki, ale wizualne rzeczy warto podbierać z MM, bo widocznie działają skoro ludzie aż tak chętnie dla nich naparzają i w większości przypadków ludzie gdy chwalą się swoją rangą, pokazują obrazek, jarając się nim.

Jeżeli Ci to przeszkadza, to ok, mogę dodać komendę, która wyłącza danemu graczowi jego wynik z rangą i wtedy w ogóle nie będzie on widoczny.

Cytat

Podane przeze mnie punktacje były przykładowe by opisać o co mi chodzi + nie musimy robić resetu co miesiąc tym bardziej patrząc na małą ilość graczy, nie raz widziałem na innych serwerach zdobywanie i spadanie z rangi działając na punktach w rankingu i na wszystkich serwerach na których to było ludziom się to podobało (a przynajmniej nikt nie narzekał)  

Koniec końców Twoja punktacja nie różni się od systemu fragów, poza tym, że punkty można tracić. Globali może byc setka. Może być nim Maciek lat 12, który z kolegami w nocy napierdziela by nabijać sobie punkty, a może być nim jakiś Sylwek, który naparza jak powalony gdy serwer jest pełen.

Nie jesteś w stanie ustalić takiej ilości punktów by stale pasowała pod rozgrywkę, bo wszystko zależy od ilości graczy, więc nie ma limitu graczy na danej randze, a miejsca oferują taki limit

Cytat

A tak to unikniemy farmienia Globala oraz Będzie to pokazywało jakiś Skill bo utrzymać ilość punktów na wyższych rangach będzie naprawdę trudne

Nie no, czekaj xD

Według Ciebie miejsce w rankingu nie odzwierciedla skila gracza? (to punkty są zależne od miejsca w rankingu) 
Przecież to się nie trzyma kupy. Po co jest ranking skoro nie odzwierciedla miejsca?

I jeszcze raz się powtórzę, to co piszesz nie jest prawdą. Wystarczy grać w nocy, albo w ogóle już nie wbijać gdy osiągniesz daną pulę, a o miejsce trzeba walczyć non stop. Możesz wbić 7000 punktów będąc botem, lecz mieć 20 miejsce i według Ciebie gościu, który ma 7k punktów jest tak samo dobry jak typ, który jest TOP1 w rankingu - jest to dla mnie totalnie niezrozumiałe

Zanim podasz argument

Cytat

Punkty można ustalić

Gówno prawda. Nie ustawisz ich, bo wszystko zależy od gry. Chcesz co tydzień zmieniać punktacje, bo raz będzie grało 5 osób,  a raz 20? Co zrobisz jak ustalisz teraz 7k, zacznie grać stałe 25 osób i taką ilość punktów zdobędzie 30 osób w tydzień/dwa?

 

Tak więc ranking oddaje skilla, a nawet jakby nie oddawał, to punkty tym bardziej go nie oddają, bo przecież ranking zależny jest od punktów gracza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

Czemu to niby nie ma sensu i jest niepraktyczne? Najlepszy gracz, ma najlepszą rangę. Każdy ma taką rangę na jaką zasłuży, a nie sobie wyfarmi. Przez pierwszy tydzień walka, a potem utrzymanie pozycji

Bo równie dobrze tych rang mogłoby nie być. Jest TOP10 to po co jeszcze wypełniać to samo rangami? To jest dla mnie bez sensu bo te rangi tak naprawdę nic nie będą oddawać, tym bardziej że 

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

Ranga ma być stała przez całą rozgrywkę, a miejsca ją oddają. Punkty pozwolą zdobyć Globala dopiero pod koniec miesiąca i tyle z tego globala będzie.

No to przez pierwsze pół miesiąca ranga będzie skakała pomiędzy graczami bo pozycje w rankingu będą się co chwile mieszać przez wzgląd na małą różnice punktów u graczy a  jak już się to ustablizuje to będzie to samo co napisałeś. "i tyle będzie z tego Globala"

Podane przeze mnie punktacje były przykładowe by opisać o co mi chodzi + nie musimy robić resetu co miesiąc tym bardziej patrząc na małą ilość graczy, nie raz widziałem na innych serwerach zdobywanie i spadanie z rangi działając na punktach w rankingu i na wszystkich serwerach na których to było ludziom się to podobało (a przynajmniej nikt nie narzekał)  

A tak to unikniemy farmienia Globala oraz Będzie to pokazywało jakiś Skill bo utrzymać ilość punktów na wyższych rangach będzie naprawdę trudne

  @-_-

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

No właśnie oto chodzi. Rangi cały czas będą w obiegu - WSZYSTKIE. Twoja propozycja zakłada, że rangi nie będą non stop w obiegu, stąd ta propozycja jest slaba. Punkty można farmić i tych globalów może być nawet 10000, a wersja z miejscami zakłada maksymalną ilość osób.

Punktów nie możesz farmić jeśli nie masz Skilla bo na wyższej ilości punktów tracisz 25 za zgon i 2 za zabójstwo więc to też ci oddaje Skilla i tutaj też rangi będą cały czas w obiegu ponieważ na jednym meczu możesz 3 razy awansować i 4 razy spaść z rangi. i Też wszystkie rangi będą w obiegu. Nie od razu ale będą

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

Przecież od czasów 1.6 wiadomo, że takie rangi przyciągają ludzi, bo to swego rodzaju fajne świecidełko. To tak jakbyś mi napisał "Po co są !ws/knife", albo "Po co stattrack/nametag". Gdyby ich nie było, to na serwerach byłoby jeszcze mniej osób. Nie bez powodu prawie każdy serwer to odpala i jeszcze wpisuje w nazwę.

Bardzo słabe porównanie, porównywać coś co kosztuje od kilku centów do kilku tysięcy dolarów z czymś co w dzisiejszym czasie jest już tak naprawdę bez wartości. 
a w drugim przypadku porównywanie coś co możesz zrobić z tym cokolwiek ci się żywnie podoba do czegoś co jest stałe i nie możesz tak naprawdę zmienić. 

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

To na 1.6 nie zaczęłyby wypalać serwery DD2 z systemem rang. Przez pewien moment była stagnacja w rankingu, aż popularne nie stały się rangi

Bo w 1.6 nie było w ogóle rang. I serwery 1.6 były jeszcze w dobrej formie jak te rangi cokolwiek znaczyły w CS:GO

 

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

+ jak nie będą nic oddawać? TOP10 jest komendą lub jest na stronie, więc nie jest widoczne non stop, a ranga tak, bo wchodzisz w TAB i widzisz, że typ ma globala. Skoro global jako ranga nic nie oznacza, to po co w ogóle takie świecidełka dodali do CS:GO? Przecież ta ikonka naprawdę dużo zmienia i sam napis byłby bezsensu, stąd Valve wprowadziło takie ikonki

 

Te rangi nikomu nie przeszkadzają, nie robią krzywdy. Są jak WS/Knife/NameTag/Stattrack, wiec nie widzę powodu dla którego trzeba by było je usuwać. To system zachęty.

Pokaż mi w którym miejscu napisałem żeby usunąć system rang. Znów porównujesz coś co ma jakieś znaczenie jeszcze do czegoś co w dzisiejszych czasach nie ma praktycznie żadnego znaczenia. 
I tak jeżeli rangi będą dawać tyle ile topka w rankingu to według mnie staną się totalnie bezużyteczne. I tak żeby zobaczyć kto jest na jakiej pozycji dokładnie będzie trzeba wpisywać top10. I tak żeby zobaczyć swój ranking będzie potrzebny !rank. Więc równie dobrze w tym momencie już są bez użyteczne bo oprócz grafiki gdzie większość osób naprawdę ma już ją gdzieś i ogólnej informacji " o ten typ ma LE więc jest gdzieś pomiędzy 15 a 50 pozycją" Nie dają zupełnie nic. 
Dodali te świecidełka bo ich nie było. A aktualnie w naszych czasach możesz mieć 2 Globale a i tak gracze nie będą patrzeć na ciebie z podziwem bo w dziejszych czasach te rangi praktycznie już nic nie znaczą. I nie oddają Skilla tak samo jak TOPka nie oddaje Skilla a wraz z nią rangi. 
I jeszcze raz przypomnę NIE pisałem żeby usuwać rangi tylko że stracą jakikolwiek sens gdy będą odwzierciedlały pozycje. Tak bardzo że MOGŁOBY ich nie być.

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

Sam system rang w CS:GO nie zezwala na to by w Globalu siedziało więcej niż dany % (nie możę być raptem 100% graczy w globalu) graczy, więc stale ten pułap się zmienia i tutaj jest to samo. Nie robimy MM pod względem rozgrywki, ale wizualne rzeczy warto podbierać z MM, bo widocznie działają skoro ludzie aż tak chętnie dla nich naparzają i w większości przypadków ludzie gdy chwalą się swoją rangą, pokazują obrazek, jarając się nim.

Tutaj tak naprawdę też nie pozwolimy na to żeby 100% siedziało w Globalu. Nigdy nawet 50% nie będzie w Globalu bo na tym pułapie utrzymanie się w każdym meczu na + z pkt musisz mieć naprawdę dobrego Skilla. 
Ludzie grają MM bo nie chce im się Faceita odpalać. Czasy gdy ta ranga coś znaczyła i mogłeś z zadowoleniem pochwalić się supreme lub globalem dawno minęły więc to ostatnie zdanie w cytacie jest po prostu mylne. 

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

Koniec końców Twoja punktacja nie różni się od systemu fragów, poza tym, że punkty można tracić. Globali może byc setka. Może być nim Maciek lat 12, który z kolegami w nocy napierdziela by nabijać sobie punkty, a może być nim jakiś Sylwek, który naparza jak powalony gdy serwer jest pełen.

Nie jesteś w stanie ustalić takiej ilości punktów by stale pasowała pod rozgrywkę, bo wszystko zależy od ilości graczy, więc nie ma limitu graczy na danej randze, a miejsca oferują taki limit

I widać tutaj że chyba nie grałeś nigdy na serwerze gdzie ilość punktów oddaje rangę. Taki Maciek lat 12 musiałby grać tylko ze swoimi kolegami i cały czas zabijać tylko i wyłącznie ich ponieważ im masz więcej punktów tym wolniej ci się nabijają. A żeby później w normlanej rozgrywce jeszcze utrzymać punkty musisz być dobry. Globali może być setka. Ale na tą setke globali będzie przypadać 10x więcej rang niższych ponieważ Globale żeby zdobywać punkty będą musiały odejmować innym punkty. Nigdy nie dojdziemy do sytuacji gdzie będzie za dużo globali bo te punkty od pewnego momentu jest tak ciężko wbijać że to po prostu nie możliwe. Bo musisz komuś odejmować punkty żeby zdobywać dla samego siebie. Moja punktacja bardzo się rózni od ilości fragów. Bo możesz mieć w każdym meczu staty 1/9 a i tak wbijesz globala. Tutaj jak cały czas będziesz miał staty 1/9 to nigdy nawet golda nie zdobędziesz. Musisz być Skillowy żeby najpierw zdobyć te punkty. Później żeby utrzymać swoje punkty na + a później żeby się jeszcze utrzymać w Globalu bo gdy ktoś cię zabije masz -25 a ty za zabójstwo masz 2. 
A co do "Sylwka" Jeśli naparza jak powalony gdy jest pełen serwer to i tak musi umieć naparzać co świadczy o jego Skillu bo koniec końców w każdym miejscu mapy będzie przynajmniej jeden dobry gracz i jeśli Sylwek z nim nie wygra albo ktoś to może się pożegnać z rangą wyższą niż kałach

 

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

Według Ciebie miejsce w rankingu nie odzwierciedla skila gracza? (to punkty są zależne od miejsca w rankingu) 
Przecież to się nie trzyma kupy. Po co jest ranking skoro nie odzwierciedla miejsca?

I jeszcze raz się powtórzę, to co piszesz nie jest prawdą. Wystarczy grać w nocy, albo w ogóle już nie wbijać gdy osiągniesz daną pulę, a o miejsce trzeba walczyć non stop. Możesz wbić 7000 punktów będąc botem, lecz mieć 20 miejsce i według Ciebie gościu, który ma 7k punktów jest tak samo dobry jak typ, który jest TOP1 w rankingu - jest to dla mnie totalnie niezrozumiałe

Po pierwsze NIE NAPISAŁEM NIGDZIE że ranking nie oddaje skilla gracza. Po drugie O czym ty Gadasz? Nie wbijesz nigdy danej puli punktów potrzebnej do Globala będąc Botem. Bo w każdym meczu będziesz tracił więcej punktów niż zdobywał. Wiesz wogóle jak działa ta punktacja? Nie dasz rady przebić się przez pewną pule punktów jeśli jesteś Botem bo od któregoś momentu tracisz o wiele więcej punktów niż je zdobywasz. Nie rozumiesz chyba jak działa punktacja

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

Gówno prawda. Nie ustawisz ich, bo wszystko zależy od gry. Chcesz co tydzień zmieniać punktacje, bo raz będzie grało 5 osób,  a raz 20? Co zrobisz jak ustalisz teraz 7k, zacznie grać stałe 25 osób i taką ilość punktów zdobędzie 30 osób w tydzień/dwa?

Jeszcze raz powtórze. Będąc botem nie wskoczysz na pewien pułap punktów. I powiedz mi czy ustalając coś w firmie odrazu wiesz ile czego musisz ustalić by to działało? Są testy po to. Nikt nie jest jasnowidzem lub Mega Matematykiem by wskazać/obliczyć doskonały pułap punktów. Poza tym cały czas mówisz tylko o pułapie Globala a trzeba też ustalić pułap dla innych rang i można zrobić je zaglądając do rankingu i zobaczyć jak mniej więcej te punkty się rozkładają. Jeśli zacznie grać więcej osób to oczywistym jest że szybciej będzie można zdobyć pewną ilość punktów więc trzeba będzie podwyższyć poprzeczkę ale dopiero od nowego resetu, Przecież w zależności od tego ilu masz klientów w wielu przyapadkach musisz inaczej ustalić swój produkt. raz coś od niego odjąć raz zwiększyć. Nie da się stworzyć systemu który da ci zawsze ten sam efekt

 

W dniu 5.01.2020 o 13:26, -_- napisał:

Tak więc ranking oddaje skilla, a nawet jakby nie oddawał, to punkty tym bardziej go nie oddają, bo przecież ranking zależny jest od punktów gracza

Tak jak napisałem. Nigdzie nie napisałem że ranking nie oddaje Skilla. Napisałem że punkty TEŻ oddają Skilla oraz że jeżeli ranga będzie od pozycji gracza to MOGŁOBY ich nie być a nie żeby je usunąć

I jeszcze dodam że jeżeli na serwerze będzie grało mało graczy to tym bardziej jakiś BOT będzie mógł zdobyć top3 bo topka będzie miała mało pkt

Edytowane przez Kosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

To oddaje całość Twojej wypowiedzi

Cytat

I jeszcze dodam że jeżeli na serwerze będzie grało mało graczy to tym bardziej jakiś BOT będzie mógł zdobyć top3 bo topka będzie miała mało pkt

No tak, bo ten gracz przecież nie jest najlepszy na tym serwerze xD
Te rangi pokazują kto jest najlepszy na NASZYM serwerze, a nie w CS:GO, więc jeśli będą grać na nim te "BOTY", to tak, jeden z tych "BOTÓW" będzie najlepszy i to nie powinno Cię dziwić

  • Like 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BŁĘDY NA MIRAGE

  1. Gdy masz VIPa przy nowej rundzie zabiera ci molo. Przez większość gry nie jest to jakieś uporczywe ale przez pierwsze rundy meczu/połowy może zdenerwować
  2. Na rozgrzewce wszystko ładnie. Losuje broń jaką daje ci rozgrzewka oraz nie możesz kupować jednak jak zginiesz to tak nadal nie możesz kupować ale dostajesz usp/glock (oraz granaty gdy VIP) a nie broń wylosowaną na początku.
  3. Czasem GameMe się buguje a dokładnie jeśli na serwerze jest tyle osób by GameMe zliczało punkty, skończy się mecz i zacznie się mecz z 2 osobami to GameMe nadal działa. Musiałyby wejść 2+ osoby i wyjść by GameMe znów się wyłączyło (Tak wiem że nie muszę widzieć graczy na serwerze by GameMe liczyło ich jako Połączonych ale nie uwierzę że ostatnio przez prawie cały mecz 2 osoby się łączyły)
  4. Emm czy małe mapy jeszcze są? Sama komenda !malamapa nie działa, a jeśli ma działać to by się przydała jakaś wiadomość że takie coś jest dostępne

PROPOZYCJE

  1. Można by pomyśleć nad typ Double Jumpem dla VIPa (to o czym wspominał Splintus) Czasem fajnie sobie od tak po prostu poskakać a czasem daje ci to przewagę jak np przeskoczenie w pewnych miejscach AWP 
  2. Luźna myśl skoro zabraliśmy VIPowi OP rzecz jaką była strzykawka może damy mu dodatkowy slot na granaty? czyli max 5 a nie 4 (sam do końca nie wiem czy to jakoś wpłynie. Lecz prawie że w każdej rundzie rzucam odrazu smoke i flesh po czym wracam się po flesha i wabik)
  3. Ponawiam propozycje stworzenia tematu na forum Aktualny RS bądź zapisanie takiego w temacie Propozycje RS. Chwila roboty a ułatwi niektórym osobom życie (ponawiam ponieważ nie zastałem odpowiedzi

  4. Dodatkowe mapy, Odpowiadając Medve zostały przytoczone mapy które są prawda mało grywane. A co z mapami klasycznymi jak Dust2 czy Cache? Znam przynajmniej 3 serwery OnlyDust2 gdzie są prawie cały czas zapełnione. Może nie dodawać różnych powiedzmy mniej klasycznych map a stworzyć DD2/Mirage (też luźna propozycja), bo tu akurat prawda że ten mirek się po prostu nudzi tym bardziej gdzie nie ma ekipy żeby nie patrzeć na mapę a na spędzenie czasu tak po prostu

@Splintus 

slot na 2 fleshe 1 nade 1 molo 1 smoke w eq jest normalnie możliwy

Rsy - temat jest na subforum Mirage a dokładnie w ogólnych  

Edytowane przez Kosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te bledy zostaly juz dawno zgloszone Karolowi. Opcja !malamapa nie zostala jeszcze dodana do serwera przez natlok obowiazkow.
Co do propozycji:
- O double jumpie mozna na razie pomarzyc. Zostanie obgadany w momencie jak zacznie grac wiecej osob na serwerze lub po nowym miesiacu, gdy 'wiecej' osob dostanie vipa za miesieczny konkurs.
- Slot na granaty? Nie jestem pewien czy w ogole to jest mozliwe. Zapisze to sobie, ale na chwile obecna UP.
- Temat gdzies latal po forum, ale cos go nie widze. Na dniach postaram sie to zalatwic.
- Wszystkie mapy byly sprawdzane wielokrotnie i sie nie sprawdzily. Na mirage byla zawsze najwieksza frekwencja graczy, wiec przy tym zostaniemy. Do tego, na dniach zostanie w zycie wprowadzona opcja ' !malamapa ', gdzie dojda 4 male mapy ( aim map, awp india, fy pool day i cs wiocha ). Czas wszystko zweryfikuje.

Dziekuje za zgloszone bledy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
  • Dodano !malamapa do testów - nie jest to ta sama wersja co na cod 201 (na FFA nie ma mapchooser z którego korzystał plugin na 201)
  • Poprawiono blokowanie zakupu danych przedmiotów
  • Poprawiono plugin odpowiedzialny za zarządzanie czatem
W dniu 8.01.2020 o 22:37, Kosin napisał:

Luźna myśl skoro zabraliśmy VIPowi OP rzecz jaką była strzykawka może damy mu dodatkowy slot na granaty? czyli max 5 a nie 4 (sam do końca nie wiem czy to jakoś wpłynie. Lecz prawie że w każdej rundzie rzucam odrazu smoke i flesh po czym wracam się po flesha i wabik)

Tyle że komenda odpowiedzialna za max granatów jest komendą serwera, a więc tyczy się wszystkich. Żeby zrobić to co tutaj napisałeś trzeba by było zwiększyć ilość granatów, a potem sprawdzać je każdemu kto nie ma VIP i jeśli ma za dużo, to jeden wyrzuca, co totalnie mija się z celem

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności